מחנות קיץ

tamarhp

New member
לא נראה לי

נראה יל שהיא התכוונה לקידושין, על זה שעינת דיברה...

pink slip

New member
שמעתי כבר הרבה סיפורים מזוויעים

ממחנות ככה שכלום כבר לא מפריע אותי לילה אחד במחנה 2 חברות שלי ישבו ודיברו ואז אחד שעשה פטרולים האיר עליהן עם פנס והופע לגלות שהן 2 בנות... הוא סיפר להם על כמה זוגות שנמצאו ביער...

maor13

New member
אממ..

אתם אומרים "אנחנו מזועזעים מהמקרים האלה" איזה מקרים? איך נער ונערה בני 15 יכולים להתחתן בטעות? תקרא ת' 3-4 הודעות ראשונות.. אני לא הבנתי אותם.

tamarhp

New member
תראה

יכול להיות שהם התכוונו בצחוק ולא היו מודעים להשלכות של זה, ולכן הם היו מקודשים בטעות...

E טי

New member
אם...

הנער אומר לנערה "הרי את מקודשת לי" ונותן לה משהו שווה פרוטה (אני חושב שזה בערך עשרים אגורות) בפני שני עדים כשרים (יהודים למעלה מגיל מצוות) אז יש ספק קידושין.

pink slip

New member
בכלל לא שומעים ציניות באינטרנט...

את אמורה להכיר אותי...

E טי

New member
בעיה קשה

אבל זה לא קורה דווקא במחנות קיץ... וזה מאוד נדרי כשזה קורה... הבעיה היא, שכאשר נעשתה פעולת קידושין, לעיני שני עדים כשרים יש חשש שמא נעשו קידושין כשרים, ולכן ה"בעל" צריך לתת גט מספק. אם לא ניתן גט במקרה שהילדה תתחתן עם מישהו אחר תהיה בעיה של ספק ממזרים עם הבנים של אותה ילדה מכיוון שהיא ספק נשואה והבנים שלה יהיו ספק ממזרים, דבר שבית הדין הרבני רוצה למנוע כמעט בכל מחיר!

היו גירושין כאלה השבוע, נדמה לי...

לא מישו שאני מכיר, אבל הסיפור הוא אמיתי, אני בטוח! כדי להתחתן, ביהדות, צריך שהחתן יעשה פעולה של קניה כלשהי. כדי (בין היתר) להראות שהוא מוכן להוציא כסף על האישה וכדי למנוע מכל טמבל לקדש כל אישה. [לאישה נשואה אסור לקיים קשר אינטימי (נגיעה, מין וכד,) עם אף גבר חוץ מבעלה-היא נקראת "אשת איש"-נשואה ואם בגדה בבעלה, הילדים שלה (מהבגידה) הם "ממזרים"]. פעולה של קניה נקראת קידושין בגלל שנוצרת קדושה בעצם יצירת משפחה חדשה בישראל והיא קוללת משפט שהחתן אומר "הרי את מקודשת לי בחפץ זה, כדת משה וישראל" היום נהוג לקדש על טבעת אבל כל חפץ שווה ערך ("שווה פרוטה"), צריך שהכלה תקבל את החפץ בידיה (ככה היא קונה אותו מהחתן) וצריך שיהיו שני עדים לפעולה הזאת, שיעידו שהחתן אמר הכלה לקחה והם נשואים. לה אסור להיות עם אחרים [כמו שמפורט למעלה] ולו אסור להיות עם אחרות [באותה משמעות]. הקטע הוא שצריך גם אירוסין בשביל שהזוג יהיה נשוי לגמרי. אירוסין זה הכתובה-שטר שאומר שהבעל קנה את אשתו היקרה בהרבה מאוד כסף והוכחה לזה שהם נשואים ושייכים זה לזו. ו-ל-כ-ן אם יש רק קידושין (יענו "הרי את"...) ואין אירוסין אז זה ספק חתונה, ספק שהם נשואים. ואז שניהם לא יכולים להתחתן בכלל, עד שיתגרשו, כדת וכדין כדי למנוע כל ספק. כמו שקורה שבחור רוצה להרשים בחורה אז הוא לוקח אותה טרמפ הביתה ונוסע במהירות מטורפת ("איזה גבר אני...") אז נער טיפש שרוצה להרשים את חברה שלו הטיפשה או סתם טיפשה אחרת-אומר את המשפט, ונותן לה כוס חד-פעמית או משו, היא לוקחת את הכוס בקטעים ובתור מחמאה, ויש שני חבר'ה שרואים ונקרעים מצחוק. הם נשואים ואסורים להתחתן עם שאר הגברים/נשים בעולם... הבנו את הבעיה? זה די נדיר, בכלל, התופעה הזאת, אבל היא קיימת. אנשים טיפשים וחסרי אחריות. הם צריכים להתגרש כדי שיוכלו להמשיך לחיות במו חבר'ה נורמלי. אבל להם יש בעיה אחרת. כתוב להם בתעודת זהות-"מצב משפחתי:גרוש" לשניהם זה אומר שיהיה להם קשה מאוד למצוא חתן/כלה והיא לא תוכל להתחתן עם אדם שהוא כהן, שלכהנים אסור להתחתן עם גרושות. בקיצור-די נדפק להם משהו חשוב מאוד בחיים. מבטלים את הנישואין כמו שמתגרשים, באותה צורה. עם גט וכל הסיפור שעושים אנשים מבוגרים שמתגרשים. אבל עושים את זה מאוד בשקט, כדי למנוע את הפדיחות הרציניות שיש להם אחרי כזה מעשה טיפשי. עינת, אם את צריכה עוד פרטים צ'לחי לי מסרישי.

אני לא יודע אם מה שאתה

אומר לגבי טעמי קידושין נכון אבל חלק ממה שאמרת זה טעות גמורה "אם היו קידושין ואין אירוסין זה ספק חתונה" מבחינה הלכתית החתונה מורכבת משניי חלקים 1 אירוסין כלומר: הרי את מקודשת לי ב-_____ זה/זו כדת משה וישראל(הנוסח המקובל) ונישואין כלומר: כשמכניסה לביתו. אין שום הבדל בין אידוסין לקידושין לטקס האירוסין כיום אין שום משמעות הלכתית. הדוגמא אם הכוס חד פעמית היא טעות (כמדומני) לשם קידושין הוא צריך לקדש אם כוונה לקדש שדעתו תהיה על הקידושין לשם הקידושין אם קידש בלי כוונה לקדש נראה לי(אני צריך לבדוק שוב) שזה בטל למפרע ג. כדיי שקידושין יחולו !! אין צורך בשני עדים!! הקידושין חלים גם בלי שני עדים. זהו בבקשה אל תפיץ הלכות אם אתה לא בקי ישר והפוך בהם זה יכול לגרום חילול ד' אם כי אני לא חושב שזה נגרם במקרה הזה אבל בבקשה לפעמים הבאות....

למעלה