למה התכוון הטרובדור?

למה התכוון הטרובדור?

והפעם בפינת ניתוח השירים מגיע שיר לא קל, אבל אני מצפה שתנסו בכל זאת. שיר (שהוא גם אולי הכי מפורסם) של מאיר אריאל ז"ל שברי ביצע במסגרת הערב החמישי לזכרו. טרמינל לומינלט עת השתחררתי הרופאים המליצו לי ביקור חודשי בנמל התעופה זה באמת עושה לי טוב לראות מטוס גדול ממריא דרך דמעה שקופה אחר כך כבר יותר קל הלחץ על העין השטופה לוקח לי אחר הצהריים חיובי נוסע לנמל לעצמי אני אומר בדרך שגם מזה עוד נצטרך להיגמל עצמי עונה לי בהגיענו אז נתחיל כל יום להתעמל טרמינל ז'ה טם איי לאב יו טרמינל בלה מיה הדלתות מנחשות אותי ונפתחות לי מעצמן אני נכנס לאט עם הרבה טקס בישבן וכל האינטרקונטיננטליה מדגדגת לי כאן וכאן וכאן לוקח את עצמי לשירותים להרגע גונב איזו הצצונת בראי רואה שם משוגע חתיכות כמו טרמינל רבות יש מסוגה עומדת שם קשתית שני רימונים עגיל גדול שיער קצר כמו איזה מטען חשוד ליד דוכן סוויסאייר קצין הביטחון תוקע בה מבט חודר ז'ה טם איי לאב יו טרמינל בלה מיה רץ ללוח הטיסות למצוא לי המראה יש טיסה לציריך דרך רומא עוד שעה רמקולים מנומסים נותנים לי התראה כאן בצד פתאום אני מרגיש כמו הפרעה הולכת ונילחצת לי החוצה הכרעה - איי לאב יו טרמינל בלה מיה! רץ בחזרה סוויסאירה להספיק את טרמינל חתיכות כמוה אתה מדפדף בכל ז'ורנל אך היא כבר לא שם וקצין הביטחון כנ"ל רמקולים מנומסים עם טון יותר תקיף אני צריך כבר לעלות למעלה להשקיף כאן בצד זה כל הזמן הולך ומחריף כמעט בלי נשימה אני נתקל במעקה אור שקיעה גדול בסנוורים אותי מכה בואינג של סוויסאייר מחליק עוצר מחכה בואינג אדמדם מתחיל לרוץ ומתרומם לאט לאט ממריא אל תוך האודם העומם דרך הדמעה של הליצן המשתומם טרמינל ז'ה טם איי לאב יו טרמינל בלה מיה כאן בצד כבר משתחררת לי ההתכווצות פתאום את שמי הערב מדליקה התפוצצות בשדה למטה מתחילה התרוצצות עת השתחררתי הרופאים המליצו לי ביקור חודשי בנמל התעופה זה באמת עושה לי טוב לראות מטוס גדול ממריא דרך דמעה שקופה עכשיו... כבר יותר קל... הלחץ על העין השטופה השלופה הקלופה הצלופה הדלופה הפרופה הטרופה השרופה הצרופה הגלופה הנה כי כן עצמי אומר לי היתה לנו תרופה מילים ולחן: מאיר אריאל
 
אני כל כך גרועה בלנתח שירים../images/Emo3.gif

אבל אני אומר את דעתי בקצרה. אני חושבת שזה פשוט שיר על איש עם פוביה ממטוסים. שלחו אותו לשדה התעופה כדי לראות שמטוסים ממריאים ונוחתים ולא קורה להם שום דבר, ובדיוק כשהוא שם- עולה מחבלת על מטוס שהמריא- והמטוס התפוצץ. איש מסכן.
 

Negative one

New member
טוב נמאס לי

זה מה שקרה למחשב שלי עכשיו http://www.break.com/movies/patiencechild.html
 

Negative one

New member
טוב,אז בסוף התקפלתי

כי ביקשו יפה,ואני יפרש למרות שההודעה כבר בעומד 3,דמט. אז ככה,לדעתי הטרמינל משקף איזה סוג של מקום לבריחה. בן אדם שמחפש לברוח מהמציאות למקום אחר,מקום עם אווירה אחרת,עם אווירה של יציאה. המטוסים הממריאים מסמנים לדעתי את הרצון לברוח מכאן,מהמקום הזה,מהמציאות הזאת,מהטירוף הזה. אותו אדם שעליו מדובר בשיר הוא בן אדם שמנסה לברוח מהטירוף שלו,מהשגעון שאוחז בו,ובגלל זה הוא הולך לטרמינל,לראות את כל הבורחים,הנוסעים לחו"ל,שממריאים עם הטיסה שלהם לארץ אחרת,למקום אחר,למציאות אחרת. והטרמינל באופן כללי משדר לו איזושהי מציאות אחרת.ובגלל זה הבן אדם כל כך אוהב את הטרמינל,ומחבר לו שורות של אהבה בכל מיני שפות (העיקר לא בעברית! =) אבל בסופו של דבר,אותו אדם מגלה שהוא לא יכול לברוח מהטירוף שלו,שכנראה ירדוף אותו גם בטרמינל,והשגעון ימשיך ויאחוז בו גם באותו מקום שנועד להיות לו סוג של תרפיה,סוג של תרופה. אני לא ינתח ל שורה לגופה,אבל זה האווירה והמסר הכללי שהשיר הזה מעביר לי.
 

Negative one

New member
טוב,אז בסוף התקפלתי

כי ביקשו יפה,ואני יפרש למרות שההודעה כבר בעומד 3,דמט. אז ככה,לדעתי הטרמינל משקף איזה סוג של מקום לבריחה. בן אדם שמחפש לברוח מהמציאות למקום אחר,מקום עם אווירה אחרת,עם אווירה של יציאה. המטוסים הממריאים מסמנים לדעתי את הרצון לברוח מכאן,מהמקום הזה,מהמציאות הזאת,מהטירוף הזה. אותו אדם שעליו מדובר בשיר הוא בן אדם שמנסה לברוח מהטירוף שלו,מהשגעון שאוחז בו,ובגלל זה הוא הולך לטרמינל,לראות את כל הבורחים,הנוסעים לחו"ל,שממריאים עם הטיסה שלהם לארץ אחרת,למקום אחר,למציאות אחרת. והטרמינל באופן כללי משדר לו איזושהי מציאות אחרת.ובגלל זה הבן אדם כל כך אוהב את הטרמינל,ומחבר לו שורות של אהבה בכל מיני שפות (העיקר לא בעברית! =) אבל בסופו של דבר,אותו אדם מגלה שהוא לא יכול לברוח מהטירוף שלו,שכנראה ירדוף אותו גם בטרמינל,והשגעון ימשיך ויאחוז בו גם באותו מקום שנועד להיות לו סוג של תרפיה,סוג של תרופה. אני לא ינתח כל שורה לגופה,אבל זה האווירה והמסר הכללי שהשיר הזה מעביר לי.
 
למעלה