למי פה היה פחד מקרבות?

kung fu

New member
הממממממממ

אני מאד התחברתי למה שרשמת, כי בחיים (לא רק בקרב) גם לי עדיין קשה להיות אסרטיבית ולדרוש דברים מאנשים מסוימים...
הרי אם הייתי בעלת ביטחון לדרוש כל מה שאני רוצה גם בחיים, הייתי מבקשת מהפרטנר שלי כל מה שיגרום לי להרגיש נוח איתו בקרב
טל, המון תודה לך על ההארה. לא חשבתי על הקרב כך! לצערי, זה גורם לי לחוש עוד יותר חוסר נוחות בקרב, כי זה מחדד לי שזאת האחריות הבלעדית שלי להרגיש נוח בקרבות
ממני, שלא מרגישה משהו כרגע.... נ.ב-מקודם כתבתי בטעות בניק הרגיל שלי. פשוט בפורום הזה החלטתי להשתמש בניק אחר (לא בקטע של להסתיר, אלא פשוט בניק אחר)

wu-wei

New member
מיכלי, לגבי

´זה מחדד לי שזאת האחריות הבלעדית שלי להרגיש נוח בקרבות´ לא זאת האחריות הבלעדית שלך להרגיש בטוחה בקרבות, ולא להיכנס לקרב עם מישהו שאת לא מרגישה בטוחה איתו או שלא מסכים לעבוד לפי מה שמתאים לך. את לא יכולה לכפות על עצמך להרגיש נח בקרב בדיוק כמו שאת לא יכולה לכפות על עצמך להרגיש נח כשהבוס שלך יורד עליך או כשמישהו מתווכח איתך על משהו או כשמישהו סתם לא נחמד אליך, או כשמישהו אינו מתחשב ברגשות שלך או אינו מרגיש כמוך. אנחנו רוצים להרגיש נח עם עצמנו בכל הסיטואציות האלה, אבל נראה לי שרק המוארים לחלוטין (כמה יש כאלה בעולם? אחד? שניים?) מרגישים באמת נח כל הזמן ובכל סיטואציה שהיא. רובנו נמצאים בדרך, חותרים לשם, מצליחים יותר או פחות, אבל זוהי דרך ומה שנהדר הוא -בעיניי- שכאן יש לך הזדמנות לעבוד על זה ב´תנאי מעבדה´. כלומר, את יוצרת לעצמך תנאים שמתאימים לך כדי לעבוד על תחושת חוסר הנוחות שלך. זה בדיוק כמו לתת חיסון, אותו החיידק רק מוחלש. את יכולה כאן לשלוט על עוצמת החוויה, להחליש אותה תוך שהיא עדיין מתקיימת (עובדים על קרב אבל חלש ולאט) וכעת להתבונן בהרגשת אי הנוחות או הפחד שלך בלי להיות אחוזה בפאניקה, בלי להתעסק קודם ב´הישרדות´. וגם, זה כמו מפה לגביי; אני רואה שיש לי בעיה עם דבר x בקרב, ואז מרחיבה את הסתכלותי ורואה איפה ואיך זה קורהלי בחיים, אז אולי אם אפתור את זה בחיי זה יפתר בקרב ואולי אם אפתור את זה בקרב זה יפתר בחיי ואולי זה תהליך ועניין משולב, ואפשר לעבוד על זה בשתי החזיתות... וחץ מזה, הכי חשוב זה תהליך גם רומא לא נבנתה ביום וזה לשנות הרגלים של עשרות שנים, הרגלי התנהגות שאנחנו אפילו לא רואת (לפעמים) שאנחנו עושות... אז סבלנות לעצמך (במילים אחרות: תפסיקי לרדת על עצמך, אלא אם זה עושה לך כיף או משרת את המטרה שלך
) באהבה טל

kung fu

New member
ואהההההההה תודה לך טל!

אין לך מושג כמה זה עוזר לי לקרוא את מה שאת כותבת..... וכן, אני אנסה להפסיק לרדת על עצמי בנושא כי זה באמת לא משרת את המטרה חה חה חה
שוב תודה

wu-wei

New member
לא, ממש לא

בעצם אולי לא ´ממש לא´, אבל יש פחדים שונים לגבי קרב ולגבי דברים שונים בקרב, כל אחד צריך לבדוק עם עצמו. צריך גם להבחין מתי הפחד הזה? אם בתחילת הלימודים אז זה גורם מקומי, כלומר, דבר עוד לא ידוע ומוכר, שעוד לא שולטים בו כל כך. אם זה פחד מתמשך מקרב, פחד כללי, אולי; פחד מההתעסקויות של החיים, או יותר נכון, רתיעה מהתעמתויות עם דברים שאינם ´נחמדים´ אלינו בחיים, רתיעה (פחד) מהתעמתויות עם אנשים אחרים, עם מצבים שבהם את צריכה לפעול לא כמו שנח לך ואת מכירה... משהו כזה ואולי זה משהו אחר. בקיצור, לא פחד מהחיים,אלא פחד או חשש מאינטראקציות של היתעמתות (פיזית /מילולית/ מנטלית וכו´) עם מצבים שדורשים תגובת ´כאן ועכשיו´, וכו´ (לדוגמא: לדבר עם הבוס המלחיץ, ללכת למס הכנסה, לשלם חשבונות, לעמוד על שלך, לומר כשמרגישה ש´מטפסים´ עלייך או מיליון דברים אחרים) כל אחד צריך לבדוק עם עצמו, להסתכל על התחושה של פחד מקרב, הגרעין שלה, האופי שלה, ולראות איפה, באיזה מצבים וסיטואציות בחיים בכלל היא מופיעה לו, זה יכול להיות קצה של חוט... נראה לי...

למעלה