מזל טוב לפתיחת הפורום

fairylike

New member
מזל טוב לפתיחת הפורום

איזה כייף שיש כאן פורום לעבודה סוציאלית!!!! עוד שינוי חברתי...
אני סטודנטית שנה שלישית לתואר ראשון בע"ס באוניברסיטת ת"א והשנה אני בהתרכזות של "שלום הילד" ואני ממש מתרגשת... אני מקווה שהפורום הזה יצליח בהצלחה לכל הסטודנטים שבדרך ולכל העובדים הסוציאלים... :)

swguy

New member
עוד שנה מחפשים עבודה, הא?

מקווה שהשוק יחכה לנו בזרועות פתוחות

fairylike

New member
גם אתה באותה סירה?

כן, בהצלחה לנו... אתה מתכנן מסיעה או משהו או ישר לעבודה?... איפה אתה לומד?

swguy

New member
מממ...

בשנה ב' הייתי במרכז לילדים בסיכון והשנה במתבגרים בבתי ספר (school social work)... לגבי העברית- קשה לומר (גם כי אין לי למה להשוות)... מבחינת האונ' כמכלול, הקמפוס, המעונות וכו' אני מאוד מרוצה, וגם מהרבה מאוד אנשים נפלאים שלומדים לצידי... מבחינת הלימודים אני קצת מאוכזב - ציפיתי שיהיה יותר מאתגר אינטלקטואלית (יש לי תחושה שרף הציפיות מתלמידי ע"ס אצלנו לא גבוה והשיעורים מתנהלים בקצב איטי ומכסים רק חומר בסיסי ועוד בלי דיון ביקורטי וכו'...)... לא יודע עם זה רק העברית או בכלל ככה. אבל כמכלול - אני מרוצה מהמסלול ומהבחירה שלי.

fairylike

New member
אה, אין לכם התרכזויות?

אני הייתי ככה: בשנה א'- שירות מבחן למבוגרים ביפו בשנה ב'- לשכת רווחה בת"א ושנה ג' אני עדיין לא יודעת אבל בתחום שלום הילד, שזה נהדר כי זה מה שהכי רציתי!!!

swguy

New member
כן, ולא../images/Emo3.gif

יש לנו "התרכזויות" בשנה ב' וג' - מקומות ההכשרה מחלוקים לפי נושאים :ילדים, הקשר חקיקתי, בית חולים, בריאות הנפש וכו'... לפי דירוג העדיפויות משתבצים למרכז ספציפי ויש סדנא שמפגישה את כל הסטודנטים במרכז ומדברים על תכנים משותפים (דגש על "מדברים על" ולא לומדים, כמו כל דבר בע"ס
)... אבל אין זה בשנה ג' סמינר ומתודה לפי תחום ההכשרה כמו אצלכם - יש בחירה חופשית (עם היתרונות והחסרונות של זה כמובן)... לגבי: שנה א' - מחלקת איידס לילדים בהדסה עין כרם. שנה ב' - המעון ברב-תכליתי לילדים בסיכון לגיל הרך והוריהם. שנה ג' - בי"ס תיכון, מתבגרים. כמו שאת רואה אני בכלל לא חד-נושאי
... אז אני גם מדריך בדיור מוגן לנפגעי נפש בשביל לקבל ניסיון מגוון יותר ודווקא מתוך העבודה התחלתי לחשוב ברצינות על הכיוון של בריאות הנפש ככיוון מקצועי...

swguy

New member
אה, כן (ולא)...

מצד אחד מה יותר מדהים מטיפול במשחק עם ילדים בני חמש... ומצד שני כל התחום של ילדים בסיכון כפי שהבחנת די קורע את הלב ויש כ"כ התלבטויות הרות-גורל ובחירות שבין דבר וכולירה...

swguy

New member
ובצדק. בהצלחה../images/Emo13.gif.

זה אחד התחומים הכי קשים בע"ס לטעמי - ובהתאמה אחד המאתגרים שבהם.

SuperGirl 25

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo13.gif

איזה מקומות הכשרה/קורסים מעבירים ב-"שלום הילד"?
בלימודים.

swguy

New member
תגידי, בנושא אחר...

כמה בנים יש אצלך בשנתון שלך? אצלנו שכבה מעלינו היו איזה שבעה ומתחתינו ארבע ואנחנו לא פחות מ-17 (נראה לי שיא של כל הזמנים)!!!

טל קר

New member
זה לא המספר, זה הratio

17 מתוך שכבה של 170 זה לא כמו 17 מתוך שכבה של 25. אצלי בשנה הזו בתוכנית אנחנו 22, ויש 4 גברים.

למעלה