מגבר

Sham 69

New member
מגבר

אני מחפש לקנות עכשיו מגבר מנורות יד שניה והתקציב שלי בסביבות ה 2000 שקל, בלוחות יד שניה ראיתי הרבה פעמים מגברים של חלילית במחירים טובים, מה הסיפור של החברה הזאת? בנוסף ראיתי את הבלוז ג`וניור גם אבל 15 וואט נראה לי קטן מדי למרות שאני צריך מגבר בעיקר לבית.. יש פה אנשים שיש להם בלוז ג`וניור? ‏ ועוד שאלה, שמתי לב שיש טונבונים קלאסיק שעל חלקם בציור הזה שבצד שמאל למטה יש ציור של עיגולים בתוך העיגולים ובחלק מהטונבונים העיגולים ריקים, או שהכתובת DISTORTION ‎בצבע כחול או לבן או אדום,, סתם מעניין אותי למה זה ככה, זה מראה על משהו? פסי ייצור מתקופות שונות או שזה סתם ?

new blood

New member
מגבר

קודם כל, לאיזה סאונד אתה מעוניין להגיע? איזו מוזיקה אתה שומע? איזו גיטרה יש לך? אני מאוד אוהב את הפיווי קלאסיק 30, ביד שניה מחירו עומד על כ2800. לגבי הצבעים בטונבון - אם אני זוכר נכון, לכל דגם של טונבון יש צבע שונה. לא מסובך מידי. הקלאסיק בכחול וההוט בריטיש באדום.

Sham 69

New member
אין לי סאונד ספציפי

אני מנגן הכל,.. מת`ראש עד ואן הלן, אני אוהב את הצליל פחות טרבלי, אני אוהב את הסאונד של ואן הלן, יש לי אס ג`י סדנדרט.. שמעתי את הקלאסיק 30 ואהבתי מאוד והוא הולך טוב עם הדיסטורשן שלי אבל זה עדיין מעל התקציב שלי.. אני רוצה שהקלין במגבר יהיה מלא וחם בצורה שירטיט את החלונות בבית, האוברדרייב פחות חשוב לי.. ‏ ולא הבנת אותי בקשר לטונבון

new blood

New member
מגברי חלילית

פעם חלילית יצרו העתקים מדוייקים למגברי מרשל. ההעתקים היו כלכך דומים למקור, עד שמרשל תבעו את חלילית וחלילית נאלצו להפסיק לייצר אותם. ביד שניה מסתובבים מידי פעם המגברים האלה, שלפי השמועות נשמעים ממש כמו מרשל אמיתי.

RoieL

New member
רק שים לב מה אתה קונה

כבר ראיתי בחודש האחרון ראש חלילית טרנזיסטור, שים לב שמה שאתה קונה זה מנורות.

Sham 69

New member
זה ברור שבודק

אבל השאלה היא אם המגברים האלה אמינים ועשויים מחומרים טובים כי הם ממש ישנים ויחסית מוכרים אותם בזול

Aviraman

New member
לגבי חלילית

לא יצא לי לבדוק אבל לפי מה שאני יודע מגברי חלילית זה מגברי ראש... אתה תצטרך לקנות גם בוקסה. ולמגבר יש רק ערוץ אחד (כלומר אין דיסטורשן), אם יש לך פדאל זה די נפתר לך, אבל בכל זאת, קח את זה בחשבון.

RoieL

New member
לחלילית היו גם דגמים של

להקה שלמה אם אני לא טועה, כמו הבס מן (זה היה הבס מן שהיה לו כאלה אפשרויות?)- ערוץ לשירה, ערוץ לגיטרות, ערוץ לבס וכד'.

grassus

New member
כמה דברים

מגבר מנורות בתקציב הזה מאוד קשה להשיג..גם יד שנייה חוץ מזה ב15W מנורות אתה לא תקבל הרבה...עדיף כבר SS וד"א רוב המנורות ששמעתי 50W נשמעו לי הרבה יותר טוב מאשר ה30W

Sham 69

New member
ראיתי מגברים

בסביבות ה 2000 כמו הבלוז ג`וניור, פרו ג`וניור והרבה מגברים של חלילית, דבר שני , אז למה הרבה נותנים ביקורת טובה על הבלוז ג`וניור בתור מגבר מנורות? יש חשיבות לכמה וואט המגבר כשמדובר במנורות?

Aviraman

New member
עוצמה

מן הסתם שיש הבדל... הקטע של מגברי מנורות נותן לך פשוט לנגן על ווליום גבוה בלי לשמוע רעש צורם שאותו אתה שומע במגבר טרנזיסטורי בווליום גבוה... במגברי מנורות הרעש לא צורם וזה פשוט נותן לך אוברדרייב... יש על זה מאמר פה בהבדלים בין מגברי מנורות למגברים טרנזיסטוריים :]. 15 וואט לבית זה סבבה בכל מקרה, במיוחד כשהוא איכותי... לא בטוח כמה הוא יהיה שימושי ליד תופים. אבל אל תתפוס אותי במילה, לא נכנסתי מספיק חזק בתחום המנורות.

grassus

New member
אני לא בדיוק יודע להסביר טכנית

אבל מבחינת סאונד בהחלט מרגישים בטוח יש פה מישהו שיכול להסביר טכנית ויעזור לי קצת?

למעלה