מוסריות מהי?

spoop

New member
גיל אתה יודע מה?

ניסיתי להראות שהם מצד אחד בסדר מצד שני לא. גם דיברתי על הדתיים אם לא שמת לב. ואתם יודעים מה אני חושבת? צמחונות זאת מעלה,נכון,אבל שאדם צמחוני לא יחשוב שהוא יותר מוסרי מחברו. מה זה בשר זה רצח? למה בננה זה לא רצח?

One Echoe

New member
כן אבל להגיד

שאנחנו לא רוצחים חיות במרכאות ולהגיד שאנחנו שונאים דתיים? אני אישית לא שונא דתיים, את סתם מעלילה... זה כמו שאני אגיד שאת שונאת חילוניים. וכל הזמן הזלזול מההודעות שלך נוטף...ואת מצפה אותו בבכיינות יתר ובכאילו את המסכנה... צמחונות זה מעולה? צמחונות זה לא לפגוע בבעלי-חיים תמימים ומסכנים.. וצמחוני הוא אדם יותר מוסרי מאחד שאוכל בעלי-חיים...תרצי או לא. כי לבננה אין מערכת עצבים או רגשות..והיא לא רוצה לחיות. זה כמו שאני אגיד, מה זה אדם זה רצח? למה בננה זה לא רצח? נו באמת נופר.. אפילו ע"פ היהדות זה ככה.. קראי פה: "תזונה צמחונית עולה בקנה אחד עם ערכים בסיסיים ביהדות, מכמה בחינות: * האיסור ההלכתי לצער בעלי חיים אינו מתיישב עם המציאות בקשה של התנאים שבהם מגודלים בעלי החיים בתעשיות המזון המודרניות. * התורה מצווה עלינו לשמור על העולם שבו אנו חיים ("בל תשחית"), ואילו תעשיות המזון מן החי מסבות נזק סביבתי עצום. * אנו מצווים לשמור על בריאותנו ("ונשמרתם מאד לנפשיכם"), אולם אכילת בשר מסבה נזקים בריאותיים קשים." בקיצור יש בדת היהודית מקום לצב"ח, וגם יש איסור לאכול חיות חולות, אך בתעשיות רוב בעלי החיים פשוט חולים אם לא גוססים.

spoop

New member
אתה לא מבין!

לא אמרתי שמי שלא רוצח חיות שונא דתיים! הראתי מה קורה פה,אחד טוב מכאן וחרא מהצד השני.

One Echoe

New member
נו, בדיוק.

הראית כאילו מי שצמחוני שונא דתיים. אני לא שונא דתיים, אז אל תעלילי עלי שטויות.

רולדההה

New member
אתה משחק אותה טיפש? ../images/Emo98.gif

היא נתנה דוגמא שלא קשורה אלייך! היא לא אמרה שכל מי שאוהב בעלי חיים שונא דתיים, בדיוק כפי שהיא לא התכוונה להגיד שכל מי שדתי אוהב התנחלויות אבל שונא שמאלנים. אתה משליך את ההכללות שלך עליה.

LordOfSpells

New member
לא אמרתי שאת בכיינית.

אמרתי שאת מבזבזת את הבכי שלך, כי אין פה שום אפליה. בגרוש. באותה מידה אני יכולתי להתלונן על אפליה נגד אנשים שגרים במדבר.. את מבינה שיש ה-מ-ו-ן קיצוצים עכשיו, וגם המגזר הדתי לאומי צריך להתמודד עם זה?

להיות מסרי זה לא לדעת שאתם לא משולם

להפך, להיות מוסרי זה לדעת שאף אחד לא מושלם ובכל זאת, לכבד את כולם. להיות מוסרי זה לא לשנוא את כל החיות, כולל הדתיים
תשמעי, הרבה אנשים מוסריים את לא תכירי בחיים האלה כשתכירי אחד, את תזהי מיד ואם את באמת מחפשת מוסריות כלשהי, תתרחקי מהפורום הזה בתור התחלה.

למעלה