מיואשת.

the blak angel

New member
מיואשת.

טוב,אז אני בת 16,וקיוויתי שאולי תוכלו לייעץ לי קצת..או לפחות להזדהות איתי.. אז ככה: השנה עליתי לכיתה י'.בית ספר חדש,הבחורה היחידה שאני מכירה בבית הספר הזה הוא אלונה,חברה שלי. עברנו לאותו בית ספר,וחוץ ממנה אני לא יודעת כלום.חשבתי שהיא הדבר היחיד שבטוח בחיים העלובים שלי. תמיד חשבתי שאני די עלובה,אבל מאז שהכרתי את אלונה,אמרתי לעצמי: טוב נו,היא עלובה,אני עלובה,נהיה עלובות ביחד. אז זהו,שלא. אלונה..כמה צפוי,מצאה לעצמה חבר כבר בחודש הראשון של הלימודים. ואני,לעומת זאת,שוב..כמה צפוי,נשארתי לבד. היא אוהבת את חבר שלה,והם ביחד כבר חצי שנה,ואני מרגישה כ"כ לבד. היא איתו 24 שעות.בהפסקה,בשיעורים..כשאני מתקשרת אליה היא איתו בטלפון,או שהיא לא עונה כי היא איתו מתמזמזת על המיטה..וכשאני כותבת לה באייסיקיו היא גם לא עונה..מאותן סיבות שהזכרתי בשורה למעלה. ואני מיואשת מזה. אני לא מאלה שמתחברות כ"כ מהר.אני די ביישנית,אפשר לומר. מאלה שיושבות בשקט,לא מתערבות אם לא מדברים איתן,ובאופן כללי יושבות בהפסקה לבד ו"כאילו" מכינות שיעורים או משהו..כדי איכשהו להעביר את הזמן. את האמת,אני לא מכוערת,אני דווקא דיי יפה,וכן מתחילים איתי,ומנסים להתקרב אליי..אבל אני פשוט לא מרגישה שזה זה. ואני לא מוכנה להתפשר על מישהו שאין לי אליו כלום רק כדי לא להרגיש לבד. וכרגע אני מרגישה ממש לבד. אלונה וחבר שלה מציעים לי (מתוך רחמים,אני חושבת) לצאת איתם,ולבלות איתם,וניסיתי את זה,אבל זה כ"כ מטומטם.הרעיון הכי עלוב ופתטי שהיה לי בחיים. יצאתי איתם,הם ישבו והתמזמזו במשך שעתיים,אני הסתכלתי והתפללתי להיות בבית קבורה מתחת לשמיכה-סוף הבילוי. ימי שישי-לבד. חגים-לבד. חופשות-נו,נחשו. אני כבר לא יודעת מה לעשות עם עצמי..חוץ ממנה,אין לי ממש חברות.ואני יודעת שזה לא בסדר להיות תלויה באנשים אבל מה לעשות? אני לא מוצאת פיתרון אחר.או יותר נכון,אני לא מוצאת פיתרון בכלל. וחשבתי על זה,מה לעזאזל אני אעשה ביום העצמאות? ובל"ג בעומר? וביום שישי הבא? והחופש הגדול? סביר להניח שכלום. בחופש הגדול אני עובדת דירה..לראש העין או לפ"ת כנראה..ועד עכשיו תכננתי לבוא באוטובוסים כל יום לבית הספר. אבל עכשיו כשאני חושבת על זה טוב יותר,אני קולטת שבעצם..בשביל מה? איזו סיבה יש לי לכל הטרטורים האלה? אולי אני פשוט אעבור בית ספר? אולי השינוי דווקא יעשה לי טוב,ואני אמצא את עצמי סוף סוף? אולי.לא יודעת.לא בטוחה. מה אתם אומרים? מה אני יעשה עם עצמי? אבודה.
 

sh53

New member
לפעמים צריך לקחת מה שהחיים מציעים

גם אם זה לא הכי טוב, גם אם זה לא הכי מושלם, גם אם זה לא הכי מתאים לך כרגע - אבל זה מה שיש כרגע ואפשר להתפתח משם, זה לא שנשארים באותו מקום. מתחילים איתך אבל את מרגישה שזה לא ממש זה? לכי על זה, נסי את זה, תני לזה הזדמנות, יכול להיות שעם הזמן תראי צדדים אחרים באותו בחור שלא ראית קודם. יכול להיות שמי שיעשה לך את זה רואה שאת דוחה הרבה בנים אז אולי הוא חושב לעצמו היא לא בקטע, היא לא מעוניינת, היא בטח תידחה גם אותי אז חבל לנסות. אני חושבת שאפשר להנות עם מישהו שהוא לא "הכי זה" או לא הכי מושלם, אפשר להנות מסרט טוב יחד, שיחה נחמדה, להעביר את "הלבד" יחד ולא להיות לבד - בכל זאת אני חושבת שיש משהו טוב בקשר - ככה לפחות תתאמני על קשרים ועל לפתח מערכת יחסים, ככה שמשהו טוב דווקא כן יצא לך מזה. אלונה וחבר שלה מציעים לך לצאת איתם מתוך רחמים? אני חושבת שזו ההרגשה הכללית שלך שהיא עצובה ומדוכאת ואת מפרשת את זה ככה. אני חושבת דווקא שכן איכפת להם ממך, יש להם לב טוב והם רואים אותך ומבחינים בך. אז נכון זה לא המצב הכי אידיאלי לצאת עם זוג שמתחבק ומתגפף כל הערב, אבל מצד שני אפשר לבקש מאלונה להיות קצת איתך מידי פעם. יכול להיות שתכירי מישהו דרך הבילויים הנ"ל וחבל לפספס אפשרות כזאת לדעתי. להחליף בי"ס זה הפתרון? לא כל כך בטוחה, כי נראה לי שגם בבי"ס אחר תשבי בצד, לא תהיי בולטת ותפחדי ליזום. לדעתי עדיף קודם כל להתמודד עם הבעיה עכשיו ולא לבנות עתיד ורוד על בי"ס חדש. אני חושבת שכדאי בכל זאת כן לצאת בהפסקות, לנסות להתקרב לחברים ולא לפחד - אני יודעת שזה אולי נשמע קל אבל לא קל, אבל אם תחשבי על זה לרגע, כל אחד שנמצא עם חברים עושה את הצעד הזה, לחלק יותר קל ולחלק פחות (וזה גם לא צריך לעניין אותך בכלל מה קורה אצל אחרים - אלא להתמקד במה קורה אצלך), צריך לעשות את הצעד הזה בכל מקרה, אז לא לוותר לעצמך ולנסות. אולי לא תצליחי בפעם הראשונה, השניה או השלישית, אבל אני חושבת שההתמדה תיתן לך המון.
 

RayoDeLuz

New member
../images/Emo45.gif

אני מסכימה עם שושי... לעבור בית ספר זוהי דרך לברוח מכל הבעיות.. מה שזה הכי לא נכון לעשות... הגיעה הזמן שתפסיקי להיות תלויה באלונה (אם אני זוכרת נכון) ותתחילי להיות את עצמך... אם נגשים אלייך, אל תשללי... תני לזה צ'אנס.. ותראי... אח"כ אם לא ילך, אז תחתכי... המון בהצלחה!
 

the blak angel

New member
כן אבל..

אולי בכל זאת לעבור בית ספר,ולשנות אווירה זה הפיתרון? אני יודעת שאתן צודקות,אולי בבית ספר חדש יקרה בדיוק אותו דבר,אולי אפילו גרוע יותר,אבל מה אם אני מפספסת הזדמנות חשובה,ויכול להיות שבעצם בבית ספר חדש אני ירגיש טוב יותר,ואתחבר עם האנשים שנוח לי איתם? זאת בעצם ההתלבטות שלי.לקחת סיכון,או לא? יכול להיות לי ממש טוב לשנות אווירה ולעבור למקום חדש.מצד שני,יכול להיות לי להפך,ממש רע. אני לא יודעת מה לעשות.. ובקשר להתחבר עם אנשים..זה קשה לי. אני לא אחת שבאה ופשוט מתחילה לדבר.זאת לא אני..זה די בעייתי בשבילי..ולוקח לי זמן להיפתח. אבל תודה על התשובות הכנות.
 

sh53

New member
תמיד אני אומרת לחשוב חיובי

שבבי"ס החדש יהיה יותר טוב, שהעניינים יסתדרו ותהיי מאושרת, אבל בואי נהיה מציאותיים - מישהו מבטיח לך ב- 100% שכך יהיה? יש לך עוד זמן מה עד שתעברי בי"ס, למה שלא תנסי להתמודד עם המצב עד אז? מה תעשי עם עצמך עד אז? תאכלי את עצמי ותסבלי? לא כדאי לעשות בענין הזה משהו? לפחות תלמדי משהו על עצמך משהו בתקופה הזאת - איך את מתמודדת עם מצבים? איך את מנסה לפתור בעיות? איפה את מצליחה ואיפה את נכשלת בפתרון הבעיות בחייך? אל תשבי באפס מעשה, אלא נסי להתמודד עם המצב.
 
למעלה