מין עצבני

דוסטו

New member
מין עצבני

ספר חדש. כמו שנאמר בתגובות עוד מישהי המציאה גלגל. אבל מנ אני יודע. עם כל כך הרבה עצבים קשה לחשוב בבהירות http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2903066,00.html
 

Boojie

New member
אני מניחה שיש לך איזושהי ביקורת

על הרעיון, אבל לא ממש הבנתי מהי. מה בדיוק לא בסדר בזה שמישהי כתבה ספר על הפיזיולוגיה הנשית? ומה בדיוק עצבני בזה? ואיך זה קשור לגלגל? אפשר הסבר?
 

דוסטו

New member
בוג'י , אני ואת לא מתחברים

כשאנחנו לא מסכימים. אנחנו מתחברים רק כשאנחנו מסכימים. עצבני? נו באמת. ציפיתי ממך לקצת יותר חריפות. את יודעת כזה כאילו עצבים ועצבנות והספר של הכלומניקית ההיא "אל תעצבנו לי את הדגדגן" (או משהו כזה. לא זוכר בדיוק את השם אולי "גברים מעצבנים לי את הדגדגן"). ומה זה קשור לגלגל? האנטומיה, פיזיולוגיה, אנדוקרינולוגיה של הנקבה נחקרה פי אלף יותר מזו של הזכר. אז זה להמציא גלגל.
 

Boojie

New member
"אל תעצבנו וגו'" אינו ספר,

כי אם מאמר של קארין ארד, אשר עליה דיברנו פה באחרונה. לערבב מילים ללא כל משמעות וללא כל תוכן זה אמנם דבר אפשרי, אבל לא ברור לי מה הוא בא להשיג. זה מין הומור כזה, של הא הא זה אותו שורש אז זה מצחיק? האנטומיה, פיזיולוגיה וגו' של הנקבה לא נחקרה יותר משל הזכר, להפך. אמנם יש הרבה ידע בכל הקשור לפוריות, אבל בנושאים אחרים העסק די צולע. אני יכולה לומר מנסיוני שיש בעיות לא ממש נדירות שחלק מהגינקולוגים לא יודעים לאבחן. רק בשנים האחרונות החל גל של בחינה משמעותית של המיניות הנשית (כמיניות, לא כאמצעי להבאת ילדים לעולם), ולא זכור לי שראיתי ספר רציני בעניין הזה. אני יודעת שנדמה לך שהעולם מוצף במידע בכל הנוגע למיניות הנשית. המציאות היא שונה מאד, ומקורות מוסמכים למידע כזה (כלומר, לא מאמרים מתלהמים ב"בננות" או נזירים שפרשו מנזירותם וגילו שסקס זה אחלה אבל נשים הן לא כמו גברים) לא ממש נפוצים.
 

arandiera

New member
אכן, חוסר היכולת שלך להבדיל בין

טקסט טיפשי ולא מפותח, שוודאי שאינו ספרותי, דוגמת "איך לא לעצבן לנו את הדגדגן" לבין ספר של זוכת פרס פוליצר די מאכזב. בכל אופן תודה על ההפניה, נהנתי מהמאמר, לא נהנתי מהתגובות, שוקלת לקנות את הספר. מה באמת מטריד אותך כל כך, שנשים מתעסקות בעצמן? שהן מתעסקות בגוף שלהן? אם הכותבת כתבה על זה כנראה שהיא מרגישה שחסר ידע. אני כאישה מרגישה שחסר לי ידע. אני כאישה מרגישה שאנשים, גברים ונשים, צריכים להיות מודעים יותר ביחס למיניות (אחד של השני, לא רק של נשים) וביחס לפיזיות בכלל. אותי מאד מעניין האם אין לאשה סיכוי להיות ספורטאית טובה יותר והאם היא מונוגמית באופן מולד. לי זה נשמע כמו ספר שמחדש.
 

דוסטו

New member
בנות, תבורכו.

בוג'י - אין לך מושג קלוש על הקשר החד-חד-ערכי שבין מחקר פוריות לבין מחקר על הפיזיולוגיה, האנטומיה והאנדוקרינולוגיה. שמץ אפילו (גם אני יודע להדגיש כלומר לצעוק . הדבר הנכון בכל הסיפור הוא שאכן מיניות האישה כנושא בפני עצמו הוזנחה. אבל גם לא נחקרה מיניות הגבר. אני זוכר את ספרו של דר' מטמון "חיי המין של האדם" שהוחבא אצל הורי מאחורי הספרים. אני זוכר שהיו שם לפחות אותו מספר דגדגנים וויאגינות כמו פאלוסים ואגוזים. מבחן צונדק הוא מ -1923. רק בשנים האחרונות התחילן להתיחס לאנדוקרינולוגיה והפוריות הגברית. גלולה לאישה (למען חי מין שמחים ומשוחררים) יש כבר 40 שנה. גלולה לגבר אין. כל מה שאני אומר בדוק, מוכח וחד-משמעי. הבעיה העיקרית עם האמת הזו היא שאפשר לפרש אותה גם כשובניסטית להפליא. נמציא גלולה לאישה כי האחריות עליה. (וגם כי קל יותר לשבש משהו מחזורי ולא משהו קבוע כמו יצור תאי זרע. וגם כי תאהבו או לא הוא דופק והולך והיא תצטרך אחרי זה לסחוב הריון לא מתוכנן/רצוי), נבחן את פוריות האישה כי הרי ברור שאם יש בעיה היא אצל האישה. וכמו שאמרתי - מזל טוב!
 

Boojie

New member
צר לי שאין לי מושג קלוש.

הלימודים האקדמיים שלי בנושא, ובמיוחד הציונים שקיבלתי, טוענים אחרת, אבל ברור שהמדדים שלך מדויקים יותר. תסתכל פעם בספרי הדרכה בנושאי מין, ותבחן את האיורים האנטומיים, ותבין איפה נמצא המוקד. במה שנוגע לגוף האישה: רחם, שחלה, נרתיק הם המוקד העיקרי. במה שנוגע לגוף הגבר: הפין, על כל התעלות הפנימיות שלו. דגש משני על האשכים. גלולות לנשים יש פשוט כי זה הרבה יותר פשוט מבחינה הורמונלית למנוע פוריות אצל האישה מאשר אצל הגבר באופן שגם יהיה הפיך. אצל האישה יש ביצית אחת שצריך למנוע ממנה לעבור הפריה ולהקלט. אצל הגבר יש מיליארדי תאי זרע, שמספיק שאחד מהם לא יופרע בתהליך כדי שזה לא יעבוד. ומילא זה, אבל כל שינוי הורמונלי שפוגע בפוריות הגבר גם גורם שינויים מרחיקים לכת מעבר לכך.
 

דוסטו

New member
כן, זה בדיוק מה שאמרתי על הגלולה

לי זכור הדגדגן עוד מדר' מטמון שבטח יצא לפני 50 שנבה.
 
למעלה