מחקר חדש בעזרת fMRI מגלה שכלבים מסוגלים לחוש קרינת חום

uzi2

Active member
זה שאי אפשר להגיע נסיונית לאפס המוחלט, לא אומר שלא ניתן

להמיר בינו ובין הערך בצלזיוס.
וחוץ מזה לא מדובר בפילוסופיה, בפיזיקה עובדים בחישובים לא רק עם האפס המוחלט, אלא גם גם עם גבולות של אינסוף. למרות שזה לא פיזיקלי. כל עוד זה נותן את הניבואים הנכונים בתחומים הרלוונטיים אין עם זה בעיה.

רוב הזמן נח

Well-known member
אם תחשוב על זה, אז זמן זה תנועה ותנועה..

זה חיכוך. וחיכוך יוצר חום = אנרגיה.
&nbsp
במקום מאוד מאוד קר, הטמפרטורה יכולה לרדת עוד יותר. זאת אומרת שעדיין היה שם כמות קטנה של חום שברחה ואז הטמפרטורה ירדה יותר נמוך.
&nbsp
זאת אומרת שבאפס המוחלט אין שום תנועה של שום דבר. זאת אומרת שאין שם תנועה של שום דבר שיכול לייצר אנרגיה אפילו בכמות הכי מזערית. זאת אומרת שאין שם זמן.
&nbsp
זאת אומרת שאם מיצרים במקום מסוים טמפרטורה של אפס מוחלט, מיצרים מקום שבו הזמן נעצר.
&nbsp
&nbsp

ב ן ח ו ר י ן

Member
מנהל
מחקר חדש בעזרת fMRI מגלה שכלבים מסוגלים לחוש קרינת חום

קרינה אינפרה-אדום (תת-אדומה) הינה קרינה אלקטרומגנטית פולטת חום שאורך הגל שלה ארוך משל האור הנראה, אך קצר משל קרינת מיקרוגל (התדר שלה נמצא מתחת לקרינת האור האדום, ולכן היא נקראת קרינת אינפרה אדום). כל עצם על פני כדור הארץ, ובפרט גוף האדם ובעלי חיים, פולטים קרינת חום בתחום זה. ישנם מעט מאוד בעלי חיים שמסוגלים לחוש קרינה אינפרה אדום, כדוגמת מספר חיפושיות (כמו Melanophila acuminate), מספר נחשים (כמו Crotalinae, Boidae) ועטלפי הערפד (אשר משתמש ביכולת זו לאתר אזורים עשירים בדם לשם נשיכה מוצלחת יותר) מחקר שנעשה ממש לאחרונה בהונגריה גילה כי גם חברו הטוב של האדם, הכלב, מסוגל לחוש קרינה תרמית מרחוק בעזרת אפם.

במחקר נבדקו שלושה כלבים ונמצא שהם מסוגלים לזהות חפצים חמים גם מבלי לראות, לשמוע או להריח אותם. כמו כן בוצעו סריקות fMRI מוחיות (MRI תפקודי) על 13 כלבים והתגלה שקיימים אצלם שינויים...לחצו להמשך קריאה

uzi2

Active member
בערך......

זמן זה לא תנועה, אבל ללא שינוי של משהו בזמן, אין לנו דרך להרגיש במהותו ולאבחן אותו.
תנועה זה לא חיכוך. תנועה יכולה להיות ללא חיכוך.
"לייצר אנרגיה" - עד כה, למיטב ידיעתנו, אנרגיה היא גודל קבוע ביקום (קבוע במובן של "לא משתנה בזמן").
ההגדרה של טמפרטורה, מאוד שונה מהתובנה שלנו אותה. בתנאים נורמליים אכן האינטואיציה שלנו עובדת. אבל... האם ידעת שניתן להגיע לטמפרטורה שלילית? (בקלווין) ודווקא לא על ידי קירור. לא ניתן לקרר גוף אל טמפרטורה של מתחת לאפס קלווין, אבל בסיטואציות מסויימות ניתן להגיע לטמפרטורות שליליות.
האמת היא שלא רק לטמפרטורה של (זהותית) אפס קלווין לא ניתן להגיע (במספר סופי של פעולות). גם לטמפרטורה של (זהותית) 27 מעלות צלזיוס לא ניתן להגיע (במספר סופי של פעולות).
צריך גם להבדיל בין זמן לתחושת זמן.

hnc

New member
זמן הוא שינויים ותנועה גם היא שינוי ולכן גם תנועה היא זמן

uzi2

Active member
זמן הוא פרמטר שלאורכו מתרחשים שינויים

אפשר גם לשרטט גרף של השינוי בתאוצה של מרכז מסה של גוף עבור כוח נתון כתלות במסתו. כשאתה מדבר על תנועה, אתה מדבר על שינוי במיקום כפונקציה של הזמן. כלומר אתה צריך יותר מקואורדינטה אחת (זמן) כדי לתאר תנועה.

guprnds

Active member
זמן הוא פרמטר בתורה לא יחסותית

בתורה יחסותית זמן הוא מימד, וככזה אינווריאנט טופולוגי. לכן אין כל תהליך דפורמטיבי על יריעת המרחב-זמן שיכול "להעלים" את הזמן. בתורות מתקדמות יותר, המרחב-זמן הוא בכלל תופעה מגיחה...

uzi2

Active member
אוקיי, מסכים חלקית.

אמנם הזמן הוא אחת מארבע קואורדינטות של מרחב זמן, ולא ברור לי מה הכוונה באינווארינט טופולוגי. (אולי הכוונה שלך היא שזמן עצמי הוא אינוואריאנט עבור תנועה). זמן יכול לשמש כפרמטר עבור מערכות פיזיקליות, גם ביחסות כללית, למעט מקומות שבהן אין כל כך משמעות לזה. נהוג הרבה פעמים להשתמש בזמן עצמי כאל פרמטר שלאורכו יש תנועה, בגאודסות.

uzi2

Active member
גם לא צריך לכתוב דברים שאינם נכונים, רק לשם קלות ה-"הבנה".

שינוי של משהו לפי הזמן, זה לא זמן.

The fox150

New member
מה זה "שינוי של משהו לפי הזמן" אם אתה לא יודע מהו הזמן הזה

שלפיו לדעתך קורה השינוי?
מהו הזמן?

uzi2

Active member
מה שאני יודע ומה שאני לא יודע.

נבדיל בין תחושת הזמן, לזמן בפיזיקה. יש קשר בין הדברים אך הם שונים. תנועה מוגדרת כשינוי של מקום (או מיקומים) כפונקציה של הזמן. לכן צריך לא רק זמן אלא גם מיקום כדי לתאר תנועה רק "זמן" לא יספר על תנועה.
לגבי מהויות - אם הכוונה שלך היא פילוסופית, אז אני רק יודע תכונות של תחושת הזמן, ושל מדידת גדלים שמשתנים במשהו שאנחנו מודדים ומגדירים כהפרשי זמן. לא יותר מזה.

The fox150

New member
זהו, אתה לא יודע. אבל אתה לא לבד.

האמת שאין הגדרה מקובלת של מהו הזמן, ולכן עד שתהיה הגדרה כזאת אם בכלל (כי מנסים זאת במשך אלפי שנים) נראה לי שאשאר עם ההגדרה שלי שזמן=שינויים או שזמן=תנועה, שזה למעשה אותו הדבר.

guprnds

Active member
ודאי שיש. אתה פשוט לא שמעת עליה.

ההגדרה שלך לזמן עתיקה כדברי ימי האנושות. מאז זרמו מים רבים בבנהרות נהריים. אתה מוזמן ללמוד יחסות פרטית ולהכיר מעט מההישגים של האנושות באלפיים וחמש מאות השנים האחרונות.

The fox150

New member
אל תתנשא. אני מבטיח לך שאתה לא כזה חכם אלא רק אחד שיודע

לחזור על דברי אחרים בלי כל מחשבה מקורית.
אם יש לך הגדרה לזמן טובה מזו העתיקה שלי אז תכתוב אותה כאן בלי זיוני מוח ובלי לשלוח אותי ללמוד תורות פיזיקליות שרחוקות משלמות ושכבר טחנתי אותם בלי לקבל תשובות למה שאני רוצה.

guprnds

Active member
היחסות הפרטית מושלמת

ואם "טחנת אותה" וטרם קיבלת מענה לשאלותיך זה ככל הנראה רק משום שאתה רחוק למדי משלמות.

The fox150

New member
אין לי זמן לטרחנים. אם יש לך הגדרה לזמן אז תביא אותה.

אם לא אז ביי ביי.
אגב, מרוב שהיחסות הפרטית מושלמת ועונה על הכל אז הגיעה תורת הקוונטים ועכשיו תיאוריית המיתרים שתאחד את היחסות והקוונטים כי ברור ששניהן רחוקות משלמות

aetzbarr

Member
המבקש להגדיר זמן, מבקשים ממנו להגדיר הגדרה.

השפה האנושית היא שפת שמות, והשאלה האפשרים לגבי זמן היא זו:

צירוף האותיות ז מ ן ......זה שם של מה ?

א.עצבר

aetzbarr

Member
הבדלת יפה, בין הזמן שקיים בתודעת האדם, לבין זמן פיזיקלי

זמן פיזיקלי הוא דבר כמותי רציף הניתן למדידה, ( בעזרת כמות נבחרת של זמן פיזיקלי).
יש בעולם רק 5 דברים כמותיים רציפים הניתנים למדידה, והם האורך , השטח, הנפח, הזמן, והאנרגיה.
מדידת כמויות של הדברים האלה, היא בעזרת מכשירי מדידה פשוטים, כמו סרגל, שעון, וקפיץ פשוט.

א.עצבר

למעלה