מחקרים

bluehorizon

New member
מה עם יעוץ מקצועי?

9 חודשים זה קצת מוקדם לגמילה עצמית. ובכלל, חבל...

לי יש יונק אפידורלי בן שנתיים ו9

ועכשיו הצטרף אליו יונק טבעי לחלוטין
לדעתי בגיל הזה (7-9 חד) יש להם המון שביתות הנקה בגלל שהם מגלים את העולם ויותר רגישים לגירויים מהסביבה עם ירדן בגיל הזה הייתי חייבת להניק אותו בחדר חשוך כי על כל פיפס הוא הפסיק לינוק והסתכל לצדדים

bluehorizon

New member
../images/Emo13.gif

עוצר כל כמה שלוקים, מתרומם לבדוק כל מיני דברים שמעניינים אותו, וחוזר לינוק. בבית זה לא בעיה, בחוץ זה קצת יותר מטריד, כשהוא משאיר אותי חשופת ציץ. לאחרונה הוא גם עוצר באמצע היניקה, מוחא כפיים תוך כדי חיוך מאוזן לאוזן, ואז פותח פה גדול ו"צולל" חזרה לציץ.

נו, בבקשה! קלאסי לגיל הזה!

יש לך ילד שמתפתח כראוי, וזה בדיוק מה שהוא אמור לעשות עכשיו - להיות סקרן ואינמלשות זה בא על חשבון ההנקות - אבל זו תקופה שעוברת כי הוא בסוף יסתגל לרמת הגירויים החדשה וילמד לאכול "בשקט" עם כל "ההפרעות" מה שעדיף כרגע מבחינתך זה לנסות שינק בבית בתנאים יותר שקטים אני מבינה שזה קשה אבל תנסי כמה שאת יכולה שההנקות יהיו בסביבה רגועה ושקטה (אם אתם בחוץ אפשר לנסות באוטו למשל) בהצלחה!!

אפרושית

New member
הבכור שנולד עם אפידורל

ינק עד שנתיים וחצי והיה ממשיך מבחינתו עד היום, בהתחלה היה קשה אבל לא נראה לי שאשם האפידורל, אלא לחץ של אמא בראשית דרכה. לעומת זאת היונק העכשווי שנולד נטול אפידורל, אוהב להכניס הכול לפה (בן 6.5 חודשים ) כולל אוכל וציצי הוא לא הדבר בראשון ברשימה.

אני אמנם נכנסת לסטטיסטיקה

כי את היונק בדימוס ילדתי עם אפידורל והוא ינק עד גיל 8 חודשים בערך ולעומתו את הקטנה, היונקת הנוכחית, אני עדיין מניקה בגיל שנה וחמישה חודשים (ולא כ"כ רואים את הסוף). אבל אני בפרוש לא רואה קשר בין האפידורל לבין הגמילה בגיל כזה. ההנקה של הגדול היתה מלחמה קשה בעיני, עם כל מיני בעיות שגרמו לי לרצות להפסיק.אם לא הייתי חדורת רצון להניק (שעד היום לא יודעת מאיפה בא לי, פשוט טבוע בי כנראה) הייתי מוותרת הרבה יותר מהר מזה. עכשיו, אחרי ה"טירונות" הרבה יותר קל: זה לא חכמה להשוות בין שתי הלידות ושתי ההנקות כי הגעתי ללידה השניה (שהיתה לידה טבעית) עם התובנות מפעם קודמת, עם ידע רב יותר, עם הכנה טובה מראש (וידעתי איך ולמה להתכונן מתוך הנסיון, כמובן), עם בטחון בעצמי ובמה שאני עושה. די מסכימה עם מה שכתבה יעל למעלה.

ועוד מחשבה:

האם בדקת עד כמה המחקר הזה הוא תקף? האם בדקו נשים שזו לידתן הראשונה בלבד? האם בדקו נשים במגוון גילאים ועם לידה אחת או יותר מאחוריהן? האם היתה קבוצת ביקורת כמו שצריך? וכו'... לא צריך להלחץ מכל מחקר דמיקולו. אני שואלת לגבי לידה ראשונה כי הרבה מאוד נשים (כמוני, למשל) לא יודעות כיצד לנהל את ההנקה בצורה נכונה והיא נחרבת להן. בפעמים הבאות הן כבר הרבה יותר חכמות. אין שום קשר לאפידורל, תאמיני לי.

אפרת_ח

New member
המחקר נערך במוחה הקודח של הגיסה

אילו היית בודקת בקישור, היית רואה שהממצאים אחרים לגמרי: בדקו בגיל 24 שבועות ומצאו שרוב הנשים עדיין הניקו, גם אחרי אפידורל.

למעלה