מילון מונחים לפורום - מוזמנים לסייע

מילון מונחים לפורום - מוזמנים לסייע

שלום לכולם, אנחנו כבר חודש וקצת "באוויר", ו.. זה כבר רגע מתאים להתחיל לגבש לעצמנו מילון מונחים, כדי שגולשים חדשים יוכלו להיעזר בו. למה הכוונה? לזה שכל אחד מאיתנו - כבר שמע לפחות שתי אבחנות לגבי מה שיש לו, וגם למד הרבה דברים בדרך. הרעיון הוא ליצור מילון שיהיה לעזרת ה"ירוקים"בתחום. מי שממש עכשיו קיבל אבחנה של נורלגיה, או נורופתיה, או טריגנל,טיביאל וכל מיני שמות של אברים ועצבים. וכן, יש גם מונחים של טיפול - טנס, פיזיותרפיה, נטורופתיה ועוד ועוד. אני מזמינה כל אחד מכם לכתוב את מה שהוא מכיר מניסיונו - בין אם מדובר באבחנהרפואית ובין דרכי טיפול שהכרתם או התנסיתם בהם. אחרי שיהיה לנו שרשור מכובד בעניין הזה - נוכל להכניס אותו למאמרי הפורום, וכך, כל מי שיבוא חדש, או כל מי שיגלו לו אבחנה חדשה - יוכל להשתמש בידע הזה, מניסיון שלנו, ולא רק מהמעט שאנחנו מקבלים מהרופאים. מי כמונו יודע, שיש הבדל בין ידע "אקדמי" לבין ידע "בגופנו"... אז.. קדימה, מוזמנים לשרשר!

ענתר

New member
מה דעתך שנעשה מילון כאבים?

רק מהניורולוג האחרון למדתי שכאבים נוירופטים הם כאבים שורפים הם מתאים לפיברומיאלגיה. איזה עוד סוגי כאבים יש?

מילון כאב זה רעיון מצוין

וככה, אולי גם נתרום איזו תרומה לקהילה הרפואית
אבל.. חשוב לציין- כאב נורופטי- הואכאב שיש לו כל מיני הופעות. לא רק שורף. הוא יכול להיות תחושהשל זרם חשמלי, הוא יכול להיות הולם, דופק, בוער, פועם, "ברק" (זו המצאה שלי לתאר את הכאב החד,שעובר מצד אחד לצד שני של האבר הכואב ונעלם ממש בשניות אבל משאיר חותם של כאב בנשימה) ועוד ועוד. וכל אלה- גם יכולים להיות כאבים שאינם נורופטיים
מבלבל, אה?

ענתר

New member
בהחלט מבלבל

כששואלים את הבת שלי איך הכאב שלה היא לא יודעת לתאר אומרת שלא הרגישה עד כה משהו כזה לא כמו התקווצות שרירים לא כמו ששברה בוהן לא כמו הכאב בידיים שזה חשד לרנו אבל כאב בלתי נסבל שגורם לה דמעות בעיניים ותחושה שלא יכולה להמשיך כך

אני מבינה אותה היטב

זה חלק מהעניין,בהתחלה, כשהיו לי הכאבים הראשונים- לא ידעתי להסביר אותם. שאלו אותי איך זה מרגיש, ואמרתי - כואב, כואב עד שזה עוצר לי את הנשימה. וזה ככה גם היום. אבל היום, אינ כבר יודעת לתאר אותם. אני יודעת להבחין בין הסוגים שלהם. אינ חושבת שזה משהו שמצליחים להפוך למילים רק אחרי ש (לצערי) מתרגלים מעט לכאב, ומצליחים לא להיבהל ממנו בכל פעם שהוא מופיע במלוא העוצמה. אם זה יועיל במשהו, אשמח לדב ר עם הבת שלך, ייתכן שמי שכבר חוה את זה יוכל להגיעאיתה לבירור יותר טוב של מה שהיא מרגישה בדיוק.

ענתר

New member
אני אבדוק אתה

היא די בישנית, לא אוהבת לדבר עם זרים. לא אוהבת לגלוש בפורומים, לכן אני עושה את זה במקומה. בכל אופן תודה על ההצעה

למעלה