לפנות מרצון...

לפנות מרצון...

יש התנחלויות, לא כולן, שמיקומן לא הגיוני עד כדי כך שחייבים לפנות אותן כדי ליישר קו. ולכן - יש להודיע לתושביהן שאם הם רוצים להישאר במקום זה על אחריותם. אלא שהמטורפים האלה עלולים לנקוט בשיטת המצדה, ולכן למען בטחונם אולי יש לפנותם בכוח. ההבדל בין אום אל פאחם לבינם, שתושבי אום אל פאחם, לא נמצאים בסכנת נפשות, ולכן אין סיבה לפנותם לאן-שהוא. אידיאלים זה דבר יפה, עד שזה מתנגש עם אידיאל הסדר הטוב. הבעייה במדינה שאת האידיאל הכי חשוב היא הזניחה - את אידיאל כיבוד החוק והשיויון כלפי החוק. למשטרה לא היה תקציב לחזק את עצמה כדי להילחם ולהשליט את מרותה על כ ל פורעי החוק, ערבים כיהודים, כי היה צריך להפנות תקציבים לש``ס ולישיבות שלה, ולכן מה שקרה פה, היה שהברדק שלט. מה שווה מדינה עם צבא חזק כשהברדק בתוכה נורא. יש לחזק את האידיאל של כיבוד החוק, והסדר הציבורי, כבוד כל אדם באשר הוא אדם, ושיויון מלא בפני החוק. ושיהיה למשטרה מספיק כוח כדי לאכוף אותו.
 

amor

New member
וכיבוש היצר?

אם אום אל פחם תהיה בסכנה של זריקת אבנים והטרדות מצד חוליגנים , האם לפנותם בשם כיבוש היצר? אגב לאיזה יצר את בדיוק מתכוונת יש כל כך הרבה . האם מרשם הסודה כלול התכניות הכיבוש?
 

drukman

New member
פינוי מטרדים צריך לחול על כולם

אני בעד להזיז את אום אל פאחם כמה מאות מטרים מזרחה כדי שמראה המכוניות על הכביש לא יוציא אותם משיווי המשקל. אום אל פאחם וכפר כאנא הם מטרדים מאד רציניים וצריך לאכוף שם את החוק ולמנוע להבא את ההודעה המבישה: כביש ואדי ערה (או כביש בית רימון נצרת) חסום לתנועה. באכיפת חוק חייבת להיות סימטריה. כדי שלחגית לא תהיינה תלונות.
 

drukman

New member
למשטרה יש כוח. אין לה גיבוי

מה צריך לחשוב שוטר ששומע מחבר כנסת ומאנשי ציבור נוספים כי צריך לפטר את נציב המחוז הצפוני של המשטרה. לא משנה מה שנאמר. בפועל, איש לא העמיד במקום את יוסי שריד - התקשורתן הבלתי נלאה - על אמירתו והתוצאה: איש משטרה ברמה הבכירה חושש לנקוט יוזמה שמא ימצא עצמו למחרת בכותרות. אסור לפנות התנחלויות. אף לא אחת. אם המתנחלים ירצו לעזוב, זה סיפור אחר. אם הם נשארים יש לספק להם תנאי מחייה ולעמוד על כך שהפלשתינאים יכבדו זאת כי גם אנו יכולים למרר את חייהם. הם גרים במגדל זכוכית ומי שמשליך אבנים צריך לדעת שגם הוא יפגע ולא רק אלה שנרגמים.
 

אלוני.

New member
חנית

האם נתקבלה החלטת ממשלה לפנות והם נהגו בטרוף ? ואולי כדאי גם את תושבי יפו לפנות כי יש בזה קצת סיכון . ולנסוע התל אביב לבת ים דרך רחוב יפת ? אידיוטי לא ? גם אם אני אוהב לאכול שם גלידה של דר``ר לק ולהמשיך הלאה... ובכלל ואדי ערה ? לא שאלה טובה ? כל זמן שלא התקבלה החלטה אחרת הרי שהמתנחלים הינם תושבי מדינת ישראל החיים במקום שממשלת ישראל החליטה שהוא מקום ראוי לגור בו , וככאלה הם זכאים להגנה מקסימלית.
 
למעלה