מה דעתכם

Harrington

Well-known member
מנהל
כרגע אין תשובה ברורה.
בתשובה הזאת בדיוק נעוצה הבעיה. התשובה צריכה להיות ברורה ומובהקת לכל ציוני ואוהב ישראל ובוודאי לתושביה, למצער היהודים.

מאחר ומדינה כזאת אמורה לקום על שטחי ארץ ישראל ומאחר וברור לכל בר דעת שהיא תהווה סיכון ביטחוני למדינה, התשובה כרגע ועד סוף כל הדורות חייבת להיות שלילית. זה באמת כל כך פשוט. ברגע שמתחילים אם ׳תלוי׳ ו/או ״כרגע״, כבר יש בעיה בקונספציה ו, לטעמי ומבלי לפגוע, בעיה בקריאת המצב לאשורו.

palmony1951

Well-known member
בתשובה הזאת בדיוק נעוצה הבעיה. התשובה צריכה להיות ברורה ומובהקת לכל ציוני ואוהב ישראל ובוודאי לתושביה, למצער היהודים.

מאחר ומדינה כזאת אמורה לקום על שטחי ארץ ישראל ומאחר וברור לכל בר דעת שהיא תהווה סיכון ביטחוני למדינה, התשובה כרגע ועד סוף כל הדורות חייבת להיות שלילית. זה באמת כל כך פשוט. ברגע שמתחילים אם ׳תלוי׳ ו/או ״כרגע״, כבר יש בעיה בקונספציה ו, לטעמי ומבלי לפגוע, בעיה בקריאת המצב לאשורו.
הבנת הנקרא:
''כרגע אין תשובה ברורה''-זה אומר שהמצב הזמני יכול להפוך לקבוע.
אבל, פוליטית/מדינית כלפי העולם/ארה"ב/וכל מאן דבעי-אפשר לעבוד עליהם, כדי שיהיו יחסית רגועים!

palmony1951

Well-known member
לא היה שום דבר לא מובן. תשובתי בעינה עומדת (הבנת הנקרא מישהו?).
המונח "דוגמטיות" נושא את המטען השלילי לפיו האדם או הארגון שמיוחס לו המונח פועל מבלי לחשוב, לפי מערכת של כללים שנקבעו מראש ובאופן קונפורמי. החשיבה הדוגמטית חוצה את תחומי הדת וכו'

dory30

Well-known member
תלוי מי עומד בראש המדינה ומהם מקורות המימון שלה. הייתי גם מעוניין שישראל תנתק איתה כל קשר, לאור התנהגותם של אנשי הפת"ח (שחלקם אף שיבחו את הטבח).

פולגאר

Well-known member
תלוי מי עומד בראש המדינה ומהם מקורות המימון שלה. הייתי גם מעוניין שישראל תנתק איתה כל קשר, לאור התנהגותם של אנשי הפת"ח (שחלקם אף שיבחו את הטבח).
זאת אמורה להיות שאלה רטורית והתשובה כמובן נגד!

Harrington

Well-known member
מנהל
תלוי מי עומד בראש המדינה ומהם מקורות המימון שלה.
נשמע מאוד מסוכן. היום המועמד יהיה איקס שמקובל עליך, אך מחר הוא מתחלף בארכי-מחבל וואי. מה תעשה אז? תבטל את המדינה שאישרת את הקמתה בחצר האחורית שלך ובאופן שהפך את מדינתך לפס רוחב של פחות מ20 קילומטר במקומות מסוימים?

dory30

Well-known member
נשמע מאוד מסוכן. היום המועמד יהיה איקס שמקובל עליך, אך מחר הוא מתחלף בארכי-מחבל וואי. מה תעשה אז? תבטל את המדינה שאישרת את הקמתה בחצר האחורית שלך ובאופן שהפך את מדינתך לפס רוחב של פחות מ20 קילומטר במקומות מסוימים?
תצחק, אבל בלא מעט מדינות כמו מצרים, ירדן ואחרות מהרהרות בכובד ראש (וזה בידיעה, לא מתוך השארה) האם ישראל היא בת ברית אמינה? מאז החתימה של בגין עם סאדאת ורבין עם חוסיין (וכנ"ל נתניהו עצמו בתקופת הקורונה עם מדינות "הסכמי אברהם"), המדינה עברה שינויים רבים. בלי להשוות, גם איראן חתמה על הסכמים עם ישראל וחלק מכלי הנשק שהיא מוכרת לחמאס וחיזבאללה- מקורם בידע ישראלי ואף מתוצרת ישראל.

Harrington

Well-known member
מנהל

תצחק, אבל בלא מעט מדינות כמו מצרים, ירדן ואחרות מהרהרות בכובד ראש (וזה בידיעה, לא מתוך השארה) האם ישראל היא בת ברית אמינה? מאז החתימה של בגין עם סאדאת ורבין עם חוסיין (וכנ"ל נתניהו עצמו בתקופת הקורונה עם מדינות "הסכמי אברהם"), המדינה עברה שינויים רבים. בלי להשוות, גם איראן חתמה על הסכמים עם ישראל וחלק מכלי הנשק שהיא מוכרת לחמאס וחיזבאללה- מקורם בידע ישראלי ואף מתוצרת ישראל.
היכן ראית אותי צוחק? שאלתי נשאלה ברצינות תהומית. נראה שתגובתך רק מחזקת אותה. הבעיה עלתה בזמנו במובהק כשהאחים המוסלמים עלו לשלטון במצרים והיה חשש שיכריזו על ביטול הסכם השלום. או אז אמר מי שאמר, שבמזרח התיכון הסכמי שלום הם מול מנהיג מתון בזמן נתון אך לא מול מדינה. אולי מעט מוגזם, אבל שאלתי מלמעלה עודנה עומדת.

palmony1951

Well-known member
התבלבלת?! :ROFLMAO: .
אתה מגיב כאילו לשני ניקים שונים (כולל אותי)-בזמן שאתה כאילו מייחס לי דעה של מישהו אחר!!
נראה לענ"ד שיש מקום להתנצלות!

Harrington

Well-known member
מנהל

התבלבלת?! :ROFLMAO: .
אתה מגיב כאילו לשני ניקים שונים (כולל אותי)-בזמן שאתה כאילו מייחס לי דעה של מישהו אחר!!
כדבריך, ״הבנת הנקאט״. כמדומני שכל מי שיעיין בתגובתי והדמות המופיעים בציטוט שמעליו, יידע מצוין למי ועל מי הגבתי.

מקובל וברור שיש מתקשים, אך אין לי כרגע חשק לקחת אחריות עליהם, צר לי.

מדינה פלשטיין?? התבוא הישועה??לא ולא , בעיה שמשם יצאו טרוריסטים??משם יזרקו כלי משחית???

Harrington

Well-known member
מנהל
אכן כך. הבעיה שכיום זה לא פוליטיקלי קורקט להגיד זאת. אז אנשי ימין אידאולוגי אומרים זאת ללא חשש, אבל מי זולתם? כל השאר, גם אם חושבים כך, נמנעים מלומר זאת בריש גלי בגלל אי-הנעימות מבית המלוכה ההאשמי. זה האחרון מת מפחד שהפלסטינים במדינתו (שוב) יקומו עליו.

למעלה