מה קרה שאתם כאלה רדומים???

rapgamer4ever

New member
מה קרה שאתם כאלה רדומים???

לא האמנתי שיהיה פה שקט אחרי ההודעה הזאת שכתבתי אתמול: "יש המון הייפ סביב וויד- לדעתי לא מוצדק נכון שיש לו מספרים מצוינים, אבל דומים לאלה גם היו לו בשנה שעברה בעונת הטאנקינג וממש זהים לאלה היו לו בשנה שלפני הפציעה- יחד עם השנה זה 3 תקופות בהן הקבוצה שלו ממש לא הרשימה והייתה סביב ה-50% (בשנה שעברה כמובן הרבה שפחות). ואי אפשר להגיד השנה שאין לו עם מי לשחק- ביזלי הוא יופי של סקורר, מריון שחקן טוב, צ'אלמרס מתברר כיופי של רכז ויחד עם מה שוויד אמור לספק זה צריך להספיק להרבה יותר מאיפה שמיאמי היום. המסקנה שלי היא שוויד לא מספק את מה שהוא צריך עפ"י איך שהוא נתפש, כלומר שהוא לא באמת עד כדי כך טוב. הוא שחקן מצוין, אבל יש טובים ממנו." אין לכם מה להגיד על זה?

spinebuster

New member
לי כן יש מה להגיד

אתה צודק

עומר ו

New member
אה, אתה רוצה שאני אגיד לך

שאתה מדבר שטויות? אז הנה, אתה מדבר שטויות.העונה הטובה ביותר של וויד הייתה 2006, שזאת שנת האליפות, והמספרים שלו היו כמעט זהים אלאה שיש לו עכשיו, רק שבינתיים בעונה הזאת יש לו בערך נקודה יותר למשחק ומשהו כמו בלוק וחצי יותר. עם כמה שצ'אלמרס רכז טוב, הוא עדיין רוקי, ולכן רוב העבודה של הובלת הכדור נופלת על וויד, שהוא SG, ועדיין יש לו 7 אס' ו28 נקודות למשחק. שני רוקיז, וויד והאסלם זה לא מתכון לאליפות, ולכן כל עוד הם נמצאים בשמיניית הפלייאוף אין שום טענה לוויד (במיוחד עם התחזקות המזרח)...

rapgamer4ever

New member
קודם כל אפשר להירגע

לא ביקשתי שתגיד שאני מדבר שטויות, ביקשתי שתגיד מה דעתך. הנקודה שלי היא שגם ב-05/06 (האליפות של מיאמי), גם ב-06/07 (הסוויפ של מיאמי), גם ב-07/08 (הטאנקינג של מיאמי) וגם השנה המספרים של וויד מאוד דומים. נקודה או שתיים לפה או לשם זה לא מה שמשנה. ולמרות המספרים המעולים האלה- לא תמיד מגיעים ממש נצחונות. ב-06/07 עד הפציעה וויד החזיק את מיאמי במזרח חלש לכל הדעות על 50%, בשנה שעברה הוא גם העמיד מספרים דומים והפסיד בלי סוף והשנה (כשיש דיבורי יכולת MVP שלו) גם נראה שהוא לא מצליח לסחוב את מיאמי למעלה מעבר לבינוניות. האם יש לו קבוצה משמעותית פחות מוכשרת (בסקירה המאוד תמציתית שלך שכחת לציין שמשחק במיאמי מריון) מאשר שיש לבוש למשל בטורונטו? שלא לדבר על הצוות המסייע הפחות טוב שיש לוינס? או לעומת הצוות המסייע של לברון בשנים הקודמות שהשיג כל עונה 50 נצחונות? אין לי כאלה טענות כלפי וויד, פשוט אני חושב שנותנים לו יותר מדי הנחות. אם הציפייה ממנו היא מקום 8 במזרח כשלצדו מריון וביזלי- אז למה מדברים על יכולת MVP ושחקן ברמה של לברון וקובי (ויש הרבה שמחשיבים אותו ככזה)? ואם מצפים ממנו להיות ברמת MVP וטוב כמו לברון וקובי- למה המקום בו הוא נמצא עונה על הציפיות (מאזן 7-8 שלילי)? אגב, אין דיבורי אליפות וגם אין סיבה שיהיו. אבל אני בהחלט חושב שאם וויד הוא עד כדי כך טוב, הוא צריך לשאוף לפחות למשהו כמו 48-50 נצחונות ולכוון למינימום סיבוב פלייאוף שני, יהיו המספרים אשר יהיו, כי כמו שהראיתי הם לא בהכרח עוזרים לקבוצה לנצח- ויש לו קבוצה לנצח איתה.

gambit forever

New member
איך קבוצה יכולה להצליח שהסנטר הפותח

הוא נחשב לאנדרסייזד עוד שהוא היה PF? ההבדל בין כמות הריב' שמיאמי לוקחת לבין כמות הריב' שהיריבה שלה לוקחת הוא יותר מ-5 ריב' בממוצע- ההפרש השלישי בגודלו (אחרי ניו יורק והקליפרס). בדרך כלל סנטרים חוגגים על מיאמי. אין אפשרות לקבוצה לנצח ככה לאורך זמן...

"אבל יש טובים ממנו" מי בדיוק?

הוא בקבוצה שהרכז שלה רוקי שקולע 6(סליחה 8) נק' למשחק,הSF שלה הוא רוקי והPF שלה הוא SF,והסנטר שלה הוא בנאדם בגובה 2 מטר(דווקא הסמול הוא הגבוה מבין ה3). ב2007 כששאקיל נפצע ל40 משחקים ראינו מה קרה כשלא היה סנטר בקבוצה.. סתכל עם מי הוא משחק עכשיו-דיווארה וקווין,מי??? ביזלי הוא שחקן סטייל אנתוני,שחקן של 20 נק' בלי שום דבר מיוחד.,עם סנטר נורמלי ביזלי יכול היה לעלות מהספסל ולתת תגבורת כשצריך,כי כרגע ,הספסל הוא ספסל של שחקני שנה שנייה שמתאימים למילווקי. אה ו-מי בדיוק יותר טוב ממנו? לברון והוא שניהם באותה רמה,פשוט ללברון יש קבוצה טובה יותר. נגד קבוצות רציניות כבר ברבע השלישי הוא זורק 15~ זריקות כי אין מי שיזרוק,ראית מה קרה בפורטלנד-משחק אחד שלו באחוזים לא טובים וזה הפסד למיאמי. דרך אגב,הוא השחקן שהפסיד הכי הרבה משחקים למרות 30+ נק' ו10+ אס'\ריב'-אז מי לא טוב? הוא או הקבוצה?

rapgamer4ever

New member
זרקת נתון משמעותי

"הוא השחקן שהפסיד הכי הרבה משחקים למרות 30+ נק' ו10+ אס'\ריב'" בדיוק, זאת הנקודה שלי. יש לו מספרים מצוינים, אבל משום מה זה לא בא לידי ביטוי במספר הנצחונות. ביזלי הוא שחקן שיכול לייצר נקודות לעצמו, ללברון לא היה שחקן כזה עד השנה כשהגיע מו וויליאמס. וגם בשנים הקודמות הוא נתן את ה-50 נצחונות שלו. בשנה שעברה הקבוצה פתחה רע מאוד והחזרה של וויד ממש לא עזרה. אני לא אומר שלוויד יש קבוצה טובה כמו לג'ו ג'ונסון או לדוויט הווארד, אבל אם הוא באמת ברמה של לברון וקובי לדעתי הוא צריך גם עם קבוצה פחות טובה להיות בדרך ל-50 נצחונות ולא ל-40. יכול מאוד להיות שהוא יעשה את זה, אבל הבעיה שבינתיים הוא לא עושה את זה ועדיין מקבל יחס של אחד שכן. למען האמת, מאז האליפות הוא לא עושה את זה.

the mnm factor

New member
ללברון לא היה שחקן כזה עד מו וויליאמס?!

לארי יוז לא יודע לייצר לעצמו מצב זריקה? אפשר להגיד עליו הרבה דברים אבל הוא בהחלט יודע לייצר לעצמו מצב זריקה. דרו גודן הוא בין הגבוהים היחידים שיודע לייצר לעצמו מצב זריקה מחצי מרחק וגם לשים את הכדור בפנים. וולי שצ'רביאק יודע גם יודע לייצר לעצמו מצב זריקה דלונטה ווסט יודע גם יודע לייצר לעצמו מצב זריקה ומו וויליאמס הציג ממוצעי אול סטאר לפני בסך הכל שנתיים וכמובן שגם הוא יודע לייצר לעצמו מצב זריקה. אני כבר התרגלתי לקריאות "לברון משחק עם אפסים" אבל להגיד שהם לא יודעים לייצר מצב זריקה? זה אולי נכון כשהם משחקים עם לברון כי האיש פשוט גומר להם את המשחק (למרות שהשנה עוד לא יצא לי לראות את הקאבס אז אין לי מושג איך הם נראים) אבל בקבוצות הקודמות שלהם כל השחקנים הללו (גודן גם בשיקאגו) יצרו לעצמם מצבי זריקה והיו טובים בזה. לגביי וויד- אתה מסתכל על סטיסטיקה הרבה יותר מדי. לוויד יש אולי כמה שחקנים איתם אפשר לשחק אבל הם לא מתואמים. הקבוצה בנויה נורא ואיום ובעיקר יש לו שחקנים מוגבלים- את ביזלי וצ'אלמרס לא ראיתי מספיק כדי ללמוד אותם אבל הם רוקיז וקשה לצפות מהם להכנס לקבוצה ומיד לתפקד ולהועיל בה, אפילו דרק רוז שמעמיד ממוצעים יפים בבולס לא ממש מועיל לה לנצח. שון מריון הוא אחד השחקנים הכי אוברייטד שהיו בליגה- הוא בסך הכל שחקן שמתאים מאוד למשחק הריצה, הוא שומר טוב און דה בול וזה הכל. הוא לא יודע לזרוק מחצי מרחק, יודע לשים כדור על הרצפה ברמה בינונית ואין לו יתרונות מפוצצים חוץ מזה שהוא אחד ממסיימי ההתקפה המתפרצת הטובים בליגה. בלי זה הוא סתם שחקן קצת מעל הממוצע. הייסלם הוא שחקן משלים במקרה הטוב. וזה כ-ל מה שיש לוויד שבאמת משחק עם שחקנים מוגבלים שאפילו בליגה הישראלית הייתי שוקל אם לקחת אותם- גו'אל אנתוני, דקוואן קוק, כריס קווין. מי אלה בכלל? שחקנים 10-12 בכל קבוצה אחרת בליגה כשהיחיד שמוכשר זה דורל רייט אבל הוא לא משחק משום מה... אתה משווה אותם לשחקנים שבוש משחק איתם או אלה של לברון? גם הצוות המסייע של קרטר טוב מערימת הנמושות האלה.

rapgamer4ever

New member
סליחה, סליחה

לייצר מצב זריקה באחוז טוב. באמת יש צורך שאני אוסיף את זה? יופי, לארי יוז מצליח לייצר לעצמו מצבים שהוא קולע ב-38% מהשדה נניח. מה זה נותן? כלום, ממש כלום. שחקן שיודע לייצר לעצמו מצב זריקה הוא שחקן שלגיטימי מבחינת הקבוצה לתת לו כדור, לרווח את ההתקפה ולתת לו לעשות נקודות על השומר שלו. גודן לא עושה את זה (לא בקליבלנד ולא בבולס), יוז לא עושה את זה, זורביאק לא עושה את זה (אם כי פעם הוא כן, כשהיו לו רגליים), דלונטה לא עושה את זה. מו כן עושה, כמוהו גם ביזלי. אם תוציא את וינס והאריס מניו ג'רזי ואת וויד וביזלי ממיאמי, לדעתי ההיט קבוצה טובה יותר. מריון לא שחקן גדול אבל הוא יודע כדורסל, איך שלא תסובב את זה.

the mnm factor

New member
אתה פשוט לא מכיר את הקאבס. פשוט מאוד אחי.

לארי יוז הוא בהחלט שחקן שיודע ליצור לעצמו מצב זריקה. הדרך הטובה ביותר להגדיר את האיש היא כ"קובי בריאנט לעניים". הוא יודע לקלוע מחצי מרחק, יודע להכנס לסל והוא אתלטי מספיק כדי לסיים עם הכדור בסל. אתה יכול להסתכל על ממוצעים (ואני מציע לך גם לראות משחקים) שלו משלוש השנים שלו בוושינגטון וויזרדס ולראות את זה. גם ההמוצעים של שתיים מהעונות האלה היו 43% ומעלה. לא אחוז גבוה לגארד אבל אחוז סביר. אבל זה מעבר לאחוזים, וכמו שאמרתי לך אתה מסתכל הרבה יותר מדי על מספרים, יוז היה שחקן עם המון ביטחון שיודע לעשות סל מכל מקום במגרש. כשהוא הגיע לקאבס הוא היה אמור להיות שחקן הסטאר ליד לברון, היו אמורים לתת לו את הקבוצה כשלברון ינוח ולברון היה אמור להפוך אותו לאולסטאר ולשחקן המשנה שהוא כה היה זקוק לו. לצערו של יוז לא נבנה עליו מהלך התקפי אחד, לא נתנו לו בכלל את הכדור ולברון הפך אותו, כמו שהוא הופך כל שחקן חוץ שמשחק לידו, לשוטר. אבל יוז לא שוטר! הוא שחקן שמייצר לעצמו את המצבים. הוא לא הסתגל לתפקיד החדש ואיבד מוטיבציה, הוא התחיל לקחת זריקות רעות (כי לא נבנו עליו תרגילים- אשמה אדירה של המאמן הפלגמט של הקאבס) ואז גם הפציעות הגיעו והאיש נגמר. את גודן אתה בכלל לא מכיר לפי מה שאתה אומר- גודן גם היום יודע לקבל כדור בפוסט ולעשות מהלך עם הגב לסל על השומר שלו. זה החוזק שלו- הוא לא גבוה מתפוצץ אלא דווקא להיפך, הוא קולע מחצי מרחק ואפילו בשנה הראשונה שלו בקאבס היה להם תרגיל בו הוא מסיים את ההתקפה. אבל משנה לשנה לברון מחק אותו יותר ויותר ומייק בראון היה כל כך מהופנט שהוא לא שם עליו. הוא ירד באחוזים שלו באופן סיסטמטי עד שהוא פשוט איבד הרבה מהיכולות שלו לקחת את השומר שלו עם הגב לסל והוא פשוט היה עומד בפוסט, חותך החוצה ומקבל כדור מלברון. זה הכל. שצ'רביאק ידע ליצר לעצמו מצב קליעה ולטעמי הוא עדיין יודע. הוא פשוט צריך שידעו להשתמש בו. ודלונטה ווסט תמיד ידע לייצר לעצמו מצב קליעה הוא פשוט לא קלעי מי יודע מה והוא גם אוהב למסור. זה הכל לגביי הקאבס. לקאבס יש היום את הסגל המשלים לסופרסטאר הטוב ביותר בליגה אחרי הלייקרס, למעשה אם הם לא יגיעו לגמר הNBA זה כישלון אדיר. אני לא מסכים איתך לגביי ההשוואה של הג'רזי מול ההיט- למה בכלל אתה מוציא גם את האריס ואת ביזלי מהמשוואה? הם לא חלק מהצוות המסייע? בוודאי שכן. לקרטר יש את האריס, יש לו סוללה של גבוהים מוכשרים בדומתם של לופז, וויליאמס, בון, יי וריאן אנדרסון ויש לו עוד פה ושם עוד איזה שחקן לא רע כמו בובי סימונס וCDR. לוויד יש שני רוקיז מוכשרים ושני שחקנים משלימים טובים- זה הכל. אין לו איזה האריס כזה שהוא בעצמו אולסטאר- ביזלי הוא בסך הכל רוקי שלוקח על עצמו המון זריקות (ראיתי רק שני משחקים, אז לקחת בעברון מוגבל) ומריון, כמו שאמרתי וכמו שאמר אורן, הוא שחקן שיודע לשחק רק במתפרצות אחרת הוא שחקן בינוני. ומעבר לזה גם חבורת השחקנים שיש לוינס היא חבורה שמתפלגת על כל 4 העמדות בעוד אצל מיאמי יש לך 3 SF-PF ומריו צ'אלמרז שהוא סוג של קומבו גארד. שום סנטר ושום רכז. זה מעט מאוד. מעט יותר ממה שיש לוינס בג'רזי ובכל זאת אני אהמר שההיט יקדימו את הג'רזי בזכות היכולות של וויד להנהיג חבורה כל כך איזוטרית של שחקנים.

the mnm factor

New member
אה, אני מקווה שלא הייתי בוטה מדי כלפייך...

פשוט באמת, אני ראיתי כל כך הרבה משחקים של יוז במטרה להבין איך האיש שהיה אמור להיות משחקני ההגנה הטובים של הליגה והכוכב המשני בקבוצה האלופה של לברון נהפך לשחקן כל כך עגום וחסר חשק למשחק. כשבאים אנשים שלא ראו את יוז בוושינגטון ולא מבינים מה עבר עליו בקאבס, מה היה אמור להיות ומה מייק בראון עשה לו, ופשוט טוענים טענות על סמך ההווה בלבד, זה קצת מעלה לי את הסעיף. תראה בסופו של דבר יוז גמר את עצמו- הוא נפצע המון, יש לו בעיות מנטליות ובעיקר הוא היה צריך לעמוד על שלו מול מייק בראון להיות הסקוטי פיפן של לברון- כלומר לתת ללברון לנוח ולתת לו את הכדור. הוא עשה טעות- היה לו נח להתמזג לתוך הדומיננטיות של לברון ולברון לא השכיל להפוך אותו לכוכב שהוא היה צריך. לברון די עצלן בנושא הזה- הוא רוצה שינחיתו לידו כוכב במקום שהוא יביא שחקן מוכשר לידי כוכבות. זו לדעתי הגדולה שהכי חסרה למלך.

QuickSilverAviv

New member
שמע, זה טיפה מוזר

יש לך תיאוריה מאוד מאוד מסוימת על לברון, שאותה כולנו יודעים ומכירים. עכשיו, כשיש שחקן במצב דומה(וויד), אתה לוקח אותו ומצדיק אותו, כשהמצב שלו כמעט זהה לזה של לברון(אם נהיה לארג'ים, המצב שלו זהה לזה של לברון לפני שנה-שנתיים). זה לא סתם מוזר, זה ממש מוזר וזה גורם(לי לפחות), להסתכל על הטענות שלך בעין עקומה.

the mnm factor

New member
אני לא מצדיק את וויד בכלל

למעשה אני ממש לא מכיר את הסיטואציה של וויד כמו שאני מכיר את זו של לברון. את וויד ראיתי פה ושם בשנתיים האחרונות ובסך הכל פעמיים השנה, את לברון ראיתי עשרות, אולי אפילו מאות פעמים משחק כדורסל ואני מכיר את הקבוצה שלו על בוריה. אין לי מושג אם הסיטואציות שלהם דומות אבל אני בספק גדול. לוויד אין סנטר איכותי מאז ששאקיל עזב ובניגוד ללברון הוא גם אמור להיות מוביל הכדור העיקרי של הקבוצה לטעמי. עזוב נו אני בכלל לא מבין את הטענה שלך- הסיטואציות שלהם שונות לחלוטין והם בעצמם שחקנים שונים לחלוטין. וויד הוא גארד, הוא נמוך, הוא הרבה יותר מוגבל מלברון וכאמור הוא הרבה פעמים משחק רכז. לברון, לעומתו, הוא שחקן שמוביל את ההתקפה בקבוצה שלו כשזה ללא ספק פוגע בשאר השחקנים ובייחוד במוביל הכדור הטבעי של הקבוצה. אין לי מושג איך הסיטואציות שלהם דומות אבל תאמין לי שהדבר האחרון שאני אעשה הוא להצדיק סופרסטאר שלא סוחב את הקבוצה שלו ולא יודע איך לגרום לשחקנים שלו לשחק טוב יותר. גם וויד לא עושה את זה. אבל לוויד יש תשתית רעה מאוד עליה הוא נבנה ובנוסף הוא שחקן הרבה פחות טוב מלברון והציפיות שלי ממנו נמוכות מאלה שיש לי ללברון.

שחקן הרבה פחות טוב מלברון?

אני לא מבין למה חושבים שהוא פחות טוב ממנו.. לשניהם יש אותה יכולת חדירה,פשוט החדירות של לברון הן מפחידות יותר. אחוזי הקליעה של וויד הם יותר טובים משלו. וויד עכשיו באותו מצב שלברון היה בו,המצב הזה חדש לו.אין אחד שיכול להוריד ממנו את הנטל,יש סביבו חבורה לא כל כך כשרונית (האמת הוא במצב יותר גרוע כי אין הגנה בגלל שאין PF וסנטר נורמלים). הקבוצה תקום ותיפול על שניהם. חושבים שווייד פחות טוב מהסיבה הפשוטה ששאק היה עם ווייד,בעוד שלברון היה השחקן המרכזי של הקבוצה. השנתיים(בעיקר שנה שעברה) שבהן ווייד היה פצוע הזיקו לו,כי אנשים חושבים שזהו,הוא כבר לא שחקן טוב ובטח לא יכול להוביל קבוצה. מעניין אותי מה היה קורה אם ווייד לא היה נפצע,אני בטוח שהיחס אליו היה אחר והיו נותנים לו את הכבוד המגיע לו.(ואם לסבתא שלי היו גלגלים.. :\ )

the mnm factor

New member
סליחה, אולי לא התנסחתי נכון

לטעמי וויד שחקן כדורסל קבוצתי טוב יותר. יותר נח לעבוד איתו ועובדה שהוא לקח אליפות+MVP. לברון ללא ספק שחקן אינדיבידואלי טוב מוויד וגם טוב מקובי וגם טוב מפול. לשניהם ממש אין את אותה יכולת חדירה. וויד חודר עם ה95 קילו שלו הרבה פחות בעצמה ועם הרבה פחות תנופה מאשר לברון עם ה115 קילו שלו. אי אפשר אפילו להשוות. וויד שחקן הגנה טוב בהרבה גם און וגם אוף דה בול אבל התקפית? את לברון אי אפשר לעצור גם בדאבל טים. תשמע בן אדם, אני לא זה שיגיד לך שוויד שחקן לא טוב. לקחתי אותו בפנטזי והימרתי שהוא יעשה ממוצעי MVP ועד כה הוא לא מאכזב. אבל להשוות אותו ללברון עם הנתונים הפיזיים שלו והיכולות שלו זה פשוט לא פייר לוויד.

rapgamer4ever

New member
יוז קובי ברייאנט לעניים../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif

גבר, יוז הוא לא קובי בריאנט בליגה המרוקאית. יוז הוא לא קובי בריאנט כשהוא משחק נגד אשתו והילדים. לשחקן הזה אין יסודות כדורסל, אין לו קליעה, הוא מחטיא לייאפים, הוא מסתמך הרבה מאוד על אנרגיות ואלתטיות- מה שהופך אותו לשחקן הגנה טוב, שחקן התקפה קבוצתי לא טוב ושחקן שיכול לייצר לעצמו מצבי קליעה באחוזים רעים- כי אין לו קליעה. יכול מאוד להיות שראית קליבלנד יותר ממני אבל ראיתי קליבלנד די והותר. הוא שודרו המון, גם עונה רגילה וגם פלייאוף, ראיתי מהם הרבה ומספיק, אפילו יותר מדי. יוז לא שוטר ואם אפרגן לו אגיד שהוא סקורר לא טוב, בתכלס הוא סה"כ אתלטי והמשחק המהיר בוושינגטון היטיב עמו מאוד. בקליבלנד הוא לא ייצר מצבים כי אין סיבה בעולם שייצר מצבים, כשהוא עושה את זה זה נגמר לא טוב. הוא ממש לא יודע לעשות סל מכל מקום במגרש- אין לו קליעה ל-3, הוא לא סיים עונה אחת בקריירה עם אחוזים באמת טובים ל-3 והעונות בהן האחוזים פחות גרועים הן העונות בהן הוא זרק משם פחות. כמו כן באותן שתי עונות סוד קולד השיא שלו בוושינגטון הוא קלע מהשדה ב-39 ו-43 אחוז, הוא מחזיק בממוצע קריירה של 41% מהשדה שזה פשוט אחוזים רעים ואתה לא רוצה סקורר כזה. וושינגטון משחקת בקצב מהיר שמתאים לו ולכן הוא פרח שם, הוא חטף וקיבל כדורים במעבר ומשם האתלטיות שלו גורמת להיות קטלני, בקליבלנד ההתקפות ארוכות הרבה יותר ולתת לו כדור זה פשוט מהלך לא חכם, כי הוא יכול לעבור את השומר שלו ולהחטיא. זה השחקן. אני לא מבין איך אתה יכול להתעלם מההשפעה של שינוי סגנון המשחק, לדוגמה כשאתה מסתכל על מריון בפיניקס ובמיאמי. דרון גודן לכל אורך הקריירה שלו הוא רול פלייר שעושה את מה שנותנים לו- גם בשיקאגו בלי שום שחקן דומיננטי כמו לברון ובלי שום דבר שקרוב לגבוה לגיטימי הוא עושה בדיוק את מה שעשה בקליבלנד. הבנאדם לא סקורר, חלק נכבד מכמות הנקודות המועטת שלו באה מריבאונד התקפה, חלק אחר מזריקות פנויות. צר לי, אבל מהלך אחד במשחק של 1 על 1 לא הופך אותו לסקורר. קבוצה שתתן לגודן את הכדור בצבע ותסמוך על זה פשוט תפסיד. הוא לא אופציה התקפית טובה, יש סיבה שלא בונים עליו בשום מקום. וולי זורביאק אחד השחקנים המנותחים. הוא נפצע בטירוף, הפסיד עונות שלמות ואפילו בסיאטל הפאתטית של שנה שעברה הוא לא עשה כמעט כלום. בהשוואה של הג'רזי מול ההיט אתה ביטלת לגמרי את מריון וקראת לחבורת נגרים שלא יתבלטו בליגה הישראלית כ"מוכשרים". לקלוע לייאפים ולשמור אגרסיבי זה לא כשרון גדול, מה גם שאת זה אין לכל אותם "מוכשרים" שהזכרת. ובכלל, אם לדעתך ראוי להתייחס ברצינות המלאה להשוואה של וויד ווינס, דרשני. הזכרתי את זה כדי להראות שהוא צריך להגיע גבוה יותר, לא שכל הכבוד שהוא עומד בדרישות של קרטר. לקאבס הסגל המשלים הכי טוב בליגה לסופרסטאר? נגיד שבוסטון לא נחשבת כי יש שם באמת יש 2 סופרסטארים. מה דעתך על יוטה- הצוות המסייע של לברון עדיף על פני של דרון? או על פני הצוות המסייע של דוויט באורלנדו? או של דאנקן בסאן אנטוניו? ועל פני זה של נוביצקי בדאלאס? ושל אמארה בפיניקס?ושל טימאק ביוסטון? של ג'ו ג'ונסון באטלנטה? האם חבורת המו-דלונטה-אילגאוסקאס עדיפה על פני אחת מהאחרות? ובכלל, על כשלון אדיר בנוגע להגעה לגמר NBA- אתה באמת באמת חושב שללברון יש עדיפות בסגל על פני בוסטון? באמת באמת? בטוח שזה לא רק כדי להכריז על כשלון נוסף שלו? בוא נוציא מהמשוואה את לברון ופירס, פשוט כי הם על אותה עמדה. מו-רונדו דלונטה-אלן בן וואלאס-גארנט אילגאוסקאס-פרקינס. הספסלים דומים, אין לי כוח אפילו להכנס לזה, ההשוואה הזאת מגוכחת. אז בחייאת.

the mnm factor

New member
אני פשוט לא מסכים עם אף מילה שכתבת

ממש כלום. אבל אגיב רק לשתי הפסקאות האחרונות כי רק בהן אני לא רואה מבוי סתום. לקאבס הסגל המשלים הטוב ביותר לסופרסטאר ללא ספק. אני פשוט לא מחשיב את "הסגל המשלים של דרון" או "זה של אמרה" כי אלה לא קבוצות שבנויות על סופרסטאר אחד. זה אופי שונה של קבוצה. בכלל נראה שצורת החשיבה שלך מאוד פשטנית. אתה כל הזמן משווה בין "הסופרסטארים" כאילו עצם המעמד "הסופסטארים של הקבוצה" הופך אותם לברי השוואה ביניהם- והנה כך בלי שום בעיה השוות בין דרון וויליאמס ללברון ג'יימס- כאילו שבכלל ניתן לעשות את השוואה ביניהם בהרכב הקבוצה שלהם או ביכולת שלהם. מעבר לזה אתה מסתמך על סטיסטיקה בצורה עיוורת, אני בספק אם ראית משחק אחד של וושינגטון עם לארי יוז (מאיפה הבאת את זה שהם שיחקו מהיר לפני 5-6 שנים?) ואתה עושה השוואות מאצ'אפ כאילו שזו הדרך לבדוק איזו קבוצה טובה יותר. על פי זה הפיסטונס האלופים היו רעים הרבה יותר מכמה וכמה קבוצות בליגה ובכל זאת הם לקחו אליפות. אז מספיק כבר עם ההשוואות המטומטמות הללו שהן על גבול הדמגוגיה הזולה. מה שמצחיק זה שאתה עושה השוואות מגוחכות ואז טוען שהן מגוחכות ולא רוצה להכנס לזה. אתה לוקח לי את פירס ואת לברון ומשווה בין הקבוצות שלהן כאילו אנחנו משחקים כאן בNBA LIVE שם אפשר למדוד את כולם במספרי overall... הכדורסל הוא לא כזה. כן, יש מצב שבאחד על אחד הסגל של הסלטיקס עולה על זה של הקאבס, למרות שאני ממש לא משוכנע שזה כך, אבל הקאבס היו "רחוקים רק משחק אחד מלהדיח את בוסטון בשנה שעברה" וזה היה כשלבוסטון היה את פוזי, כשהם היו פחות זקנים בשנה והקאבס גם לא היו מחוברים וגם היו חסרי מו ווילאימס אז כן- אם הם לא יגיעו לגמר הNBA זה כשלון. לברון ג'יימס הוא השחקן הכי מוכשר בNBA וכנראה הכי מוכשר אי פעם- העובדה שכולם מנסים להגן עליו כאילו הוא הילד שלהם ועוצמים את העיניים חזק חזק כדי שלא יאלצו להגיד שהוא נכשל ושכנראה הוא לא כצעקתה פשוט מגוחכת בעייני. ללברון יש סגל מצוין סביבו השנה ולראשונה מאז אי פעם נראה שהוא גם מתבגר ונותן למו וויליאמס לרכז. זה בדיוק מה שהיה צריך בקבוצה הזו. אם גם זה לא יעבוד בשביל לברון הוא כבר לא יקח אליפות בקאבס- ולברון יסגור 7 שנים בלי אליפות. אבל אף אחד לא יזכיר את המילה כישלון כי אז, חס וחלילה, בועת "הלברון ג'יימס, שובר השיאים הבא" אולי תסדק מעט. לברון מצידו יאלץ לקחת אליפות, אם בכלל, בדרך הקלה בה הוא נוחת במקום ובונים מסביבו קבוצה מוכנה של סטארים.

rapgamer4ever

New member
כן, מה שאתה עושה זה מגוכחך

להגיד שהצוות המסייע של לברון עדיף על פני גארנט וריי אלן בטענה ש"זה לא NBA לייב" זה מגוחך, לא יעזור כלום. אני לא יודע מה איתך, אבל כשאני משווה בין שחקנים אני לוקח בחשבון הגנה. אני לא מחבר את מספר הנקודות+ריבאונדים+אסיסטים שלהם, אלא קובע מי שחקן יותר טוב. גם לפי ההגנה. ואם פרינס לא גדול התקפית אבל תותח הגנתי הוא יהיה לא פחות טוב מאלן, שעדיף על פניו התקפית בגדול. סתם כדי שתבין על מה מדובר- לדעתי הפיסטונס שלקחו אליפות היו האלופה החזקה ביותר שיצא לי לראות. אגב, כמה אליפויות לקח מייקל ג'ורדן עד גיל 28? התשובה היא אפס. על איזה בועות אתה מדבר, הקריירה נגמרת בגיל 36 ולא בגיל 25, אתה הופך את קליבלנד לאיזה קבוצה גדולה כשבעצם לברון מת לעוף משם ולשחק פעם אחת בקריירה עם אולסטאר אמיתי. ומה שבאמת אבסורד הוא שאתה אומר שהמצב בו קליבלנד הייתה הכי קרובה לנצח את בוסטון רק מוכיח כמה לברון בעייתי. אז הנה אני שואל אותך שוב וכבר בספק אם אקבל תשובה- לאיזה כוכבים יש סגל משלים פחות טוב מללברון? וויד הוא אחד, אתה טענת שזה למעשה כולם חוץ מקובי. תמנה לי עוד 5 בבקשה.

the mnm factor

New member
אבל למה הכל אצלך נבנה באותה צורה?

אין כזה דבר "הצוות המסייע של גארנט ואלן". הסלטיקס בנויים על שלושה שחקנים משמעותיים+סגל מסייע ולכן לא ניתן להשוות אותם לקליבלנד שבנויים על שחקן משמעותי אחד+סגל מסייע. ללברון יש 8 שחקנים לגיטימיים לשחק איתם בעוד בבוסטון יש 6-8 כולל הכוכבים. הקבוצות בנויות שונה. היום אין הרבה קבוצות שבנויות כמו הקבוצה של לברון- כלומר על סופסטאר אחד וצוות מסייע. אבל כאמור גם לוויד, גם להווארד, גם לקרטר וגם לבוש יש צוות מסייע נחות מזה של לברון. גם לכריס פול, דרך אגב, יש צוות מסיע פחות טוב מזה של לברון אבל זה מוטל בספק- העובדה שאני לא מציין אותו היא שכריס פול פחות או יותר בנה את הסגל במו ידיו בעוד אצל לברון כל הזמן מנחיתים שחקנים שכבר בנו את עצמם כי לברון פשוט לא יודע להפוך אף שחקן לטוב יותר משהיה לפניו. הכישלון של לברון לא יהיה שהוא "לא לקח אליפות עד גיל ככה וככה". הכישלון יהיה שהוא משחק כדורסל תחרותי כבר 7 שנים ובמשך שנים ניסו להרכיב סביבו קבוצה לאליפות ואף נסיון לא צלח. הכישלון שלו יהיה בכך שהוא לא הצליח להדביק אף סגל ולא הצליח לגרום לאף שחקן להיות טוב יותר ביחד איתו. הוא נכשל באופן ברור בשיפור השחקנים סביבו וכעת זה ידוע שבעוד מג'יק, בירד, ג'ורדן, דאנקן וגם שאקיל ידעו לתת לחבר'ה שמסביבם את הבמה להשתפר והשחקנים שלידם אכן השתפרו לברון עד כה לא הצליח לעשות את זה והוא נכשל כסופרסטאר בתחום הזה- הוא יצטרך לא לעבוד הרבה בתחום הזה כי פשוט ינחיתו לידו כוכב מוכן בדמותו של בוש או נאש או מישהו כזה ואז נראה אם הם יקחו אליפות. ודבר אחרון: אני לא טוען שהעובדה שהקאבס לא ניצחו את בוסטון אומרת שלברון בעייתי. אני טוען שמבחינת תפיסה כללית אם הקאבס לא ינצחו את בוסטון השנה זה אמור להחשב ככשלון של הקאבס בגלל שינויי הסגלים. ואם אתה כבר מכניס את דעתי לעניין אז אומר לך שהסלטיקס שיקחו נורא ואיום עד הגמר מול הלייקרס- גם מול הקאבס הם היו חלשים מאוד ולברון היה פשוט לברון וכמעט הצליח לנצח אותם. זה הכל.

rapgamer4ever

New member
אתה נסוג כל הזמן

אתה נסוג לגבי הכשלון של קליבלנד באי העפלה לגמר NBA- תקרא מה כתבת קודם. אתה נסוג לגבי העדיפות של קליבלנד לגבי בוסטון. אתה נסוג לגבי האמירה על מספר השנים בהן לברון לא לקח אליפות. ואתה מבטל את האמירה האמיתית של "לאף כוכב בליגה חוץ מקובי אין צוות מסייע טוב יותר מלברון", כשבעצם אתה מוציא מהמשוואה את כל הקבוצות החזקות (כי הרי 2 או 3 שחקנים טובים מבטל את משמעות ה"צוות המסייע"- בוסטון, יוטה, סאן אנטוניו, יוסטון, דטרויט ופיניקס יוצאות מהמשוואה) ומנסה לגרד בכוח כיסוי לאמירה הזאת. טורקוגלו שחקן מצוין כיום ואולסטאר אמיתי, גם רשארד לואיס כבר שנים טוב יותר מכל שחקן שיש בקליבלנד פרט ללברון. מי נשאר- בוש וקרטר? בטח שאין להם צוות מסייע טוב, הם נלחמים על מקום בפלייאוף גבר, לברון נלחם על אליפות. זה סתם הופך את האמירה שלך ללא רלבנטית, כי אתה מוציא ממנה את כל הקבוצות הטובות בליגה ומשאיר קבוצות בינוניות ומטה שבאופן טבעי הצוות המסייע שלהן לא יהיה טוב, בהתאם להישגים.

למעלה