למי שמחפש עוד סיבה להפחתת קלוריות מהתפריט

בגוף האדם מתרחשים תהליכים שונים בו זמנית

ולכן זה לא מדע מדוייק.
יחד עם זה יש הבנות ידועות.
יש עובדות.
לפי אותן עובדות קובעים את השונה, המורכב האחר.
ברור שאינדקס גליקמי בפועל יהיה שונה מאינדקס גליקמי שנמדד בתנאי מעבדה ומבודד ממרכיבים נוספים.
רבל זה הבסיס וזו נקודת ההתייחסות.
זו דוגמה אחת או שתיים, יש אינסוף דוגמאות.

קשר חדש

New member
אצלי יש הבדל בין שובע לבין הפסקת תחושת הרעב

כשאני רעבה, אחרי ביס/שניים אני כבר לא רעבה. זאת תחושה מיידית.
למעשה, אם אני לא מרגישה אותה, אני מפרשת את זה, שלא הייתי "באמת" רעבה, אלא זה היה רעב של טריגר או רעב ריגשי.
השובע הנעים, בא באמת אחר כך.

יש דרך להבדיל בין רעב הנובע מטריגר

לרעב הנובע ומ...רעב.
ודרך אגב, רגש הוא טריגר לאכילה.
טריגר הוא כל מה שמפעיל מחשבה שמתורגמת לרצון או דחף לאכול.

קשר חדש

New member
אני לא חושבת שרצוי לסווג אכילת מתוך רעב ריגשי ואכילה מתוך

טריגר באותה הקטגוריה.
טריגר =הזכרות באוכל, מראה שראיתי, צליל ששמעתי, ריח שהרחתי וגרמו לי לרצות לאכול.
רעב ריגשי, הוא טיפול לא הולם ברגש. הטיפול ברגשות הוא עולם שלם בפני עצמו. הוא מנותק לחלוטין מעולם האוכל. ניתן לטפל ברגשות על ידי הכלה שלהם או על ידי פעילות כמו ספורט, יצירה, פעילות חזרתית, הסחת דעת וכו' וגם על ידי אכילה. האכילה כאן היא שיטה לפתרון בעיית ההצפה הריגשית וחוסר היכולת להתמודד עם רגשות. היא לא העיקר.

כאשר ראיתי פרסומת לפיצה ורציתי פיצה, מדובר על טריגר שהפעיל את הרצון לאכול. הטריגר לא אמור להפעיל דברים אחרים. כהיתה לי בעייה ריגשית (שלא קשורה בכלל לאוכל) יכולתי לפתור אותה במגוון דרכים, שאחת מהן היא אוכל. הפתרון האמיתי לבעיית הרעב הריגשי הוא במציאת דרכים אפקטיביות להתמודד עם רגשות. הפתרון האמיתי לבעיית האכילה מטריגרים, היא מו"מ עם עצמי, האם אני באמת רוצה לאכול או לא. באכילה ריגשית, גם אם אני אנהל מו"מ עם עצמי אם אני רוצה לאכול או לא, כאשר אין לי פתרון אחר לבעיית ההצפה הריגשית, סביר להניח שבמו"מ הזה, הרצון לאכול ינצח. כבר ניהלתי את המו"מ הזה עם עצמי הרבה מאד פעמים, כאשר הייתי בהצפה ריגשית, ובסוף מתוך החלטה הלכתי לאכול. לא מצאתי פתרון אחר לבעייה הריגשית, והרגשתי שאני לא מסוגלת עוד שנייה להיות בהצפה.

קשר, זו ההגדרה של טריגר

את יכולה ליצור לעצמך טרמינולוגיה נוספת או שונה או מתאימה לך.
בעקרון טריגר בתחום הזה הוא דבר שמפעיל מחשבה ששולחת לאוכל.
זכרון, רגש, פרסומת, מוסיקה, מקום וגם רעב פיזי.
כל אחד מהם הוא טריגר להתחלת אכילה או ש....לא.
וזה מהות הדיון שאנחנו מפתחים בנושא: מתי להתייחס לטריגר ולאכול ומתי ללמוד שטריגר זה כפתור הפעלה ואני לא חייבת להיות מושפעת ממנו.
אפשר גם אחרת.

למעלה