למי מצביעים?

למי מצביעים?

קראתי בשבת מאמר הטוען כי בבחירות הקרובות ההצבעה תהיה בגושים – ימין או שמאל. אבל מאחר שהנשיא יזמין להרכיב את הממשלה את בעל הסיעה הגדולה ביותר ברור כי בהצבעה לאחד המפלגות הקטנות אנו למעשה מחזקים את הצד השני. למשל מי שתומך בשמאל ויצביע מרץ אמנם מחזק את כל מחנה השמאל אבל באותה עת מחזק את שרון. אותו דבר מי שבוחר באחד ממפלגות הקטנות בימין. אז את מי יש לנו לבחור? מצד אחד "המחנה הלאומי" שהתגלה לאחרונה במלואו מערומיה כמפלגת זונות שקונים בה מקומות איננו אופציה מלהיבה. הצצתי ברשימת מועמדיה ורובם ממש לא לטעמעי. מישהו יכול לתת מילה טובה לחבורה: צחי-גמליאל-רוחמה-כחלון-עמרי-גורולובסקי-בראון-גבריאלי? ממש נבחרת עסקנים שמתאימה לליגה ז´. מהצד השני במערך נמצא חבורה לא מגובשת שקשה לי למצוא קשר בין אחד לשני. מיצנע ימשוך לצד אחד, פואד ואנשיו ימשכו לצד שני. מיצנע מכריז כי לא יכנס לממשלת שרון אבל ידוע כי האחרים שרק עכשיו יצאו ממשלת שרון (פרס, פואד ושות´) מתים לקבל בחזרה את השררה והולוו. בקיצור - זו נבלה וזו טרפה. אז מה עושים? אני מבין כי נותר עוד כחודש עד הבחירות. אני שומע מהרבה כי לא יצביעו. כי אין עבור מי להצביע.

למעלה