מינרל איוב

Shining Wizard

New member
מינרל איוב

שיר. לדעתי הוא ירגיז חלק מכם, מסיבות שונות ומשונות. מקווה שירגיז כמה שפחות. מינרל איוב/עבדכם הנאמן את אותו סלע, שצבעו ירוק רעל, מוצאים בני האדם: בשני פרצופיו ושלל חיוכיו של כוהן מתנשא, ואוסף נבואות שווא שחלילה, לא מבשרים את בואן של ציפורי טרף רודפות שררה וגם אם זה המקרה - אין שאלות, אם יש אמונה. במלמד הבקר, שחודו פחד משכנים סקרנים ולחישות סתר אין כמותם כלבי אלפה, להקות זאבים נטפלים לפרט החלש בעדר. במשרה מופלאה מאין כמותה מנפחת כיס וכרס, מרוקנת לבבות בעיניים נלטשות אל רחם תמים שסירב, בחוצפתו, לפרות ולרבות. את אותו חומר ארור מוצאים בני האדם בנוף הקודר, ובעדשת המצלמה. שמו עלי האדמות: מינרל איוב סלע האב של האמנות היפה והמציאות המכוערת.

../images/Emo208.gif 2

אני אחזור לזה בקרוב, מעניין וקצת לא מובן, אולי חסר לי ידע מוקדם.

בכלל לא מובן לי

את אותו סלע, שצבעו ירוק רעל, מוצאים בני האדם: בשני פרצופיו ושלל חיוכיו של כוהן מתנשא, ואוסף נבואות שווא (אהבתי, רק שחסר לי ידע על מירנל איוב) שחלילה, לא מבשרים את בואן של ציפורי טרף רודפות שררה (ארוך מיד ולא מפוסק כלל, שינוי ניסוח יעשה לזה טוב) וגם אם זה המקרה - (משפט שאפשר לוותר עליו לפי ההבנה שלי את השיר) אין שאלות, אם יש אמונה. (ביקורתי משהו
) במלמד הבקר, שחודו פחד (שוב, חסר לי מידע, אולי השיר כוון רק לציבור מסויים כי חסר המון מידע קודם, לפחות זה ההרגשה שלי) משכנים סקרנים ולחישות סתר אין כמותם כלבי אלפה, להקות זאבים (מזה כלבי אלפה? אני מרגישה טיפשה) נטפלים לפרט החלש בעדר. (קיבלתי את התחושה הכללית אבל זה לא מחבר אותי אליו בגלל כל החוסר הבנה) במשרה מופלאה מאין כמותה מנפחת כיס וכרס, מרוקנת לבבות (טוב!) בעיניים נלטשות אל רחם תמים שסירב, בחוצפתו, לפרות ולרבות. (בית מדהים! רק שיש כמה דברים שאתה משאיר לקורא להשלים וכדי קצת יותר להדריך אותו-כמובן לא להאכיל אותו, אבל פה זה כל כך חופשי) את אותו חומר ארור מוצאים בני האדם בנוף הקודר, ובעדשת המצלמה. (לא הבנתי מה הקשר למצלמה) שמו עלי האדמות: מינרל איוב (הבנו מהכותרת
) סלע האב של האמנות היפה (גם כן לא בדיוק מובן לי בגלל חוסר של מידע בבתים הקודמים) והמציאות המכוערת (חבל לשבור את המבנה אבל השורה היא הפואנטה אז למה לא לעשות אותה עוד שורה למטה?)

Shining Wizard

New member
אז ככה:

כן, יש בשיר ביקורת. כלבי אלפה (אמור להיות אלפא, אני אידיוט) הם הכלבים המנהיגים, הנעלים ביותר, בלהקה של כלבי בר או זאבים או משהו בסגנון. בעניין הדברים שלא מובנים לך, הם דווקא פשוטים וכתובים שחור על גבי לבן, העניין הוא שהם כנראה כל-כך מוזרים (לצערי, מוזרים מדי) שהמסר עדיין לא עובר. כשאני כותב "סלע האב של האמנות היפה והמציאות המכוערת", אני מתכוון לזה פשוטו כמשמעו - מינרל איוב הוא החומר שיוצר, נניח, משפחות דיספונקציונליות וחיים חסרי סיפוק (מציאות מכוערת), וגם את במחזה או סרט הקולנוע שמתעד את המשפחה ואת החיים חסרי הסיפוק בצורה מרתקת ומרגשת (אמנות יפה). חומר שנמצא גם במציאות וגם באמנות, אבל בזמן שכל אדם היה מעדיף לקרוא על משפחה דיספונקציונלית וחיים חסרי סיפוק, הרבה פעמים אותו מינרל איוב תופס אותנו וגורם לנו לחוות את הדברים האלה על בשרנו. כך גם העניין עם עדשת המצלמה - המינרל נמצא בנוף הקודר מצד אחד (מבחינה סמלית, מציאות מכוערת) ובעדשת המצלמה המתעדת אותו (האמנות היפה). שיניתי את הפיסוק איפה שהערת, זה באמת דרוש. מצד שני, אני לא חושב שכדאי להוריד את הפואנטה שורה, כי כל הבית האחרון הוא הפואנטה.

אתה יודע מה הבעיה הכי גדולה שלי בשיר הזה?

שאין לי שמץ מושג קודם מזה אומר מינרל איוב ולכן כל הידע שלי שאוב מהשיר הזה-לא טוב. חיפשתי באינטרנט האם זה מושג או שהמצאת את זה ולא מצאתי כלום כלום כלום. אני מתעניינת אז בבקשה ספר לי מה זה לעזאזל?
ואז כל השיר גם יהיה הרבה יותר מובן.

Shining Wizard

New member
הסבר:

אכן, המצאתי את זה. את הפירוש של זה השיר עצמו מסביר, וגם אני, באחת ההודעות בדיון הזה. החלטתי לתת שם לחומר הזה, שמצד אחד כותבים עליו ועל התסביכים והמרירות שהוא גורם ספרים ומחזות, ומצד שני אנחנו חווים אותו בעצמנו מדי פעם, כי הספרים האלה מתבססים על מציאות. החומר שיוצר אמנות יפה ומציאות מכוערת. אני אנסה לנתח חלק מהשיר בצורה שתסביר. נניח, הבית שאהבת בשיר - לא קשה לראות שהבית מדבר על הכרחים חברתיים, כמו ההכרח להקים משפחה, אחרת יסתכלו עליך בצורה מוזרה, ולמצוא עבודה טובה, שכמובן טובה בעיקר לכיס וקונה אוכל טוב, כי לנשמה היא מזיקה. מכניסה כסף, ומוציאה את החשק לקום בבוקר. לפי המונח הקטן שהמצאתי, בהתרחשות הזו, או בהכרחים חברתיים דומים, יש כמות גדולה מאוד של מינרל איוב. נסתכל על דוגמה אחרת, הפעם מתחום האמנות היפה (הדוגמה הקודמת מדגימה את המציאות המכוערת) - את המחזה "בית בובות" של איבסן למדתי במסגרת הבגרות, וגם הוא עוסק בדיוק באותם הכרחים חברתיים, בנשים שצריכות להיות מתוקות, אמהיות ומשפחתיות, בגברים שצריכים להיות דומיננטיים ולביית את הנשים, בצביעות החברתית ובפחד מהשכנים הסקרנים והרכלנים. גם שם יש כמות גדולה מאוד של מינרל איוב. בקיצור, המונח הזה שהמצאתי מתייחס לייסורים שנובעים מתופעות חברתיות שליליות, בדרך כלל תופעות שמסמלות צביעות, פחד, ניכור ועוד שלל מטעמים. מקווה שעכשיו זה ברור יותר.

Shining Wizard

New member
עוד דבר:

החלטתי שאת צודקת, והמצלמה לא מספיק ברורה, אז שיניתי את שתי השורות האלה ל"את החומר הארור מוצאים בני האדם בנוף הקודר, ובמכחול הצייר המתעד אותו". קצת יותר פשוט ועובד עם הפואנטה.

למעלה