מה חושבים חורזים וכותבים

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
:unsure:
ישראלים רבים דורשים מבית הנשיא להסיר את הפסל של משה קצב, שהורשע באונס. מה דעתכם?
להסיר או להשאיר את הפסל? FB_IMG_1594307098533.jpg

Harrington

Well-known member
מנהל
:unsure:
ישראלים רבים דורשים מבית הנשיא להסיר את הפסל של משה קצב, שהורשע באונס. מה דעתכם?
להסיר או להשאיר את הפסל? צפה בקובץ המצורף 296
כבר דרשו את זה בעבר והדרישה נדחתה. כעת היא מועלית שוב במסגרת הטרנד הבינלאומי לרצות כל מיני מיעוטים ואת תורת הפוליטיקלי קורקט.

אישית אני נגד תרבות הPC. ודאי כך בנוגע למקרים מההיסטוריה הרחוקה, כאשר שם בעיני מדובר יותר במחיקת היסטוריה (או נסיון לעשות כן) מאשר במעשה רציני והגיוני. אולם הדבר שונה מעט לגבי מקרים מההיסטוריה הקרובה יותר ושונה קצת כאשר עסקינן באדם שביצע עבירות כאלו או אחרות.

עם זאת ועל אף שבעיני זה שונה, אני בדעה שלא צריך לשנות ממנהג הכלל והמקום ולהשאירו את פסלו היכן שנמצאים פסליהם של כל נשיאי ישראל.
ראשית בגלל שהוא לא היה הנשיא הראשון שביצע עבירות. גם קודמו נחשד בכך ורק החלטתו להתפטר בזמנו (אם אני זוכר נכון) ולפרוש מהחיים הציבוריים מנעה הגשת כתב אישום נגדו. כלומר אם נשאיר את פסלו של ויצמן אך נוריד את פסלו של קצב, למעשה עשינו הפרדה בין מי שבחר להגיע לעסקת טיעון לבין מי שבחר לעמוד על חפותו. זאת לא נראית לי הפרדה ראויה.

שנית על אף קביעת ביהמ"ש, קצב טען לאורך כל הדרך לחפותו. מה האמת אינני יודע, אבל אני גם לא מקבל את הטענה שרק העובדה שבימ"ש פסק בניגוד לדעתו/טענתו של אדם, די בה כדי להכריע אם הוא אשם או חף מפשע. מעבר לכך גם אם הוא אשם, השאלה היא במה בדיוק. לא כל מה שספר החוקים מגדיר כעבירה היא גם כזאת בעיני.

שלישית ההיסטוריה היא ההיסטוריה. אני נגד מחיקתה רק בגלל שהיא פחות מוצאת חן בשלב כזה או אחר בחיינו. משה קצב היה נשיא מדינת ישראל במשך קדנציה מלאה. בשל כך פסלו עומד היכן שעומד. זה לא מעיד על כך שהיה אדם זהב שהייתי רוצה כחתן, זה לא מעיד על כך שהייתי קונה ממנו מכונית משומשת, זה לא מעיד על כלום, זולת על העובדה שהוא היה הנשיא. עובדה זו לא משתנה גם אם הורשע בבית משפט בעבירה כלשהי.

שורה תחתונה, אני נגד.

דיברגנט חדש

Well-known member
להשאיר, הוא סתם 👽 שבגלל האגו שלו ישב בכלא, במקום לקחת את העיסקה שהציעו לו.
אני, עדיין, חושב שאף אחד לא היה מוכן לשבת בכלא לחינם אם הוא לא היה בטוח בחפותו.

נעימה 5

Active member
שאלה טובה,,,לדעתי לא,,,הוא היה נשיא וכל הנשיאים מוצגים,,,ללא פרוש אם היו ראויים או לא, אי אפשר למחוק את ההסטוריה,

אור גינאל

Well-known member
האם חשבת לרגע ? מדוע אותם ^ישראלים רבים^ דווקא כעת דורשים ? האם שכחת שבצד השני של העולם ממש כעת מנתצים פסלים ?

נעימה 5

Active member
האם חשבת לרגע ? מדוע אותם ^ישראלים רבים^ דווקא כעת דורשים ? האם שכחת שבצד השני של העולם ממש כעת מנתצים פסלים ?
לא תמיד מה שדורשים זה צודק,,,אינני יודעת איזה פסלים מנתנצים עכשיו בצד השני אבל ממילא אני חושבת שלא כל מה שהשני עושה זה הנכון
זו דיעה שלי, יש שישללו אותה, יש שיקבלו הכל בסדר מיצידי

למעלה