מחשב נדלק אוטומטית אחרי כיבוי מסודר

חלאה

New member
מדובר במחשב עם לוח GA-B85M-HD3 קישור ללוח https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-B85M-HD3-rev-1x#ov

מערכת הפעלה חלונות 10, איך שמבוצע כיבוי מערכת הוא נכבה, ואז תוך 3-4 שניות נדלק שוב. כפתור הדלקה/כיבוי תקין. גם אם הוא מנותק פיזית ואני מפעיל עם מברג זה נדלק אחרי כיבוי מסודר

ביוס מעודכן לגרסה אחרונה שיצא עבורו.

אשמח לרעיונות איך לגרום לו להישאר מכובה.

מצרף תמונה של הגדרות בביוס:
1615805098452.png

ביוס מעודכן לגרסה אחרונה שיצאה עבורו:

1615805176494.png

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
מדובר במחשב עם לוח GA-B85M-HD3 קישור ללוח https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-B85M-HD3-rev-1x#ov

מערכת הפעלה חלונות 10, איך שמבוצע כיבוי מערכת הוא נכבה, ואז תוך 3-4 שניות נדלק שוב. כפתור הדלקה/כיבוי תקין. גם אם הוא מנותק פיזית ואני מפעיל עם מברג זה נדלק אחרי כיבוי מסודר

ביוס מעודכן לגרסה אחרונה שיצא עבורו.

אשמח לרעיונות איך לגרום לו להישאר מכובה.

מצרף תמונה של הגדרות בביוס:
צפה בקובץ המצורף 18267

ביוס מעודכן לגרסה אחרונה שיצאה עבורו:

צפה בקובץ המצורף 18268
ראה פיתרון של מיקרוסופט..זה לא קשור ללוח אם או ביוס..

ותשובה שכן קשורה לביוס

תחת הגדרות הPower או הPower Management Setup
אמור להיות לך משהו בסגנון של PWron/Resume by alarm
תנסה להפעיל את זה לבטל את ה WAKE-UP-ON-LAN
לאחר מכן אל תשכח ביציאה לשמור שינויים בד"כ ע"י לחיצה של F10

אם זה לא יעזור
התחל>>הפעלה>>תרשום שמה MSCONFIG>>אנטר
גש ללשונית אתחול או StartUp
ותסיר את הV מהכל לאחר מכן בצע ריסט ולאחר הריסט כיבוי ותדווח אם הוא נדלק מחדש לבד
אם הוא לא נדלק כנראה שזה עבד ואז הבעיה היא בתוכנה מסויימת המפעילה את המחשב לבד

יש עוד אפשרויות כמו ספק כח תקול כפתור מארז מקולקל וירוס במחשב...נתחיל באלה
דווח מה קורה אחרי אני מציע תעשה את שני הדברים של מיקרוסופט קודם, זה טוב לבדוק לפעמים יש שם בעיות שמתקן..אם לא עוזר את השני...

arseny92

Well-known member
מנהל
אם זה לא יעזור
ותסיר את הV מהכל לאחר מכן בצע ריסט ולאחר הריסט כיבוי ותדווח אם הוא נדלק מחדש לבד
יישום או שירות לא יכול להפעיל - הוא לא רץ כאשר המערכת כבוייה

חומרה כן (רשת, מקלדת, עכבר או לפי שעות, אך בתמונות שהועלו כל האופציות כבויות)

חלאה

New member
ראה פיתרון של מיקרוסופט..זה לא קשור ללוח אם או ביוס..

ותשובה שכן קשורה לביוס

תחת הגדרות הPower או הPower Management Setup
אמור להיות לך משהו בסגנון של PWron/Resume by alarm
תנסה להפעיל את זה לבטל את ה WAKE-UP-ON-LAN
לאחר מכן אל תשכח ביציאה לשמור שינויים בד"כ ע"י לחיצה של F10

אם זה לא יעזור

יש עוד אפשרויות כמו ספק כח תקול כפתור מארז מקולקל וירוס במחשב...נתחיל באלה
דווח מה קורה אחרי אני מציע תעשה את שני הדברים של מיקרוסופט קודם, זה טוב לבדוק לפעמים יש שם בעיות שמתקן..אם לא עוזר את השני...
תודה על התשובה המפורטת, ביצעתי את כל הפעולות. עדיין התקלה קיימת.

אגב אם אני מכבה את המחשב ואז מכבה את הספק לפני שהוא נדלק ואחרי חצי שעה מחזיר מתח לספק הוא כבר לא נדלק לבד. למעשה אני מכבה את הספק אחרי הכיבוי כדי שישאר כבוי.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תודה על התשובה המפורטת, ביצעתי את כל הפעולות. עדיין התקלה קיימת.

אגב אם אני מכבה את המחשב ואז מכבה את הספק לפני שהוא נדלק ואחרי חצי שעה מחזיר מתח לספק הוא כבר לא נדלק לבד. למעשה אני מכבה את הספק אחרי הכיבוי כדי שישאר כבוי.
אם ככה אז באמת יש חשד שספק הכוח תקול..כי מה שאתה בעצם עושה זה פריקת מתח..אם אתה יכול לבדוק עם חלופי מה טוב...לדעתי גם אפשר לקנות חדש אני די בטוח ששם הבעיה.

חלאה

New member
אם ככה אז באמת יש חשד שספק הכוח תקול..כי מה שאתה בעצם עושה זה פריקת מתח..אם אתה יכול לבדוק עם חלופי מה טוב...לדעתי גם אפשר לקנות חדש אני די בטוח ששם הבעיה.
טוב אז בדקתי עם ספק חלופי יחסית איכותי ומודולרי ולא הזבל שהיה עליו (ספק מדבקה), וגם זה לא שינה את התמונה, אותו דבר. מה שכן, בספק הזה יש פריקת מתח איטית יותר, לכן שכיביתי את המחשב אחרי הכיבוי ממנו, שמעתי את המחשב מנסה להדלק אבל כבר ניתקתי את הכבל מתח, ככה שזה כאילו פקודה שמגיעה אחרי 3-4 שניות להדלקה דרך הלוח, יכול להיות איזה משהו פיזי בלוח שגורם לזה?

זה הספק שבדקתי איתו 1615931300294.png

frankthe2

Active member
טוב אז בדקתי עם ספק חלופי יחסית איכותי ומודולרי ולא הזבל שהיה עליו (ספק מדבקה), וגם זה לא שינה את התמונה, אותו דבר. מה שכן, בספק הזה יש פריקת מתח איטית יותר, לכן שכיביתי את המחשב אחרי הכיבוי ממנו, שמעתי את המחשב מנסה להדלק אבל כבר ניתקתי את הכבל מתח, ככה שזה כאילו פקודה שמגיעה אחרי 3-4 שניות להדלקה דרך הלוח, יכול להיות איזה משהו פיזי בלוח שגורם לזה?

זה הספק שבדקתי איתו צפה בקובץ המצורף 18610
היה לי את המצבים האלה בעבר. מגוון של תקלות חומרה שונות:
עכבר תקול שמעיר את המערכת כל הזמן, לוח אם לא תקין(אבל זה בלט כי היו הרבה דברים שלא עבדו באותו לוח אם). היה לי מקרה שגם התקנת מחדש של מערכת הפעלה והחלפת ספק לא עזרו.
נסה להחליף עכבר ומקבלת אם ניתן. אם יש התקנים אחרים מחוברים כגון מדפסת מצלמה וכו - גם אותם נסה לנתק

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
היה לי את המצבים האלה בעבר. מגוון של תקלות חומרה שונות:
עכבר תקול שמעיר את המערכת כל הזמן, לוח אם לא תקין(אבל זה בלט כי היו הרבה דברים שלא עבדו באותו לוח אם). היה לי מקרה שגם התקנת מחדש של מערכת הפעלה והחלפת ספק לא עזרו.
נסה להחליף עכבר ומקבלת אם ניתן. אם יש התקנים אחרים מחוברים כגון מדפסת מצלמה וכו - גם אותם נסה לנתק
אוסיף גם לנתק את החיבורים של כפתורי הכיבוי הפעל מחדש ..ייתכן כי הבעיה משם..ולראות אם נדלק לבד..

חלאה

New member
ניתקתי את כל החיבורים ללוח (יואסבי קידמי, חיבור סאונד קידמי, לדים, רמקול, ריסט, והפעלה. לא עזר, ניתקתי מקלדת ועכבר (חיבורי יו אס בי ולא עזר) הדבר היחיד שלא ניתקתי כי שכחתי/ לא שמתי לב שמחובר זה הכרטיס רשת ב יואס בי 3, לא נראה לי שקשור. עדיין נכבה ואז נדלק. אני מניח שזה תקלה של הלוח או ביוס שטיפה התחרפן, החלפתי לגרסה הכי חדשה שלו, השאלה אם יש אפשרות לאפס אותו לגמרי.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
ניתקתי את כל החיבורים ללוח (יואסבי קידמי, חיבור סאונד קידמי, לדים, רמקול, ריסט, והפעלה. לא עזר, ניתקתי מקלדת ועכבר (חיבורי יו אס בי ולא עזר) הדבר היחיד שלא ניתקתי כי שכחתי/ לא שמתי לב שמחובר זה הכרטיס רשת ב יואס בי 3, לא נראה לי שקשור. עדיין נכבה ואז נדלק. אני מניח שזה תקלה של הלוח או ביוס שטיפה התחרפן, החלפתי לגרסה הכי חדשה שלו, השאלה אם יש אפשרות לאפס אותו לגמרי.
תנתק גם את הUSB על כל מקרה. איפוס תעשה על ידי הוצאת הסוללה של לוח האם לחצי שעה , תשים חדשה אפילו במקומה זה עולה 10 ש"ח ..מלא מקומות מוכרים אותן.
אם זה לא אלה הלוח פשוט נדפק..כבר לא יהיה גורם אחר..( אתה יכול לנסות אם יש לך שני זכרונות לשים אחד בכל פעם ובכל סלוט בנפרד כל פעם..אבל סביר מאוד שאין שייכות. מעבד תקול זה יותר נדיר אפילו)..

למעלה