מה דעתכם,

beckham17

New member
מה דעתכם,

האם הציבור שלנו, כחלק מפועלו, צריך להחזיר בתשובה? ואם כן, מהן השיטות?

tiki tiki

New member
אנשים תקשיבו...

לפני כמה זמן כולם התלוננו שאין מספיק דיונים בפורום - אז התחילו לעשות יותר דיונים. ואין לי בעיה עם כמה דיונים בשבוע..אבל ביומיים האלה הוסיפו איזה 7/8 דיונים..כמה אפשר?! אני ממש לא רוצה לעזוב את הפורום..אבל זה הפך להיות ממש משעמם - אולי לא צריך להציף את הפורום בשטויות אבל גם לא צריך להציף בדיונים! לדעתי לפחות...ואל תתקפו אותי.

אלי-7 יקרה,

אין מה לעשות, ימי אלול בעיצומם ואנחנו עד כמה שזה מצחיק, מסגרת דתית נומר זאת כך. אני זוכרת זבאולפנא היו לנו שיחות כל יום, אז כאן משרשרים יותר באינטנסיביות דברים שקשורים

טוף..אני אענה

למרות שאני כבר לא נמנית על הציבור הדתי אני אגיב כאילו כן בסדר? לדעתי צריך להיות מתונים בקטע הזה, אם מישו שואל ומביע התעניינות ורצון להתחזק ולברר מהי הדת אני אעזור ברצון רב, אבל אני מעצימ לא הייתה מארגנת כנסים או שיחות החזרה בתשובה לציבור החילוני. מקסימום, לארגן ערב של שו"ת עם מישו מעניין שהם ירצו מעצמם לבוא.

beckham17

New member
למה לא לארגן?

מה הסיבה שלא? אין על הציבור שלנו את המצווה לקרב אנשים לדת? רק הרב אמנון יצחק מצווה בזה?

לא.

גמנחנו אבל, אני מאמינה בשיטת ה-אחד על אחד, וכללית, אני לא אלך בכוונה להחזיר אף אחד בתשובה, אלא בכוונה להראות להם דרך חיים אחרת אם כבר. להראות שאפשר אחרת, ולתת את הפוש לאלה שמאמינים ומתלבטים כי זה קשה לשמור על הדת. אני לא הייתי הולכת כציבור להשפיע על ציבור, ובכלל, כבנאדם פרטי הייתי עוזרת למי שרוצה ו/או מראה התעניינות אפילו מועטה. המטרה שלי היא להראות שיש חיים אחרים והם מעולים, מי שרוצה שייקח ממני את המרשם, תפדל. ככה סתם? לא תודה. לא הגישה שלי

mayakol

New member
שאלה טובה...

אני לא חושבת שזה צריך להעשות בריש גלי, בצורה מוכרזת, אבל חשוב שלכל אחד בציבור שלו יהיו את הכלים לענות לציבור החילוני והמסורתי על שאלות הקשורות לנושאי דת ואמונה... מקצוע כמו "מחזיר בתשובה" של הרב אמנון יצחק יראה לי קצת מוזר בחברה שלנו, וברגע שזה יעשה בצורה כזו גלויה, זה עשוי להרתיע אנשים רבים... אבל נראה לי שאני עוד צריכה לחשוב על השאלה הזו

tamarhp

New member
כמו ששירה אמרה

אני לא חושבת שצריך לעשות את זה בריש גלי. זה יהיה טוב אם יקומו ארגונים, אבל לא כתפקיד של ציבור שלם. אני לא חושבת שיש שיטות להחזיר בתשובה. בסה"כ צריך להראות להם את האמת, ואת זה כל אחד לומד בשיטה אחרת. אין שיטה אחידה.

beckham17

New member
תרשו לי לחלוק...

לדעתי עלינו לצאת לפעילויות שמטרותיהן הסופיות הן הדברות ע"מ להחזיר בתשובה... כלומר, לא לעשות הרצאות ענק כמו שעושה הרב אמנון יצחק, אבל עלינו לצאת לרחוב... אחרת מי ישמע מזה?! עלינו לגשת גם לאלה שמפחדים, וברחוב זה נגיש!

tamarhp

New member
מה הכוונה?

אני, למשל, נכנסת לפורום דתיים וחילוניים. מנסה להשפיע. יש לי גם ויכוחים עם חברה שלי, שהיא אתאיסטית. הם - מצידם - לא רוצים שנבוא אליהם! הם חושבים שזו כפיה! איך בדיוק נצא לרחוב? נעמוד על הכביש עם שלטים "הקב"ה אנחנו אוהבים אותך"???

beckham17

New member
לא...

אבל לדוגמא, בישיבה שלנו (פ"ת), כל יום שישי יוצאים קבוצה של ביינישים (בני ישיבה, למי שלא מבין...) למדרחוב בעיר, מטעם "רוח חדשה" ומחלקים נרות שבת בחינם לכל המעוניין, ומי שרוצה פותחים איתו בשיחה בנושא דת... יש כאלה שמזלזלים, ויש שמתעניינים... אני חושב שמה שהם עושים זה ממש אדיר!!!

tamarhp

New member
זה באמת נחמד..

אבל אתה יודע - אח"כ יבואו האנטי, ויגידו שזו כפיה ומיסיונריות ואנא עארף, ויהיה קרע יותר חזק.. מצד שני יבואו אלו שיאמרו שזה גרם להם להכיר את הדתיים מקרוב ולדעת שהם לא מפלצות.. אני לא חושבת שיש תשובה ברורה, יש אנשים שזה ישפיע עליהם ככ, ויש כאלו שההיפך.

beckham17

New member
אז מה, עדיף להמנע וזהו?

הרי אלה שאנטי ישארו אנטי... זה לא מה שישנה להם.... וזה לא הרב אמנון יצחק, שמדבר בשיטות של הפחדה... שזה ממש גורם להרחקה... וככה גם בשאר השיטות, והרבה דברים בציבור החרדי. לעומת זאת, הרבה מאוד אנשים מעריכים את הציבור שלנו. אנשים אומרים שהחינוך שלנו הוא הכי טוב, וכשדתיים לא קמים לזקנים/ות באוטובוס, מתפלאים עליהם... מצפים מאיתנו להמון... לדעתי זה חלק מהציפיות של החילונים מאיתנו, שנקרב אותם אלינו, איפה שהם מפחדים לגשת...

beckham17

New member
אפשר הסבר קצר מה זה?

כלומר, איך יודעים מי מעוניין בזה, ומי לא? חוץ מזה, הבנתי מהסיפור שלה שהיא מסכימה שזה טוב, מה שהחבר'ה עושים בדוכן...

אריאל-

היה לי את זה בבי"ח. אישה אחת חילקה נרות שבת ולא הייתה ממש היענות, אנשים לקחו בגלל שלא נעים וישר שמו בצד, מה שקרה בסוף זה שהיא קלטה אותי שם עם החצאית וה-3/4 ומאז אותו יום פשוט הפנתה אליי את הנרות כדי שנשים יוכלו לבוא לקחת מהדלפק עצמו, ויודע מה? מי שרצתה לקחה, והיא לקחה כי היא באמת הלכה להדליק אח"כ, והיה לה נעים לבוא לבקש את הנרות ולהיתקל בחיוך ובברכת שבת שלום, אז הציפיה שלה מהציבור הדתי מומשה בצורה כלשהי, והיופי היה בזה שהאישה שחילקה לא הייתה צריכה להתחנן שם שייקחו ממנה.

למעלה