מחקרים

אפידורל פוגע בהנקה???

גיסתי אמרה שהיא קראה איפשהו שאפידורל פוגע בהנקה. עכשיו דיפדתפתי קצת באינטרנט והצלחתי למצוא שנשים שלקוח אפידורל ב"ד כיסבלו מיותר בעיות בהנקה. לא הבנתי ממש איזה בעיות. גיסתי אמרה שהיא קראה שמי שלקחה אפידורל תפסיק להניק לכל היותר בגיל 7-9 חודשים. לצערי זה מסתדרת עם היונקת הפרטית שלי (לקחתי אפידורל, ועכשיו היא בת 9 חודשים, ופתאום מסרבת לינוק
) מה איתכם? יש אמת בדברים?

יש לך דרך לשים אולי קישור?

או לתת פרמטרים לפיהם אני יכולה למצוא את השרשור הנל בחיפוש? תודה!

היונק האפידורלי שלי

גמלתצמו בגיל שנה ורבע כי נגמר לו החלב בגלל ההריון הבא. אם ההתחלה קשה יותר, יש סיכוי שימשך פחות, זה הכל

mimor2

New member
נשמע לי מוזר

אני אחרי אפידורל ומניקה כבר 11 חודשים. לא רואה סיבה להפסיק... לא היו קשיים בהתחלה (חוץ מגזים של הקטנה). לא היו בעיות של גודש, לא של פצעים/סדקים, לא של דלקות וסתימות - הכל הלך חלק.

כאלה תשובות רציתי לשמוע../images/Emo13.gif

כי עכשיו ור שלו די גומלת את עצמה ולא רוצה יותר לינוק, ואני תוהה אולי אין מספיק חלב בגלל האפידורל (למרות שאני די בטוחה שיש לי חלב כי כשהיא יונקת אני שומעת גמיעות. בקיצור, ממש כואב לי הלב מזה שהיא כנראה מפסיקה, ולא הייתי רוצה להאשים את עצמי יותר ממה שאני כב ר מאשימה

אפידורל, 1.10, לא רואים ת'סוף

(לתת לך גם סטטיסטיקות של חברות? לא יודעת מאיפה הגיעו הנתונים האלה, בסביבתי הם ממש מופרכים).

אפרתי פ

New member
אצלי זה אולי פגע

היתה לי בצקת בשד אחד בגלל כל הנוזלים (שמקבלים תוך כדי האפידורל). התינוק לא ממש הצליח לינוק, גם לא יותר מאוחר (כנראה בלבול פטמות). נראה לי שזה קשור להתחלה ולא לזמן הסיום.

לא מאמינה שיש קשר, האמת

מאוד יכול להיות קשר בין אפידורל בלידה לבין התחלה קשה של ההנקה (בימים הראשונים). אם מישהי כבר 6-7 חודשים אחרי לידה, קשה לי מאוד להבין איך האפידורל שלקחה בזמן הלידה משפיע על המשך או הפסקת ההנקה. אני יכולה לשער שסטטיסטית נשים ש*לא* משתמשות באפידורל נוטות להיניק תקופות יותר ארוכות - עניינים של גישה ומודעות ללידה והורות (ושוב, הכל סטטיסטיקה, לא חסרות כאן דוגמאות לכל הכיוונים). יעל, 2 קיסריים (עם אפידורל אזורי כמובן) יונק בדימוס עד שנתיים ושבע (גמלתי באמצע ההריון השני) יונק בפועל בן שנתיים ושבוע

אם פי 3

New member
../images/Emo45.gif

יש קשר בין אפידורל (והעירוי הנלווה אליו) להתחלת ההנקה - יותר בצקות בשד שמקשות על היניקה, יותר תינוקות ישנוניים (כן, מכירה את התיאוריה שהאפידורל לא מגיע אל התינוק. לא בטוח שהוא מכיר) מדי. קשיים של התחלה - שמן הסתם משפיעים על "משך ההנקה הממוצעת" של נשים שלקחו אפידורל לעומת אלו שלא. (יותר נשים שלא הניקו, מקצר את הממוצע...). מעבר לכך - כשההנקה כבר מתבססת, ממש לא נראה לי שיש קשר. האפידורל כבר מזמן פג, התינוק כבר דאג לאספקת החלב. נושא נוסף, כפי שנאמר פה, שעשוי להשפיע, הוא נושא המודעות וההעדפה לטבעי. הגיוני (אם כי לא הכרחי, וברור שיש גם הצלבות) שמי שבוחרת ללדת ללא משככי כאבים כימיים, תעדיף גם לתת לתינוק שלה את המזון הטבעי האידאלי עבורו, ולא חלב-פרה-מיובש-ומעובד (כפי שהגדירה זאת עדי יותם, אאל"ט) למשך תקופות ארוכות יותר. בקיצור - הייתי מחפשת סיבות אחרות לשביתת ההנקה, ולאו דווקא בכיוון של האפידורל. (אישית דווקא יש לי התאמה נסיבתית בין תינוקות הקיסרי (=אפידורל) לבין יניקה מעטה, ותינוק הלידה הטבעית והנקה ארוכה, אבל למעט בעיות בתחילת ההנקה, שנפתרו בעזרת יועצת הנקה, אין קשר סיבתי בין הדברים, והסיבות לאי-ההנקה הראשונית היו הרבה יותר מורכבות מאשר אפידורל כן או לא...).

d i n o l e

New member
אני אחרי קיסרי (שזה גם עם אפידורל

בעצם) ומניקה כבר שנה וחודשים כמעט

yoyo10

New member
אני מניקה כבר כמעט שנה +5 חודשים

היו לי בעיות של תפיסה בגלל מבנה שד הייתה לי בעיה של עודף יצור בחלב אבל כל אלה בכלל לא קשורים לאפידורל שעשה לי צרות אחרות

michal@gal

Active member
מנהל
היונק הקודם שלי

תינוק "אפידורל"
גמל את עצמו קצת לפני גיל שנה. עד אז היה יונק מצטיין, ואחר כך העדיף מוצקים.

colargolet

New member
לידה עם אפידורל, בהריון שבוע 26

ועדיין מניקה את טל בת השנה ושלושה חודשים
מה שכן, ההתחלה היתה מאוד קשה כי היא היתה פגית. לדעתי זה רק עניין של גישה. אני הייתי מאוד נחושה להניק והצלחתי, למרות נקודות המשבר הרבות אליהן הגעתי. גם עכשיו, לפעמים קשה לי עם ההנקה בזמן ההריון, אבל מאחר שהחלטתי לא להפסיק הנקה - היא עדיין יונקת (את מה שנשאר, כי לא נשאר הרבה לבינתיים)

bluehorizon

New member
אפידורל וקיסרי חירום

ויונק נמרץ בן שנה. לא נרשמו בעיות מלבד עודף יצור חלב, שהתאזן עם הזמן. אגב, בגיל 9 חודשים בערך היתה ירידה זמנית בעניין שלו ביניקה. אחר כך זה עבר לו. תחזיקי מעמד - תציעי לה הרבה פעמים, אל תעלבי אם היא לא רוצה, ואם את מרגישה שמלא והיא לא אוכלת - תשאבי, כדי שהייצור לא יפגע. מקסימום יגדל הפריזר.

אני החל מאתמול סיימתי את ההנקה

בלית ברירה כמובן. זה לא שהיא מוסחת מדעתה כשהיא יונקת. היא לא מוכנ הלהתקרב לשד כבר כמה ימים בלי חלב, אז בליתברירה התחלנו סימילאק לצערי

למעלה