מחנות קיץ

עינתי23

New member
מחנות קיץ

היי. קוראים לי עינת ואני סטודנטית לתקשורת באוניברסיטה העברית בירושלים. אני כותבת את ההודעה כי אני צריכה עזרה לעבודה שעלי להגיש לאחד הקורסים שלי. שמעתי מהמתרגלת שלי על תופעה שמתקיימת לעיתים במחנות הקיץ של בני עקיבא וחשבתי אולי מישהו פה יוכל לעזור לי או לתת לי קצת פרטים כי אין לי ממש מושג.... אני מתכוונת לכך שקורה לפעמים במחנות שבחור מקדש בחורה, בנוכחות 2 אנשים, ואז נוצר מצב שהשניים נשואים לפי הדת ונאלצים ללכת לבית דין רבני לבטל את הנשאוין. רציתי לשאול אם זה קורה באמת ואיך מבטלים את אותם הנישואים... תודה! עינת [email protected]

pink slip

New member
אמממ, שמעתי שזה קרה פעם

והם פשוט התגרשו (ואז היא לא יכלה להנשא לכהן...)

קיפיק

New member
...גמני שמעתי על זה...

...וגם לא מזמן שמעתי על זה בחדשות...(נראה לי שלשום בלילה..) שנער ונערה עשו את זה ועכשיו בבית הדין הרבני מתלבטים עם הפתרון... בקשר לזה שזה קורה באמת- כן, זה קרה, אבל מזמן...יכול להיות שזה עדיין קיים...אבל לא ממש במחנות הצעירים..אולי במחנה של שבט הרא"ה ומחנה סיירים (גילאי 15-16) איך מבטלים אותם? קודם כל צריכים בוודאות לברר שזה באמת קרה כדין, שהוא קידש אותה כדין וכדת, ושזה היה בפני יותר מ2 עדים, ואם זה מתגלה כמציאותי..אז הם צריכים להגיע לבית הדין הרבני כדי שיתירו להם להתגרש... (ובת"ז שלהם הם יופיעו במצב משפחתי של "גרוש/ה"..) יומעולה

maor13

New member
אפשר הסבר? מעניין..

מה זאת אומרת "לקדש"? מי שיוכל להביא לי הסבר מפורט על כל זה אני אשמח... ומה זאת אומרת "נער ונערה עשו את זה"? תודה מראש..

שוליק1

New member
לקדש= להתחתן

"הרי את מקודשת"... היא התכוונה "עשו את זה " - התחתנו .. הנער קידש את הנערה ע"י משו ...

pink slip

New member
"עשו את זה"- היא לא התכוונה להתחתנו

היא התכוונה שהם קיימו יחסי אישות...

maor13

New member
לא הבנתי כלום!

איך אפשר להתקדש? ולהתחתן בלי להתכוון? ומזה יחסי אישות? מה??..

tamarhp

New member
הסבר

להתקדש - אם בן אומר לבת שהיא מקודשת לו, ונותן לה דבר מה ששווה יותר מפרוטה, זה קידושין. בגלל זה זה קצת בעיה שבן יתן מתנות לאישה לא נשואה.. בכל מקרה, זה יוצר בעיה - האם זה נקרא שהם נשואים? יחסי אישות = יחסי מין בין גבר לאישה.

kingshlomo

New member
איזה מזל שאני פרסי!! ביער הזורע

(מחנה קיץ של צופי תל אביב) מתקיים ביער הזורע קרוב לעמק יזראעל-מרחק לא רב משם.. ושם לעיטים קרובות מידי מקימים יחסים... (אני לא בינהם...חח) אבל לא שמעתי שהם עשו קידושין... סתם...שמתי לב שהשאלה בנוגע לנוער דתי..ולא בדיוק הבנתי -אבל רשמתי את מה שקורה במחנות קיץ של חילונים... (דרך אגב-בצופי תל אביב ישנו גם שבט אחד דתי)

tamarhp

New member
כי

אצל חילוניים זה נורמלי לקיים יחסי מין לפני החתונה... אצל דתיים זה אסור.

חחחחחח ולחילונים מותר?

גם לחילונים אסור אלא שאצל דתיים זה לא מקובל לעבור על ההלכה ואצל חילונים זה רגיל(ולא באשמתם)

tamarhp

New member
חיכיתי שמישהו יגיב על זה

נכון - בגלל זה לא כתבתי שלחילוניים מותר, אלא שזה מקובל..

kingshlomo

New member
כי נאמר פה

שצריך גם לתת משהו ששוה יותר מפרוטה-בגלל זה אמרתי מזל שאני פרסי היא לא נשואה לי ודרך אגב לא רק אצל החילונים זה אסור גם אצלי זה אסור...

אגב סתם לידע כליי

לא צריך שני עדים הקידושין הם קידושין גם בלי עדים יש 3. דרכים לקדש 1 כסף (או שווה כסף) כלומר הוא נותן לה משהו ששוה כסף או כסף ממש לשם קידושין ואומר הרי אלו קידושיו או כל דבר אחר שלו עליה 2. שטר כלומר הסכם נישואין כתוב ביניהם (כתובה) 3. ביאה שהוא בא עליה לשם קידושין בימינו מקדשין בכל הדרכים כדיי לצאת חובת הכל

תיקון והבהרה

שלו עליה כלומר: הרי את מקודשת לי הרי את אישתי וכו' ולא היא עליו כלומר שהוא יאמר: הרי אני ארוסך הרי אני אישך כלומר פעולה שלו להחיל עליה

למעלה