מה זו מטרציה?

• פותח הנושא ASHY
  • פורסם בתאריך

ASHY

New member
מה זו מטרציה?

היי אנשים. מה זה היצור המתמטי מטרציה? פשוט מערך דו מימדי (או שיש יותר?) של ערכים?

bendelac

New member
זה...

מערך דו מימדי של ערכים אבל יש לו הרבה תכונות שמקילות את החישובים שניתן לעשות בו. אבל בעיקרון זה מערך דו מימדי. יש גם מטריצות רב מימדיות אבל בעיקר מדברים על דו-מימדי

ASHY

New member
תכונות?

כלומר יש קשר בין המספרים? ואיזה סוג של חישובים אפשר לעשות בו? למשל הכפלה שלו בסקלר - זה כל הערכים שלו כפול הסקלר?

AnarchistPhilosopher

Well-known member
עזוב אותך מהכפלה בסקאלר...

אם כבר תשאל בקשר למכפלת מטריצות, ההופכי של המטריצה ועוד.

ASHY

New member
אז מה עושים במכפלת מטרציות?

נגיד מטרציה A של 3X4 מול מטרציה B של 5X6

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אי אפשר להכפיל אותן...

לפחות ממה שקראתי עד כה. אתה צריך שהמטריצות יהיו מסוג של mxn וnxp. שזה אומר הטור של מטריצה אחת צריך להיות שקול לשורה של האחרת שמוכפלת. המלצה שלי, כדי להעמיק, תקח ספר, או לחילופין תסתכל באינטרנט, משהו כמו זה: http://www.maths.mq.edu.au/~wchen/lnlafolder/lnla.html

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אוי ויי...

לא שמתי לב שהתכוונת למוטציה של מטריצה, במקרה הזה אני לא יודע. (-:

1ca1

New member
אוקיי

דבר ראשון אני מאמין שתהיה הכללה ל"כפל משולש" של מטריצות ב3 מימדים וכו' (פשוט בגלל מבנה הכפל של מטריצות ב2 מימדים) דבר שני להגדיר מטריצה כטבלה זאת הגדרה לא נכונה הלקוחה ממדמ"ח מטריצה זה פשוט טרנספורמציה (העתקה) לינארית, רוצה להבין למה, ולמה קיים איזומורפיזם (התאמה ממש "מושלמת") לבין מרחב המטריצות למרחב הההעתקות הלינאריות בין מרחבים וקטוריים ומה אפשר לעשות עם מטריצות (הרבה מאוד), תלמד אלגברה לינארית :)

למעלה