מחשב נייח DELL . שלא נדלק. מה יכולה להיות הסיבה...? ואיך אפשר להתגבר?

מחשב נייח DELL . שלא נדלק. מה יכולה להיות הסיבה...?

ואיך אפשר להתגבר?

ניקיתי את המחשב היום מאבק על המאווררים , בתרסיס לחץ אוויר.

אחרי כמה שעות , כשהדלקתי, המחשב לא נדלק. (החלפתי כבלים ושקעים)

מה יכולה להיות הסיבה.?

ואיך אפשר להתגבר?

(אם צריך אצרף צילומים)

תודה

exprexs

Member
לא מתיימר לתת אבחנה מרחוק, אבל יתכן שיש קשר בין הניקוי שלך לבין התקלה במחשב ( שאיננו נדלק ).
מצער שאף אחד לא מזהיר מפני תרסיסי האוויר הדחוס, שהקור העז שיוצא מהם , יוצר עיבוי נוזלים מהאוויר { קרי, מים מזוקקים }.
המים האלו, עלולים במידה רבה ליצור קצר או תקלה זמנית במקרה הטוב.
מציע להניח למחשב להתייבש היטב ולנסות שוב ( אולי מחר ).
מניסיוני האישי, יתכן מאוד שהמים המעובים, יתנדפו ללא הותרת נזק למחשב. מקוווה כך לפחות.
שיהיה בהצלחה.

לא מתיימר לתת אבחנה מרחוק, אבל יתכן שיש קשר בין הניקוי שלך לבין התקלה במחשב ( שאיננו נדלק ).
מצער שאף אחד לא מזהיר מפני תרסיסי האוויר הדחוס, שהקור העז שיוצא מהם , יוצר עיבוי נוזלים מהאוויר { קרי, מים מזוקקים }.
המים האלו, עלולים במידה רבה ליצור קצר או תקלה זמנית במקרה הטוב.
מציע להניח למחשב להתייבש היטב ולנסות שוב ( אולי מחר ).
מניסיוני האישי, יתכן מאוד שהמים המעובים, יתנדפו ללא הותרת נזק למחשב. מקוווה כך לפחות.
שיהיה בהצלחה.
תודה. ניסיתי כמה ימים לאחר מכן וזה לא עזר

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
וידאת שהכל מחובר ? שלא התנתק משהו? תעבור על כל החיווט בעיקר של כפתור ההפעלה זה קורה. שכל הזיכרון יושב היטב..שלא נותק החוט של מאוורר מעבד..בקיצור שהכל מהודק היטב למקומו. גם כבלים של ספק כוח. תבדוק שאתהמפעיל אם נדלקים אורות בלוח אם מאווררים מסתובבים...שהכפתור בספק כח מופעל שוכחים אותו לפעמים. שמחובר לחשמל בכלל גם זה קורה שלא שמים לב..הכי נראה לי קרוב שמשהו פה קרה התרופף או ניתק.

לפני ההפעלה נתק כל מה שמחובר..ותראה אם עולה..חבר עכבר..מקלדת ותראה אם עושה בעיה וכן הלאה כל מה שמחובר..לפעמים משם יש בעיה מהתקן חיצוני.

עכשיו אם אין בכלל מתח כלום לא נדלק לא מסתובב....ספק כוח חשוד עיקרי, לבדוק עם חלופי תקין אם יש. אם הספק עובד יש מתח ללוח...יש רשימה מסודרת לעשות..של ניתוק הכל..דיסק , ובדיקת זכרונות מסודרת..כרטיס מסך ועוד ועוד..יותר מסובך לבדוק מתחים בספק זה כבר מכשור מיוחד לכן רצוי לבדוק חלופי..
אבל בוא נתחיל מהשלב של לוודא שהכל מחובר היטב...תמונותשהכל מחובר ואם יש או אין אור בלוח...שנוודא איתך יהיה טוב

הגעתי הבייתה - בדקתי מה שכתבת לי. חיבורים . חיבורי הספק כוח ללוח האם וכו'.

ראיתי שלדעתי הכל מחובר שם.. יש שם 3 חיבורי פלסטיק שאינם מחוברים לאף לוח. אני גם חושב שהם לא היו מחוברים אף פעם לאיזה חיבור

צילמתי את הלוח אם .

מה הכוונה שכתבת - הכפתור בספק כח מופעל ? איזה כפתור זה .? איפה הוא נמצא?

תודה מראש

קבצים מצורפים

• 20201029_192639.jpeg
    20201029_192639.jpeg
    1.9 MB · צפיות: 7
נערך לאחרונה ב:

GoldenEyes

Well-known member
הגעתי הבייתה - בדקתי מה שכתבת לי. חיבורים . חיבורי הספק כוח ללוח האם וכו'.

ראיתי שלדעתי הכל מחובר שם.. יש שם 3 חיבורי פלסטיק שאינם מחוברים לאף לוח. אני גם חושב שהם לא היו מחוברים אף פעם לאיזה חיבור

צילמתי את הלוח אם .

מה הכוונה שכתבת - הכפתור בספק כח מופעל ? איזה כפתור זה .? איפה הוא נמצא?

תודה מראש
רשמת בהודעתך הראשונה "ניקיתי את המחשב היום מאבק על המאווררים , בתרסיס לחץ אוויר."
אם ככה נראה המחשב אחרי הנקיון , מצבך רע מאד
נראה שיש לך מלא אבק על הצלעות של המאוורר של המעבד.
נסה להחליף ספק כוח

רשמת בהודעתך הראשונה "ניקיתי את המחשב היום מאבק על המאווררים , בתרסיס לחץ אוויר."
אם ככה נראה המחשב אחרי הנקיון , מצבך רע מאד
נראה שיש לך מלא אבק על הצלעות של המאוורר של המעבד.
נסה להחליף ספק כוח
השתמשתי ב 2 מיכלים לפי ההוראות. איזה שיטה או שיטות אחרות יש לניקוי? כמה מיכלים צריך?

לגבי ספק, איזה סוג ספק מומלץ לקנות למחשב שלי שיתאים למחשב. לחיבורי לוח האם?

האם מסובך להחליף? לא פירקתי אף פעם

GoldenEyes

Well-known member
השתמשתי ב 2 מיכלים לפי ההוראות. איזה שיטה או שיטות אחרות יש לניקוי? כמה מיכלים צריך?

לגבי ספק, איזה סוג ספק מומלץ לקנות למחשב שלי שיתאים למחשב. לחיבורי לוח האם?

האם מסובך להחליף? לא פירקתי אף פעם
אם כבר, הייתי מחליף את המאווררים האלה לחדשים
יש לך מאוורר על הצלעות, תפרק אותו תנקה עם מברשת את כל האבק הזה שם.
לא ענין של כמות מיכלים , ענין של איכות ניקוי. לפעמים מרוב התזות האויר הקר הזה מהמיכלים מרטיב את האבק ואז הוא לא עף.
מהתמונה לא ברור כ"כ איזה הספק יש לספק שלך , הוא לרוב מחובר עם 4 ברגים לגב של המארז.

תפתח את המארז משני הצדדים שלו
הפנל הקדמי תפוס לעיתים עם ברגים ולעיתים עם פלסטיקים
שחרר אותו בעדינות , בגיל המחשב שלך יש סבירות שהפלסטיקים קשים כמו אבן ועלולים להשבר
כשתוציא את הפנל הזה ייחשף בפניך כפתור ההדלקה
גם אבק תמצא שם

לא ענין של כמות מיכלים , ענין של איכות ניקוי. לפעמים מרוב התזות האויר הקר הזה מהמיכלים מרטיב את האבק ואז הוא לא עף.
מהתמונה לא ברור כ"כ איזה הספק יש לספק שלך , הוא לרוב מחובר עם 4 ברגים לגב של המארז.

אני חושב שניתוק לניקוי או החלפת המאורר של הצלעות זה מסובך. כי צריך דבק. וזה נראב מורכב. אולי אפשר לנקות שם עם צמרוני אוזניים?

יש שם עוד מאורר קטן שנראה די סתום. שלא שמתי לב אליו בשלב הריסוס...צילמתי אותו. ואת הספק

קבצים מצורפים

• 16040409958168709289232967629798.jpg
    16040409958168709289232967629798.jpg
    2.6 MB · צפיות: 7
  • 16040410333463898377104977829345.jpg
    16040410333463898377104977829345.jpg
    1.2 MB · צפיות: 7

GoldenEyes

Well-known member
אני חושב שניתוק לניקוי או החלפת המאורר של הצלעות זה מסובך. כי צריך דבק. וזה נראב מורכב. אולי אפשר לנקות שם עם צמרוני אוזניים?

יש שם עוד מאורר קטן שנראה די סתום. שלא שמתי לב אליו בשלב הריסוס...צילמתי אותו. ואת הספק
אוי ויי
טונות של אבק
הספק שלך זה 300וואט, תוכל למצוא בקיי אס פי , אייבורי וכו'
לגבי המאוורר של המעבד , תנסה אולי עם מכחול קטן של ציירים , בין הכנפיים של המאוורר.
האמת , שמעולם לא הגעתי למצבים כאלה של כמות כ"כ גדולה של אבק, אני מנקה פעם בשנה ביסודיות , אצלך זה נראה כמה שנים טובות לצערי

תפתח את המארז משני הצדדים שלו
הפנל הקדמי תפוס לעיתים עם ברגים ולעיתים עם פלסטיקים
שחרר אותו בעדינות , בגיל המחשב שלך יש סבירות שהפלסטיקים קשים כמו אבן ועלולים להשבר
כשתוציא את הפנל הזה ייחשף בפניך כפתור ההדלקה
גם אבק תמצא שם
\
אוי ויי
טונות של אבק
לגבי המאוורר של המעבד , תנסה אולי עם מכחול קטן של ציירים , בין הכנפיים של המאוורר.
האמת , שמעולם לא הגעתי למצבים כאלה של כמות כ"כ גדולה של אבק, אני מנקה פעם בשנה ביסודיות , אצלך זה נראה כמה שנים טובות לצערי
תודה. אבדוק זאת.

אוי ויי
טונות של אבק

יש ספק של 400w . רצב תמונה. יש לי ספק שעובד ממחשב אחר זה יכול להתאים?

קבצים מצורפים

• 20201101182051.jpg
    20201101182051.jpg
    KB 211.5 · צפיות: 2

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
מחשב ענתיקה של ממש...סביר להניח שהספק מת..הוא ישן מאוד...שנית המאוורר בפנים בצלעות סתום לגמרי אני בספק אם בכלל המאוורר מסתובב...זו סיבה שלא יפעל בכלל ...חוץ מזה הכל יכול למות שם סתם עייפות חומר..האמת מחשב כזה אין לדעת..זה עיסוק לתחביב מחשבי ענתיקה אולי..:)

מחשב ענתיקה של ממש...סביר להניח שהספק מת..הוא ישן מאוד...שנית המאוורר בפנים בצלעות סתום לגמרי אני בספק אם בכלל המאוורר מסתובב...זו סיבה שלא יפעל בכלל ...חוץ מזה הכל יכול למות שם סתם עייפות חומר..האמת מחשב כזה אין לדעת..זה עיסוק לתחביב מחשבי ענתיקה אולי..:)

כן זה מחשב ממש ישן . אבל ממש ממש מעולה. ! אני מעדיף כרגע לפחות לנסות להתגבר על התקלה.. לא כל כך רוצה להיכנס להוצאות מיותרות.. יש שם 3 מאוררים. 2 גדולים ואחד קטן בצד.שדבוק לאיזה לוח

למעלה