מחשבות

גל-עמית

New member
אגב, אצלנו בחבר´ה הועלתה...

מן השערה מסויימת.....אחד האנשים טוען שגם בעקבות רצח וכשמקבלים מאסר עולם ונקצב המאסר על 25 שנים בד"כ ובמקרה של התנהגות טובה - יוצא האשם לחופשי אחרי 17 שנים.............................................

magy

New member
בעקבות המחשבות

חוה אלברשטיין לחן: פוליקר בואי עכשיו בואי עכשיו ספרי לי לאט איך זה היה גלי לי כל פרט אל תפחדי אל תסתירי דבר אל תנסי להמתיק את המר אל תפחדי אל תסתירי דבר אל תנסי להמתיק את המר בואי עכשיו ספרי לי לאט מה שראית ומה ששמעת מה הוא אמר מה הוא זכר האם הוא נראה בן אדם מאושר איך הוא לבוש איך השיער שזור בשיבה או כלום לא נשאר האם היא עמדה כל הזמן לצידו האם הוא אחז את ידה בידו האם הוא שמר תצלומים בארנק האם הוא צוחק כמו שפעם צחק בואי הביטי ישר לעיניי האם הוא שאל לו רק פעם עליי מה היא אמרה מה היא זוכרות האם נראתה לך אישה מאושרת ומה היא לבשה ואיך השיער אסוף על העורף ארוך או קצר האם הוא עמד כל הזמן לצידה האם היא נתתה את ידו בידה האם היא נושאת תצלומים בתיקה בואי גלי ואל תתחמקי האם היא הזכירה לו פעם את שמי בואי עכשיו ספרי לי לאט איך זה היה גלי לי כל פרט אל תפחדי אל תסתירי דבר אל תנסי להמתיק את המר

סופטי ../images/Emo54.gif

כואב לקרוא את שכתבת. העברת הרגשה של יאוש ושחיקה נוראה במערכת הזוגית. אבל לפני שתבחר בשביל הבריחה ותהפוך את המערכת הזוגית לנוסטלגיה, חושבת להעביר לך מעט מנסיוני שלי במערכת זוגית יציבה רבת שנים. ראשית, כמו בכל תחומי החיים - גם בזוגיות אין שלמות. לאורך השנים יש עליות ומורדות. יש מצבים שיש לכם עליהם שליטה (אדישות וחוסר השקעה יומיומית בזוגיות לקיחת בן הזוג כ"מובן מאליו") ויש כאלה שהשליטה עליהם לא רק בידיכם (ירידה טיבעית במשיכה ההדדית שאגב גם אותה אפשר לשפר). אך לדעתי מילת המפתח היא פתיחות והידברות שוטפת בין בני הזוג. לא יתכן שבטינה כלפי בת זוגך על שתלטנותה "את הרי אישה רציונלית, את תמיד יודעת מה טוב עבורי, מה טוב בשביל הילדים, את תמיד עם שתי הרגלים על הקרקע, חייבת להרגיש את המוצקות של האדמה" - תשאר בגדר מחשבות.... עליך לברר זאת איתה ולו במחיר עימות לא נעים. כתבת גם שבנית עולם שלם בתוך ראשך ושהפער אינו ניתן לגישור... למה? למה הרחקת אותה מעולמך? אני לא אומרת שבני הזוג חייבים לעשות הכל ביחד ולהתעניין באותם תחומים, נהפוך הוא, נושאי התעניינות שונים מוסיפים נופך ועניין לזוגיות, אלא שעליכם לשתף זה את זו בעולמות השונים. סופטי מקווה שתמשיך לחשוב... ושתבדוק עוד אלו שבילים לפני הבחירה בשביל הבריחה.

הכל בראש ../images/Emo54.gif

מחקרים על מנהגי הגירושין, שנעשו בעולם הוכיחו. רוב המתגרשים, בשנות הארבעים + המסקנה. אנשים עסוקים בבניה.ילדים, בית, קריירה. לא עסוקים בעצמם. התהייה מגיעה לאחר, שהילדים, מתחילים לעזוב את הבית. נשארים בני הזוג לבד. אז מתחיל תהליך חשבון הנפש. אבל יש תיאוריה, שבסך הכל מדובר, במשבר גיל המעבר. איזה, איזור עלום במוח מתחיל לייצר מיץ מרה. פתאום הכל שלילי. בהיבט הזה אני מעביר לכאן את המאמר שמגי צרפה. שורשי הגישה השלילית. אולי ימציאו, איזה גלולה אופטימית. לחיי נישואין מאושרים.

magy

New member
"נראה לך"? אומר יצפאן...

צריך פטנט אחר. לא יודעת איזה. אולי גלולה נגד שעמום. כי פרק ב´ נראה כמו א´ אחרי פרק זמן מסויים. אין חדש תחת השמש...... רק ההתחלות מרגשות. הדברים החדשים. הבלתי מוכרים. הנושאים בחובם הבטחה.. כל זמן שאנחנו נשארים אותו "אנחנו" עם החור הגדול בנשמה הזקוק למילוי מתמיד, אף בן זוג לא יצליח למלא את החלל שנפער אצלנו. ואם בנו הבעיה, אז מחפשים פיתרון בעצמנו. ונכון, נישאים צעירים, בונים בונים בונים בונים בונים......הורסים נשארו ביחד שני אנשים , ששוב ביחד אחרי עשרים ומשהו שנים, כשהיו ביחד בתחילת הדרך, היו אנשים צעירים..... בסוף הדרך, חלו בשניהם שינויים ..... אם רק הילדים הם הדבק.......אויייייייייייייייייי (אחר כך הנכדים - קודם שמעתי וידוי מהאינסטלטור שלי עם הצעה בסופה) אם קיים עוד דבק פרט למטלות.......וחובות...... כמו , תחביבים משותפים, ראש דומה, כיף לעשות ביחד דברים........אוקי. אבל אם הכל היה קמופלש במשך השנים, ורק הנשיאה בעול הדביקה בין השניים, הכל מתנפץ באחת. למעשה, לא מגלים בבוקר אחד שאין כלום בין השניים, יודעים את זה בסתר ובשקט הרבה הרבה שנים......אבל קשה לקבל את העובדה שבחירתנו הייתה שגויה ושחיינו הם כשלון בקטע הזוגי.......כמה קשה להודות ולפרק...... אבל בשורה תחתונה...........להביט בראי ולהגיד.......... אני חי עם מה שמגיע................. לא מגיע לי...........אני לא שם........... ובאמת.........מאוחר מדיי...........אבל אני....כבר לא שם............... ותודה לתאורן שהביא לי את ההארה הפתאומית......לעשות מעשה ולא רק לקטר............................................. ותודה על ההקשבה............... אני באה משם.......לא כותבת תיאוריות............

אלץ אין איינעם../images/Emo67.gif

איז נישטו, ביי קיינעם. רוצה לומר : הכל ביחד, אין לאף אחד. תלוי, עם מה מוכנים לחיות, עם מה לא. באחד האתרים לפו"פ , פירסמתי מודעת היכרות. כתבתי: מעדיף ידידות טובה, על אהבה גרועה. הטלפון לא מפסיק לצלצל.

סופטי הרסת אותי עכשיו

אצלנו בארבעים אתה בעיקר עוקץ ופה אתה מפרסם את רשימות הנפש היפות שלך? מהר להעביר את הרשימה גם לארבעים

סופטי, ניתן לשער שאם העזת לשתף את ה

הקהילה - שהדברים מטרידים אותך עד שאינך כבר יכול לשמרם בליבך אני חייבת לציין שהעברת את הדבר ברגישות! אבל כן ישנה לי התייחסות ספציפית: נראה לי שזה לא קל להיות האיש היציב, הראלי, במציאות יומיומית דורשנית כזו או אחרת או שלפחות אין לזלזל ביכולת הזו! לשגות בחלומות וברוחניות זו לא פעם פריוילגיה שלא תמיד החיים מאפשרים לך ז"א, להיות בו זמנית על הקרקע ומרחף... נראה לי שאצל האדם הממוצע זה ניתן במינונים וביחסיות שמשקלה לטובת הקרקע והחומר (אני אגב, שנאתי כסף ולא אהבתי אנשים חמרניים ואולי עדין.. אבל כיום מבינה שבלי להרויח כסף לא יהיה לי למשל מחשב חזק) נראה לי גם, שזוגיות יכולה להתקיים דוקא במקום שהמנטאליות חייבת אכן להיות דומה ואפילו זהה אבל באופי אפילו רצוי שונה: אם אחד דומיננטי השני פשרן אם אחד בעננים השני רגליו על הקרקע וכו מקוה שתתחזק!!

למעלה