מה דעתכם,

שולי פ

New member
אי אתן דוגמא קטנה...

למשל לארח משפחה לא דתיה בשבת, להראות להם איך כל המשפחה יושבת בשולחן שבת, הדלקת נרות, וכל מה שמתלווה לזה, בזה מתחילה תמיד האהבה לדת, בדברים הקטנים (שהם בעצם ענקיים), היפים, יש לי למשל חברה שהייתה חילוניה עד לפני שנתיים, היא סיפרה לי שמה שהביא אותה לחזור בתשובה, הסיפתח, היה האירוח אצל משפחה דתיה בערב שבת... וכמו שכבר עושים המון אנשים, לחלק נרות לפני כניסת שבת ומה שאתם עושים בישיבה. כמו שספר החינוך כותב "אחרי המעשים נמשכים הלבבות"

shadow dancer

New member
אין בדיוק שיטות.....

בס"ד לפי דעתי אתה לא יכול לבוא לאנשים ולנסות להחזיר אותם סתם בתשובה...... זה צריך לבוא מהם. כי אם יש מישהו שלא רוצה לחזור בתשובה אין כמעט מצב שתצליח להחזיר אותו........ ואם הוא רוצה.... אז אתה יכול לעזור לו. ואין שיטות! זה כל אחד והדרך שלו..... וזה תלוי גם בבן אדם שרוצה לחזור בתשובה. (אם הוא לא רוצה חבל לך על הזמן) וחוצמזה........ אנחנו צריכים לשאול את עצמנו אם אנחנו מספיק חזקים או מספיק שלמים שאנחנו יכולים להחזיר מישהו בתשובה........

beckham17

New member
2 דברים-

1. אנחנו צריכים לפתוח פתח לציבור החילוני, אחרת הם מעצמם לא יבואו... 2. נכון שאנחנו לא מושלמים, אבל לא חייבים להיות מושלמים בשביל לקרב... אפילו להפך, אם נהיה לא מושלמים, ונצהיר על עצמנו ככאלה, יהיה יותר קל לציבור החילוני להיתפס בזה...

shadow dancer

New member
2 דברים.....

בס"ד 1. אני לא אומר שלא צריך לעשות כלום אבל אם סתם תבוא לאנשים ותחזיר (או תנסה) להחזיר אותם בתשובה לא ילך לך אלא אם כן אתה פשוט כובש!(וגם אז לא בטוח כי זה תלוי אם הוא מעוניין) זו יכולה להיות בעיה בגישה!- דיברתי על זה בדיוק אתמול עם רב אחד אצלנו בישיבה (בקשר לעניין דומה) והוא אמר שאם הבעיה בגישה אז חבל"ז. 2. נכון רק צריך לראות אם יש לך מספיק ידע ושלא תגיד דברים לא נכונים! ואנחנו לא מצהירים על עצמנו.... כל אחד יודע לעצמו!

למעלה