מירלנד אגח: חדשות טובות. עירית מוסקבה הגישה תביעות

• פותח הנושא yel5
  • פורסם בתאריך

yel5

Well-known member
נגד 5 נכסים של החברה. בימש דחה ב 22.01.21 את תביעת העיריה נגד נכס century (בנין 17). המשמעות הכספית היא "החזרת" שווי הנכס בסך 4.4M$ שנמחק עקב החשש לקבלת התביעה.
רק "החזר" שווי זה שווה ל 30% מהצעת הרכישה של משפחת סמושקין. מזל שנושי האגח דחו אותה.

freedompriest

New member
טיוטת תכנית ההסדר במירלנד

תשלום של 20 מיליון לבעלי אגח ז והחלפה שלהם באחג אחרת
מישהו יכול לעזור עם חישוב של ההחזר?

נערך לאחרונה ב:

yel5

Well-known member
מירלנד: הצעת הסדר חוב שפורסמה ב 09.02.21
א. תשלום מזומן. פרעון מוקדם אגח ז - 20M ש"ח ע.נ. + ריבית שנצברה. התשלום יסתכם ב 7 אג\ע.נ. + ריבית.
ב. הנפקת אגח ח בסכום 80M ש"ח ע.נ. ריבית קבועה שנתית 1%. פרעון ב 3 תשלומים ב 31.12 בשנים 21-23.
ג. הנפקת אגח ט להמרה בסכום 110M ש"ח ע.נ. ריבית קבועה שנתית 1%. פרעון בתשלום אחד ב 31.12.26.
המרה כפויה באגח ט. החברה תוכל לבצע המרה כפויה של קרן+ריבית למניות רגילות שיהוו עד 95% ממניות החברה מ 01.01.24.
עד להמרה, החברה תפרע באגח ט כל עודף כספי שיווצר לה מעל 10M$.
אגח ט ניתן יהיה להמרה למניות בנות 0.2$ ע.נ. כ"א, אך יחס ההמרה טרם נקבע (כמה אגחים יומרו למניה אחת).
ד. הנפקת שטר הון בסך 50.8M ש"ח. ריבית קבועה שנתית 1% ויפרע ב 31.12.26. ניתן להמירו למניות שיהוו 85% מהמניות במועד ההמרה בדילול מלא.
ה. הקטנת החוב ב 20M ש"ח ע.נ. (אם נסכם סעיפים א עד ה נקבל את כל ע.נ. אגח ז עם 281M ש"ח שקיימים לפני ההסדר)
ו. לאגחים ישועבדו כל מניות חברת boutonne שמחזיקה 100% ממניות חברת petra 8 בעלת הזכויות בפרויקט סנט פטרסבורג שמוערך ב 33M$.

בשורה התחתונה, אגח ז יומר עבור ~ 7.5 אג לכל אגח + אגחים ח+ט+שטר הון+ שעבוד פרויקט סנט פטרסבורג

שני דברים צורמים לי בהסדר הצפוי.הראשון הן התמורות הגבוהות שיקבלו מנהלי החברה .רומן וחבר מרעיו אחראים במידה מסויימת למצב הרע של החברה בשל אי גידור מספיק ואי הצמדה לדולר של ההכנסות ממכירת הדירות ברובלים.אני מתכוון גם לזמנים רחוקים עם פישמן וגם לזמנים הקרובים בלעדיו.
הדבר השני הוא אפשרות כפיית המרת חלק מהאגחים החדשים למניות.
בסיבוב הראשון או השני קיבלנו בנוסף לאג"ח ז גם מניות אשר ערכן היה אפסי וירד מתחת לאפס כמעט.בוודאי מניות אלו יתבטלו כעת.
מי לידינו יתקע כי בהסדר החדש לא נגיע למצב דומה במידה ותהיה אכיפה של המרת אגחים למנית מירלנד.

yel5

Well-known member
שני דברים צורמים לי בהסדר הצפוי.הראשון הן התמורות הגבוהות שיקבלו מנהלי החברה .רומן וחבר מרעיו אחראים במידה מסויימת למצב הרע של החברה בשל אי גידור מספיק ואי הצמדה לדולר של ההכנסות ממכירת הדירות ברובלים.אני מתכוון גם לזמנים רחוקים עם פישמן וגם לזמנים הקרובים בלעדיו.
הדבר השני הוא אפשרות כפיית המרת חלק מהאגחים החדשים למניות.
בסיבוב הראשון או השני קיבלנו בנוסף לאג"ח ז גם מניות אשר ערכן היה אפסי וירד מתחת לאפס כמעט.בוודאי מניות אלו יתבטלו כעת.
מי לידינו יתקע כי בהסדר החדש לא נגיע למצב דומה במידה ותהיה אכיפה של המרת אגחים למנית מירלנד.
העלת כמה דברים:
1. גמול להנהלה. הגמול תלוי בכמה ההנהלה תחזיר לנושי האגח. עד 50M - הגמול 0. 50-100M הגמול 5% שהם עד 2.5M - לא כסף גדול. הגמול הוא תלוי בהצלחה. אם אין החזר משמעותי, אין גמול. כדאי לנו לגרום להנהנלה להתאמץ להחזיר לנו כמה שיותר.
2. המרה למניות. כיום שהאגח נסחר סביב 20 אג החברה שייכת לנו הנושים והמניות שוות 0. האגחים כיום הם בעצם מניות. אם בלי כל הסדר ימירו לנו את כל האגחים למניות שום דבר לא ישתנה. נשאר הבעלים כמו שאנו היום. נכון שאם יוסיפו לנו מניות על האגחים שיש לנו, המניות יהיו חסרי ערך.
3. ההסדר טוב לנו כי נקבל מיידית ~ 7.5 אג שהם שליש מהאחזקה שלנו. בנוסף, מנגנון תימרוץ ההנהלה יעזור לנו וגם להנהלה.

העלת כמה דברים:
1. גמול להנהלה. הגמול תלוי בכמה ההנהלה תחזיר לנושי האגח. עד 50M - הגמול 0. 50-100M הגמול 5% שהם עד 2.5M - לא כסף גדול. הגמול הוא תלוי בהצלחה. אם אין החזר משמעותי, אין גמול. כדאי לנו לגרום להנהנלה להתאמץ להחזיר לנו כמה שיותר.
2. המרה למניות. כיום שהאגח נסחר סביב 20 אג החברה שייכת לנו הנושים והמניות שוות 0. האגחים כיום הם בעצם מניות. אם בלי כל הסדר ימירו לנו את כל האגחים למניות שום דבר לא ישתנה. נשאר הבעלים כמו שאנו היום. נכון שאם יוסיפו לנו מניות על האגחים שיש לנו, המניות יהיו חסרי ערך.
3. ההסדר טוב לנו כי נקבל מיידית ~ 7.5 אג שהם שליש מהאחזקה שלנו. בנוסף, מנגנון תימרוץ ההנהלה יעזור לנו וגם להנהלה.
לגבי ההנהלה עדיין אני חולק עליך.מזמן חשבתי ואני עדיין סבור כי יש לה אשמה די רבה בצורת התנהלותה במשך שנים רבות, הן באי הצמדות של הכנסות רבות לדולר,הן לגבי "פשלות" שהביאו את עירית מוסקבה לתבוע את החברה ועוד.
אני הייתי מעדיף הנהלה אם פונקציונרים אחרים אבל דעתי בלבד אינה קובעת.
תימרוץ ההנהלה חיובי אבל לא את ההנהלה הקיימת שאני מייחס לה כישלונות רבים.

270552

Active member
לגבי ההנהלה עדיין אני חולק עליך.מזמן חשבתי ואני עדיין סבור כי יש לה אשמה די רבה בצורת התנהלותה במשך שנים רבות, הן באי הצמדות של הכנסות רבות לדולר,הן לגבי "פשלות" שהביאו את עירית מוסקבה לתבוע את החברה ועוד.
אני הייתי מעדיף הנהלה אם פונקציונרים אחרים אבל דעתי בלבד אינה קובעת.
תימרוץ ההנהלה חיובי אבל לא את ההנהלה הקיימת שאני מייחס לה כישלונות רבים.
מישהו נכח באסיפה ב 11.2.21. האם נתן לקבל קיצור של מה שדווח

yel5

Well-known member
אנשים שלא מבינים מה הם קונים או משקיעים שבונים על יצירת פירמידה (לקנות היום בתקווה שהמניה תתנפח ואז למכור ולממש רווח).

למעלה