לפתע פתאום הפך הפורום לבמה שוצפת של דיונים 'ספרותיים'

KallaGLP

New member
ובלי קשר - לא עושים אאוטינג.

גם למי שלדעתך הוא טרול.

Y. Welis

New member
שמו ידוע ומוכר לרוב המשתתפים שהכירו אותו

ואין זכויות לטרול שסולק רשמית מהמערכת ע"י ההנהלה. הוא מוזמן לתבוע את דיבתו.
&nbsp
באשר לעצם הישארותו - כמו שציינתי, מספיק תומך אחד בטרול, כדי שישאר.

KallaGLP

New member
אני לא הכרתי את שמו וגם לא רוצה להכיר.

והוא עצמו מעולם לא פרסם אותו ברשת. זה מה שקובע, וכל מי שעושה זאת ללא אישור עובר על אחד הכללים החשובים ביותר ברשת וכנראה גם על החוק.

KallaGLP

New member
לו חשבתי שהוא טרול - לא הייתי "תומכת".

בכל מקרה, נאה דורש נאה מקיים.

arana1

New member
אסור "לשבור שורות"

לא במקרה הקולות שמייצגים את ההמון, את ההמוני, את המאבק במקורי וביצירתי ובאישי, תמיד חוזרים על ולמונחים צבאיים ותוקפניים, ומנסים תמיד לגייס את רוח העדר לטובתם במקום לדבר עניינית.

שוב, ננסה להזכיר כאן שמה שמדהים וחיוני בספרות זה שהיא" שוברת שורות", מאפשרת לקול החורג, הפרטי והאישי, מקום ציבורי,

הביזוי של כל אדם שמדבר ברגש ובתשוקה בניגוד לדעת הכלל כטרול מהווה סוג מחליא במיוחד של השתקה,
ישוב דעת הוא אובר רייטד במידה רבה,
כל תקופה, כל עניין, זקוק גם למעט סערה, למעט אכפתיות, לא כולם כאן פנסיונרים שמחפשים להעביר את הזמן תוך לגימת תה, לחלק מהאנשים העניינים בוערים בעצמות,
אנשים יצירתיים אמורים לכבד גם את הסוער והמתרגש והכואב.

כשאתם בוחרים להתנהל כמו פורום של אמבות אתם לא עושים צדק גם עם הכותרת שמתחתה אתם מתכנסים

Arana

Active member
מנהל
כאן נמחקה הודעה שהכילה אאוטינג

עד היום הבנתי שאף אחד בפורום לא עונה להגדרה של טרול

טרול דואג בדרך כלל להסתתר תחת כינוי אחד או כינויים רבים ובשום פנים ואופן לא מזוהה ברשת לא בשם ולא בתמונה.

רק אתמול ראיתי הודעות שאחראי להם בעל שם משתמש arana1 ולא הבנתי למה נעשה שימוש בכינוי שדומה לכינוי של מנהלת הפורום. גם התגובה על סוקרטס נראתה לי מוזרה.

בשורה תחתונה עד היום לא ראיתי הודעות שניתן לשייך לטרולים

אני לא חושבת שהם טרולים

פנתרית מתמידה בדעות שלה ואראנה1 הוא וכחן, אני לא קוראת להם טרולים.

KallaGLP

New member
יש פה כמה משתתפים ותיקים כחדשים

שמשום מה סבורים שכל הידע והחוכמה מרוכזים אצלם בלבד. חלקם טוענים לכך שהם רוצים חופש ביטוי ודעות ומאשימים אחרים בחוסר סבלנות וסובלנות, אך יחד עם זאת ממהרים להתרגז ולהגיב בהתלהמות כשמישהו מעז לבטא דעה שאינה תואמת את שלהם. הם לא אוהבים להיות מתויגים, אך בעצמם ממהרים לתייג אחרים ויש להם אפס סבלנות לקבוצות השתייכות שמבחינתם הם לא רואים את עצמם כשייכים אליהן, וקבוצות אלה נחשבות בעיניהם כנחותות. הם מבליטים את השתייכותם לקבוצות מסוימות בכל הזדמנות, גם כשזה לא רלוונטי ולמען האמת ממש לא נחוץ ולא מעניין, אך מתרגזים כשמישהו מהצד חוזר על המידע שהם עצמם טרחו להדגיש. הם מבלבלים חופש ביטוי של דעות ורעיונות עם אופן וסגנון הביטוי. הם חושבים שאם מעירים להם על האופן המתלהם שבו הם בוחרים להתבטא, סימן שמנסים לסתום להם את הפה ולא מוכנים לשמוע את הדעות שלהם. הם סבורים שזה בסדר להתבטא בצורה פוגענית וחסרת רגישות ורסן כלפי גולשים בפורום ציבורי אף על פי שזה מנוגד לתקנון ופוגם ביכולת לתקשר, אך אינם סובלים, כמובן, כשמישהו מעז להתבטא כלפיהם באותה צורה. בקיצור, יש פה משתתפים, חלקם ותיקים וחלקם לא, שהם אולי לא טרולים, אבל יש לא מעט מצבים שבהם לא נעים לקיים איתם דיונים, בעיקר כי הם כל הזמן מחפשים את הגיבנת אצל אחרים, אך לחלוטין אינם מסוגלים להבחין בגיבנת על הגב הפרטי שלהם.

KallaGLP

New member
אה, ושכחתי לציין שיש ביניהם הסבורים משום מה

שצורת ביטוי מכפישה, פוגענית, מתלהמת ולא מרוסמנת היא סימן לחופש מחשבתי, מקוריות ויצירתיות ושמי שאינו מקבל צורת ביטוי זו הוא שמרן צר מוחין ופרימיטיבי המסרב לקבל את השונה (גישה שכלשעצמה שבהחלט מעידה על קבלת השונה מצידם... אופס... מה, לא?) בכל אופן, מבחינתי עדיפה "שמרנות צרת מוחין" על פני "יצירתיות" מסוג זה.

Y. Welis

New member
למה לא לציין שמות? כי אז זה יחשב לפוגעני...

סגרת את עצמך בתוך לולאה: לא יכולה לפרט מי מזיק, כי אם תפרטי, תהיי מזיקה כמוהו...
&nbsp
מקוה שזה ברור שגישה כזו אינה מתקנת דבר: בלי הוקעת המזיק, לא ניפטר ממנו.
&nbsp
יש מי שניתן לשפר, כי הוא רוצה להשתפר ולא יודע איך (נתי למשל); יש מי שלא ניתן לשפר, כי הוא לא רוצה להשתפר והוא גם נמצא כאן כדי להפריע - כי זו דרכו בחיים (הטרול).
&nbsp
כך שקודם כל ראוי להבדיל - להפריד ולמשול. אחרי שנדע מי ראוי למה, נוכל להתייחס בהתאם.
&nbsp

KallaGLP

New member
אולי כי אין לי רצון "להיפטר ממזיקים".

בני אדם הם לא חרקים או רמשים ואין לי מטרה או רצון לגרש אותם מהפורום ובטח ובטח שלא להשמיד אותם. אני לא מתחברת כלל לגישה הזו. אני יכולה רק לבטא את דעתי בתקווה שאולי מישהו יקשיב. ואם לא - אז לא. לא הכל בחיים תמיד קורה או נראה איך שהיינו רוצים וזה לא סוף העולם. ומי חשושב שיש פה טרולים וזה מפריע לו יכול תמיד לפנות לערוצים שלהם הסמכות לטפל בכך. הכי פשוט ולא מצריך שרשרת אינסופית של התנצחויות מכוערות וחסרות תוחלת.

Y. Welis

New member
עבור קבוצה, היחיד יכול להועיל או שלא. זו דינמיקה די קבועה

שאין לה קשר לרמת היחיד: מרגע שהוא מזיק, ערכו נעשה נמוך מאוד.
&nbsp
פניתי מספר פעמים והתרעתי.
&nbsp
מעריך שבסוף המנהלת תבין: הטרול יעיק עד שימאס עליה.
&nbsp
אבל עד שזה יקרה - לא בטוח שאשאר. מה שניתן להבין מיד, לא צריך לדחות בחודשים.
&nbsp

KallaGLP

New member
הבעיה היא שאתה מרשה לעצמך להיגרר

והתגובות שלך מקבלות אופי טרולי ומתלהם. זה רק מחמם את האווירה עוד יותר וגורר תגובות נוספות.

Y. Welis

New member
יש לי שיטות מוכחות למאבק. עבדו במקומות אחרים.

כל מה שאני כותב - מחושב. התלהמות איננה דרכי.

KallaGLP

New member
ועוד דבר מעניין:

יש כאן הסבורים שהם התגלמות הטוב והאחרים הם התגלמות הרע. ושאם הם חכמים ומסוגלים לנמק ולהסביר, אז מותר להם להשמיץ ולקלל כי אז זה לא נחשב. ומי שלא תומך בגישה הזו מאפשר לרוע להשתלט על העולם. מרתק, בחיי.

KallaGLP

New member
ורק להבהרה עבור גולשי הפורום, אם יש בכלל ספק:

כמובן שלא התכוונתי שזה לא טוב לדעת לנמק ולהסביר. נהפוך הוא, ברור ומובן מאליו שזה נהדר לדעת לנמק ולהסביר והלוואי שכולם יעשו כך. אך בעיניי אפילו התשובה החכמה והמנומקת ביותר אינה מצדיקה שימוש בהשמצות וקללות כחלק או בנוסף להסברים והנימוקים, וזה כל מה שניסיתי להגיד. אך כמובן למה לא לעוות את המשמעות של דבריי וליחס לי אכזריות ומניעים שטניים כי אני אוהבת הודעות מנומקות היטב *שבנוסף גם אינן מכילות השמצות וקללות*, רחמנא לצלן? המקלדת הרי סובלת הכל.

קאלה הצביעה על אחד האחראים לדיונים בנושאים פוליטיים חברתיים

היא הצביעה על כך בשרשור הנוכחי

חבל שכאשר תפוז שידרגה את מערכת הפורומים היא לא איפשרה חסימה כמו בפייסבוק, ואולי היא לא רוצה לאפשר חסימות. במקום להרוג את היתושים צריך ליבש את הביצה, וייבוש הביצה הוא לדון בדברים בהם הפורום אמור לעסוק.

ספרים וספרות

ג רפאל

New member
את קטנת אמונה
יש הנהלה עם יד ברזל ושאלטר

ואפשר לסמוך על ניווט במים סוערים.

רק אל תקחי אותי ברצינות

למעלה