מחפשת עידוד...

מחפשת עידוד...

הי, אני עכשיו שבוע 22. קרישיות יתר, מטופלת אצל קופרמינץ. אתמול במעקב גדילה- פער של 4 ימים (העובר קטן ב4 ימים). בסקירה התגלה אובדן זרימה באחד העורקים של הרחם. קופרמינץ הגדיל לי מינון קלקסאן ואמר להזריק פעמיים ביום. אני מתה מפחד. האם עובר יכול "להדביק פערים"? האם "נוצ'ינג" בעורק הוא הפיך? יש סיכוי שזה "סתם" פספוסון ולא באמת תחילתה של מגמת עיכוב?

רונאסטל

New member
לא מבינה בזה כלוםםםםם

מקפיצה לך

אשנתי

New member
גם אני לא

מבינה בזה ממש. אני יודעת שלרוב "עיכוב" של 4 ימים לא נחשב עיכוב. תתעודדי מזה שאת מטופלת, תשאבי תקוה מכך שיש סיכוי טוב שעכשיו זה לא יחמיר. מקווה שהצלחתי לעודד קצת

אני יכולה להגיד לך שאצל רוב הנשים

פער גדילה של ארבעה ימים אפילו לא היה מופיע בניירת, ואם הרופא היה בכלל טורח להזכיר אותו, הוא היה מוסיף מייד את הפראזה "זה חסר משמעות". במקרה שלך, היות שיש "עבר פלילי" מתייחסים לכך יותר ברצינות, אבל עדיין לא בטוח כמה משמעות יש לזה. יותר מדאיג בעיניי הוא מה שקראת "אבדן זרימה באחד העורקים". יש לך את הנתונים המדויקים? יש מדדים קודמים להשוואה? בכל מקרה, במידה ואכן נוצרה הפרעה באספקת הדם, מדובר כנראה בשלב ראשוני שיכול שלא להתקדם, בהנחה שניתן טיפול מתאים (כמו זה שקופרמינץ רשם לך). צריך גם לזכור שבנוכחות הפרעה בקרישה, עיכוב כזה או אחר יכול להתרחש גם עם טיפול בקלקסן, אבל הטיפול הזה מקהה מאוד את עוקצו, ויכול לעשות את ההבדל בין עיכוב בסדר גודל של כמה ימים ובין תרחישים גרועים בהרבה. בקיצור, אני מבינה לאיזה לחץ זה הכניס אותך, אבל רק המשך מעקב (צמוד!) ובדיקות חוזרות יוכלו לענות על שאלת המגמה. מחזיקה לך אצבעות להמשך תקין ולעובר משגשג!
עתליה

תודה ../images/Emo140.gif והרחבה-

אובדן הזרימה נצפה כבר בסקירה ראשונה, אך אז נאמר לי ע"י קופרמינץ שחסר משמעות בשלב זה לחלוטין. בסקירה שניה (אצל סוקר אחר- ד"ר הנדלר), שוב אותו הממצא (נוצ'ינג)- הנדלר הסביר שמנבא כ-20% סיכוי לעיכוב צמיחתי. בסקירה עצמה, שבוע בדיוק לפני הבדיקה של קופרמינץ בה נצפה הפער, העובר התאים בדיוק לגיל ההריון. אני מקווה שהשבועיים הקרובים יעברו לי מהר...

למעלה