מדי ב'

idozit

New member
מדי ב'

שלום, יש דבר כזה פטור ממדי ב' באישור של סא"ל, או רק פטור רפואי? אם כן, איפה אפשר להשיג את הטפסים?

dorininlove

New member
למה לרצות פטור מ-ב'?

בדרך כלל אנשים נלחמים כדי לקבל ב'... לפחות אצלנו :0)

idozit

New member
אופס...../images/Emo5.gif

טעות שלי... הכוונה שלי הייתה פטור מא' ואישור למדי ב'...

בהחלט

יש פטור ממדי א בשני דרכים. 1. אישור סא"ל. דבר שמאד קשה ומיועד בד"כ לנגדים ואנשי קבע. 2. אישור רפואי, בד"כ למי שיש פריחה , גירודים וכדומה כשהוא לובש מדי א.

idos2

New member
לפי הפקודה

אישור כזה יכול להיות רק זמני עד 48 שעות. בפועל, אני בספק עד כמה הש.צ. מכירים את הפקודה, ואם יש לך אישור כתוב לא מוגבל בזמן (או מוגבל לשנה נניח) לא נראה לי שיתנו לך דו"ח על זה. מה גם שאם יתנו דו"ח, התלונה תבוטל כי בסופו של דבר אתה תעלה משפט אצל אותו סא"ל או 1 החיילים שת.פ.

deathcaster

New member
עידו

למשרתי קבע הוא יכול להיות קבוע , אפילו היה טופס צה"לי פעם לזה , אבל ביטלו אותו והיום מספיק מכתב כתוב או תעודה פנימית " מלומנצת " וכן אני מדבר מנסיון , מדי א' בשירות הקבע שלי היו עולים עלי רק בטקסים .

idos2

New member
אני יודע רק מה שכתוב בפקודה

והפקודה לא מבדילה בין חייל בשירות חובה לחייל בשירות קבע. שוב, ממילא אתה תישפט אצל אותו סא"ל (שהוא בדר"כ מפקד יחידה) או אצל חייל שת.פ., אז זה לא באמת משנה. מתוך פ.מ. 33.0501 מדים - סוגים, חלקים והוראות לבוש 46. מפקד היחידה, קצין, שדרגתו סא"ל, לפחות, וכן קצינת הח"ן הפיקודית, קצינת הח"ן הזרועית או קצינת הח"ן החילית (לגבי חיילות) רשאים, במקרים מיוחדים, לאשר לחיילים (למעט לאנשי מילואים) ללבוש בגדי עבודה גם מחוץ לתחומי היחידה, וזאת בתנאי שבגדי העבודה יהיו נקיים, מגוהצים ומסודרים. 47. האישור יינתן לפרק זמן של ארבעים ושמונה שעות, לכל היותר. דוגמת האישור ניתנת בנספח ב' לפקודה זו.

MaD-d0g

New member
אממ.. אם הוא יעלה למשפט

הוא יצטרך להיות על א'

למעלה