מטרוווווות!!!

מעקב הגשמת מטרות (4) ../images/Emo127.gif../images/Emo127.gif../images/Emo127.gif

שרשרו לכאן את מטרותיכם. מי שכבר עשה זאת בעבר בפינה זו, מומלץ לו לשמור על עקביות, אפילו אם אינכם מצליחים לזכור לחתור למטרות אלה. אם רצונכם לבטל חתירה למטרות אלה, כתבו שאתם מבטלים את החתירה אל המטרות. פעולת "הביטול" היא פעולה רצויה לעשות, גם בינינו לבין עצמנו, ביחס לכל מטרה שאיננה מעניינת אותנו יותר, אחרת חלק מסויים שבו ממשיך לחתור אל אותה מטרה וגורם לנו לתקלות מתקלות שונות... למעשה, חלק גדול מכל "צרימותינו" בחיים, נובע לדעתי מבעיה פעוטה זו. באהבה בן

איך מציבים מטרה? להלן דרך טובה.

1. מה 2. מתי 3. למה מה: הגדר אותה בדייקנות: במלים, בדמיון, בתחושה. היה בטוח שאתה רוצה בה - ולא בדבר אחר בעצם. ככל שתגדיר אותה ביתר דיוק, כך היא תהיה ממשית יותר ובת-השגה יותר. מתי: אם לא הגדרת את הזמן להשגתה, לא הגדרת אותה כלל. התוצאה איננה נבדלת מהזמן. אם היא נפרדת, היא עדיין לא הוגדרה כמטרה. זה כמו לכתוב הודעה ולא ללחוץ על "שלח", או כמו לכתוב פקודה במחשב ולא ללחוץ על "אנטר". הזמן הוא האנטר ההכרחי... למה: כפי שציין עז, או כפי שאפשר היה להבין מדבריו, המטרות אינן קיימות כלל. מי שחושב שיש לו מטרות, טועה. יש רק דרכים. מה שנראה לנו כ"מטרה", זו בעצם דרך ל... משהו אחר. יש סיבה לכך שרצונך להגשים את המטרה שבה בחרת. לא לזכור את הסיבה, זה לחולל אנדרלמוסיה בפירמידת המטרות שמנוהלת על-ידי תת-המודע שלך - וזה גורם לסתירות בפעולות היומיומיות שלך. באהבה בן

היי בן!!!

המממ........ איך אני קובע את תאריך המטרה, כאילו את תאריך השגתה???? מה אני יכול לקבוע לעוד שבוע שאני אשיג את זה ואת זה....??? ואם אני אראה שעבר התאריך ולא השגתי כלום???? אני אתאכזב מאוד, יש כאלה אפילו שיחשבו שהם לא יכולים להמשיך יותר???? אז מה עושים??. שלך באהבה, עידודו הלוחם

אוקיי אני אנסה שוב לומר את השאלה!!

אוקיי נניח ומשה רוצה להשיג מטרה X, עכשיו הוא לא יודע לאיזה תאריך הוא הולך לקבוע להשיג את המטרה X. משה אומר לעצמו: סיטוטציה ראשונה: אם אני אקבע שאני אשיג את מטרה X בעוד שבוע, אולי אני לא אצליח להשיג אותה?? אולי כן?? אם הוא לא יצליח אז יש שתי אפשרויות מה משה יעשה: 1.או שהוא יתאכזב וישפוט את עצמו ויפיסיק לנסות להשיג את מטרתו X. 2. או שזה יתמרן אותו והוא ימשיך לנסות עד שהוא ישיג את אותה מטרה X. סטיואציה שנייה: אולי אני אקבע להשיג את המטרה X לעוד כמה חודשים..... ואותו הדבר עם האפשרויות כמו שציינתי בנ"ל. עכשיו מה שמשה מנסה לומר הוא: (השאלה)- איך אני יכול לדעת לממתי לקבוע תאריך להשגת המטרה X שלי??, האם לקבוע לעוד שבוע?? האם לקבוע לעוד חצי שנה??? ומה אם אני אקבע תאריך ואני לא אצליח להשיג עדיין את המטרה X שלי?? בן עכשיו מובן??? כן או לא, כי אם לא אני אשמח לנסות שוב לשאול בצורה אחרת... מחכה לתשובה... שלך באהבה, עידודו הלוחם

רמי ד.

New member
לגבי מטרות מפחידות

היה סיכום נפלא של בן בעניין מטרות במדריך שהוא הולך ומשלים בפורום, בעניין הדרכה נראה שאתה קובע מטרות גבוהות מדי, ורע מזה מנסה לראות את עצמך לאחר שבצעת את המטרה, ומפחד שהחלום הזה לא יתגשם בזמן שקבעת. אבל המטרות, שהוסכם בהודעות האחרונות בפורום להתייחס אליהן כדרך ולא כמטרה, ולו רק כדי להמנע מלחיות באשליה וחלום, במידה והן מאיימות, כדאי ואפשר ליצור במקום כל מדרגה כזו שתים שלוש מדרגות נמוכות יותר, שאותן נראה הגיוני יותר לעבור. ואם עדיין יש פחד, אפשר לחלק גם אותן רמי

היי רמי!!!!!!

אהלן, מה המצב??? קראתי את הסיכום הזה, אבל אני נתתי דוגמא של משה(הממצאתי אותו)... אוקיי אני התכוונתי יותר לאיך אני אמור לקבוע לעצמי תאריך??. כאילו איך אני אמור לדעת מתי אני אצליח..... וחוץ מזה גם קראתי את ההודעה על המטרה=דרך, וזה באמת נכון כי אין בעצם מטרות יש דרכים..... אנחנו בני אדם שחיים בדרכים(וגם בבפקקים של ישראל), אנחנו מלאי דרכים ואפשרויות, ואם בן פירש את המטרות לדרכים, אני בטוח שגם יש קיצורי דרך.... :) שלך באהבה, עידודו הלוחם נ.ב תמסור לעמנואל ד"ש

רמי ד.

New member
היי עידו

שלומנו נפלא ובקשר לתאריך, כל כך הרבה תאריכים ומטרות מוטלים עלינו בבית הספר ובעבודה, שנראה לי שעלינו למרוד בשיטה, כשמדובר בעבודה הפנימית ובכלל שלנו, ולהנות מההתפתחות כפי ומתי שהיא מגיעה. יש לי הרגשה שבצורה כזאת, התוצאות יפתיעו במהירותן. רמי

../images/Emo4.gif וואלה אני לא מצליח להבין את

השאלה...
אני אנסה לנסח כמה שאלות ותגיד לי אם התכוונת לאחת מהן... המממ... טוב... אז ככה:
איך אנחנו יודעים למתי להציב את המטרה?
מה קורה כאשר איננו מצליחים להגשים מטרה שהוצבה?
האם מרכיב הזמן בהצבת המטרה הוא הכרחי, או שאפשר להגשים את המטרה גם בלעדיו? האם התכוונת לאחת מהשאלות הנ"ל? לא??? אז תסביר שוב, בבקשה...

בן, דווקא נראה לי שהבנת טוב מאוד!!!

אני התכוונתי לשלוש השאלות שרשמת!! כנראה שהבנת טוב מאוד....
שלך באהבה, עידודו הלוחם

~דויד~

New member
מטרה ראשונה:1. כייף 2. עכשיו 3. ככה

מטרה שניה: 1. כייף יותר גדול 2. מחר 3. ככה

deep ocean

New member
מטרה

1. להפסיק להתלהב באופן כל כך גדול מדברים שרק מתחילים, כאשר איני יודעת בכלל לאן הם מובילים ואם הם מובילים לאיפשהו (אני יודעת למה אני מתכוונת, אני מעדיפה לא לפרט פה). לקחת דברים בפרופורציה ולא להתרגש. לא לפתח ציפיות. לזרום עם מה שקורה בלי להתרגש. לעבוד על הנושא דרך עבודה פנימית. להכניס את עצמי בכוונה לסיטואציות מסויימות, ולבחון את העבודה הפנימית שלי, האם היא יעילה. אם לא-לשנות דרך לעבודה על הנושא. 2. לעבוד על הנושא במשך החודש הקרוב. לבדוק את עצמי בתחילת חודש פברואר. 01.02.2002. 3. כי אני מפתחת ציפיות-ואז נפגעת. כי אני נותנת לעצמי להיסחף ובונה מגדלים באוויר בזמן שהיסודות לא קיימים עדיין. הערה: מצד שני, אני אוהבת את היכולת שלי להתלהב מדברים. את שמחת החיים שלי. את ההתלהבות והאנרגיה. אבל....זה לא סותר. אני יכולה להמשיך להיות מלאת מרץ ומתלהבת, אבל לקחת בחשבון את כל המשתנים, לא לפתח ציפיות, ובתחומים מסויימים לנסות למתן את ההתלהבות. העיקר, לקחת בחשון את כל המשתנים והאפשרויות. לא לחשוב על משתנה אחד-כי זה מה שפוגע בי בסופו של דבר. לא להיסחף אחר אפשרות אחת. לקחת את כל המשתנים בחשבון! ואוו איזה כיף ממש ניסחתי את הבעייה תודות לעז. הדרך הזאת של 3 השלבים ממש טובה.

deep ocean

New member
אני שמחה שכתבתי על הנושא

אך זה גם העלה בי עכשיו הרבה עצב ושיפוט.
מטרה 2: 1. לא להזדהות עם המחשבות שחולפות בי כרגע. 2. ממש עכשיו 3. כי אני שופטת את עצמי, ואז נעשית עצובה.

Kiru

New member
איזה מגניבות ההודעות שלך

אפשר ממש להרגיש את מה שעובר לך בראש...

deep ocean

New member
איזה כיף

אני שמחה שאני מצליחה להעביר את מה שמתחולל בפנים על ידי מילים
כבר אמרו לי את זה כמה וכמה פעמים, שאני מתנסחת טוב ושאנשים ממש מרגישים את מה שעובר עלי (בין אם זה שמחה, שיפוט, אושר וכו´) ואני עדיין לא הצלחתי להבין מה יש בניסוח שלי שעוזר לכך... אתה יכול להגדיר מה במילים שלי עוזר, או שאתה פשוט מרגיש מה עובר עלי, ושקשה לך להגדיר? סתם מעניין אותי.

Kiru

New member
ברור שאני יכול

קודם כל, ההודעות שלך מקרינות המון כנות. אפילו כשיש איזה פרט שאת לא רוצה לכתוב, את אומרת את זה ולא סתם מתעלמת. שנית, את מודעת לרגשות שלך, ומביעה אותם אותם בצורה מאוד קלילה ולא מחושבת (=כותבת מה שאת מרגישה בלי להתעכב על ניסוחים). שלישית (וזה רלוונטי רק למי שמכיר אותך מחוץ לרשת), מיכל ו-deep ocean מקרינות (אינטואיטיבית) אותה תחושה ואווירה, כך שמאוד קל לדמיין אותך אומרת במציאות את כל מה שאת כותבת כאן.

deep ocean

New member
ואוו איזה כיף לשמוע

ממש עזרת לי להבין למה כולם מתכוונים!!! איזה כיף אבי! תודה!!!

דאו

New member
השפגאט בנים ואני

טוב... אז חזרתי לעבוד על שפגט בנים... ביום שישי במשלך שעור k.f בפארק והמשכתי לעבוד על השפגט. הגעתי למצב שישבתי בפתיחה כמעט מלאה של 175 מעלות. זה היה המאקסימום שהיה לי נעים ואפשרי לשבת בו. המטרה שלי כעת היא: להגיע למצב פתיחה מאקסימאלי ולהרגיש נוח. בעבר הייתי מרגישה כאב ובכל זאת ממשיכה. כעת אני מקפידה כככל עיקרי, לא להרגיש כאב אלא נינוחות של הגוף. ביקשתי משני אנשים שימשכו לי את הרגליים אחורה עד לנקודה שאני יכולה, ואז ניסיתי להעביר משקל קדימה עם האגן. עדיין מאד קשה לי העבודה של לעבור משפגט בנות לבנים. זה לא נוח לי וכואב לי ואני פשוט קולטת שאני לא מבינה את הקטע. זה ממש לא נוח לי. הייתי מאד רוצה להגיע למטרה של לשבת טוב בשפגט בנים עם פתיחה של 180 מעלות, ולהרגיש נינוחות בגוף עד להגעה לשלב לוחם מתחיל. אני כרגע עובדת על זה לפחות פעם בשבוע. (פעם פעמיים). דאו

למעלה