מה קוראים בשבת?

• פותח הנושא Arana
  • פורסם בתאריך

Arana

Active member
מנהל
עוד מעט מסתיים חול המועד, אבל לפני כן יש לנו עוד שבת/חג אחרונים...

מה אתם קוראים בשבת? |?| |שבת|

חוטהשני

New member
ממשיכה לקרוא את הספר "לפני השינה". לפני מס' חודשים הקלטתי את הסרט וזכרתי שראיתי ספר בשם הזה אצלנו בספריה, אז החלטתי לקרוא אותו - לפני שאראה את הסרט...
הספר בהחלט מעניין...

"אסתר ועדינה". חוויה מתקנת לספר האיסלנדי, "בין חורבות לבי", שהוא החמצה בעיני, לפחות כפי שהוא מוצג לנו בנקודת הזמן הזאת. אין מספיק קונטקסט, אין הסברים, לפעמים התרגום נקרא מגושם, גמלוני.
והספר...בסדר. אירוני לקרוא כל כך הרבה על שמירת טבע וסביבה ומצד שני בכל פעם שאוכלות משהו, זה בשר כלשהו. בשלב מסויים יש איזו אמירה על הניגוד הזה אבל לא רשמתי אותה. מילא. קראתי, היה.

"אסתר ועדינה", מאת נגה אלבלך. ספר שני של אלבלך שאני קוראת.

אני אוהבת. מסבכת מה שאפשר לפשט. וזה נאמר כמחמאה. אני אוהבת את הטון האירוני ואת ההומור. יותר אהבתי את "עדינה" מאשר את "אסתר", שהשאיר בי טעם קצת מר. ואולי זו היתה הכוונה.

אלה שמותיהן של שתי נשים וכל אחת היא נובלה מתוך שתיים המרכיבות את הספר, כש"אסתר" תופסת כשליש ספר ו"עדינה" את השאר. סיפוריהן של נשים שלא תמיד מתאימות לחברה סביבן...איזשהו מסע של חיפוש דרך.
אני לא בטוחה אם כל מפני העלילה ב"עדינה" מצאו חן בעיני, חשבתי שהדבקת נושא שנדון לא מעט בספרות הישראלית, מלאכותית קצת.

אבל השפה זורמת, הסיפור זורם, אני אוהבת את המוזרות, את ההידוק של כל זה. אני כבר מחכה לספר הבא של אלבלך.

ניסיתי לקרוא את "רשימת האימהות" של גלי מיר-תיבון, לקראת יום השואה, אבל קשה לי עכשיו. אולי אחר כך.

התחלתי אתמול את "נקודת התחברות" מאת רונה שפריר, ספר שמתלווה אלייך בתקופות של שינוי בחיים. ואני מתפעלת מן השקט של הספר. נטול דחקות והומור מכביד. כפי שנוכחתי לדעת לאחרונה בספר עזרה עצמית אחר שהנחתי בצד כרגע.
אני סקרנית להמשיך בו.

Arana

Active member
מנהל
סיימתי את "העדויות", ההמשך החדש של "סיפורה של שפחה".
התחלתי את "אל תוך האש", עוד ספר בסדרת המתח "האיש משומקום"

למעלה