למה אנשים מבוססים מתחסנים יותר?

קצה11

Well-known member
בניגוד להסברים המפותלים בכתבה ההסבר הוא פשוט מאוד.

נסיעות לחו"ל צריכות חיסון...

כמו כן מי שעובד במקומות סחיים במיוחד - כמו מקומות שקשורים לממשלות ורשויות מקומיות, דורש חיסון,מן הסתם אלא יהיו האנשים המבוססים יותר.
מסתבר שציבור המכנה עצמו חופשי הוא בעצם עדר
גם בעבר ו היתה הדרך שלהם "ישוב מארגן" כלומר להרוג את הפורשים
חוצמיזה זה בחינם עשירים אוהבים חינם

נערך לאחרונה ב:
יש מי שלא אוהב חינם?
כן, והנה, עכשיו אתה מכיר אחת כזו. היי, נעים מאוד :)
אותי מגיל קטן לימדו ששום דבר בחיים האלה לא חינם, וזה נכון. גם מה שנדמה לנו שהוא חינם - הוא לא באמת חינם.

קח לדוגמא חגיגות שונות במקומות עבודה - האוכל חינם, השתייה חינם, הבידור (אם יש כזה) חינם, אבל אתה משלם על כל זה במינגלינג טרחני ומעייף ולפעמים גם בקלקול קיבה.

קח לדוגמא דוגמיות חינמיות של דברים - רק תסכים לקחת אחת והדייל/ת יאכל/תאכל לך את הראש על המוצר.

כשאני שומעת "קחי, בחינם!", אני בורחת לכיוון ההפוך.

אותי מגיל קטן לימדו ששום דבר בחיים האלה לא חינם, וזה נכון. גם מה שנדמה לנו שהוא חינם - הוא לא באמת חינם.

קח לדוגמא חגיגות שונות במקומות עבודה - האוכל חינם, השתייה חינם, הבידור (אם יש כזה) חינם, אבל אתה משלם על כל זה במינגלינג טרחני ומעייף ולפעמים גם בקלקול קיבה.

קח לדוגמא דוגמיות חינמיות של דברים - רק תסכים לקחת אחת והדייל/ת יאכל/תאכל לך את הראש על המוצר.

כן ברור,אבל הפיתוי גדול.

הרי מה כל החיים המודרנים אם לא מאבק מתמיד בפיתויים והתמכרויות?

כל הכבוד ממש אשת הברזל.
אני לא מצליחה להבין אם זה נאמר בטון סרקסטי או לא. בכל מקרה, לא אמרתי את זה בקטע של לטפוח לעצמי על השכם או משהו כזה, אלא סיפרתי על חלק מסוים באישיות שלי; חלק שהוא לטוב ולרע, אגב. מצד אחד, אני לא מתמכרת וקשה לפתות אותי, שזה טוב, אבל כל ה"אמידות" הזאת בפני פיתויים מקורה באפתיות, שזה.. פחות טוב.

אני לא מצליחה להבין אם זה נאמר בטון סרקסטי או לא. בכל מקרה, לא אמרתי את זה בקטע של לטפוח לעצמי על השכם או משהו כזה, אלא סיפרתי על חלק מסוים באישיות שלי; חלק שהוא לטוב ולרע, אגב. מצד אחד, אני לא מתמכרת וקשה לפתות אותי, שזה טוב, אבל כל ה"אמידות" הזאת בפני פיתויים מקורה באפתיות, שזה.. פחות טוב.
תארתי לעצמי.

חסר לך משהו שירגש אותך - איזה יעד.

תארתי לעצמי.

חסר לך משהו שירגש אותך - איזה יעד.
יעד...
איזה יעד ואיזה נעליים.
לאן שלא תפנה, צריך תו ירוק ומסכה.
מה אפשר לעשות בתנאים האלו? כלום. אפילו לקחת איזה קורס אי אפשר.
כל מה שאפשר לעשות בימינו בלי תו ירוק ובלי פ*קינג מסכה (pardon my French) זה לשבת בבית או לטייל ברחובות.

יעד...
איזה יעד ואיזה נעליים.
לאן שלא תפנה, צריך תו ירוק ומסכה.
מה אפשר לעשות בתנאים האלו? כלום. אפילו לקחת איזה קורס אי אפשר.
כל מה שאפשר לעשות בימינו בלי תו ירוק ובלי פ*קינג מסכה (pardon my French) זה לשבת בבית או לטייל ברחובות.
לא הבנת,יעד גדול.

כמו להרויח כמות מסוימת של כסף,

לעבוד באיזה עבודה שאת ממש רוצה לעבוד.

למצוא בן זוג שממש מתאים לך.

למצוא חברים טובים חדשים...

זה יוריד חלק מהאפטיות.

הבנת את הכוונה - משהו לקום בבוקר בשבילו.

רוב הזמן נח

Well-known member

מה הבעיה? לוקחים דוגמית חינם וממשיכים ללכת.

מה הבעיה? לוקחים דוגמית חינם וממשיכים ללכת.
הבעיה שאם אתה ממשיך ללכת, הם מתחילים לצעוק לעברך: "אבל רגע! חכי! בואי תקשיבי!"
אני לא צריכה את זה.
אני גם לא צריכה את הדוגמיות חינם שלהם; אם זה מוצר שאני צריכה, אני אלך ואקנה אותו פשוט. לא צריכה את הנדבות שלהם. ואם זה מוצר שאני לא צריכה, אני לא צריכה אותו גם אם הוא בחינם, גם אם הם ישלמו לי לקחת אותו.

ai27

Well-known member
זאת התחנפות. פונים לגאווה כדי לעודד ההתחסנות.
ידיעות והארץ הם לא עיתונים שמדווחים על מציאות
אלו עיתונים שיוצרים אותה

מי שמתחסן פחות באופן בולט זה חרדים וערבים
שמצד אחד יש להם הרבה ילדים (גם ריבוי גבוה חשוב להם, וגם מנועי חיסון עד כה)
ומצד שני אמון נמוך בכוונות הטובות של המדינה והפוליטיקאים.

נשאל כך:
כשהרופאים אומרים שהתועלת לילדים מחיסון היא שולית מאוד,
והפוליטיקאים טוענים אחרת,
למי תאמין?

Permafrost

Well-known member
זה מורכב!
מחד, משכילים מבינים כיצד פועל חיסון ומודעים ליעילותו לארך 200 או 250 השנים האחרונות.
מאידך, ניחנו בחשיבה בקורתית ונִפתים להאמין כי ביכלתם, בלא השכלה רלוונטית, להתמודד עם מומחים רק משום שעלה בידם לאתר חולקים על ה- mainstream...

ai27

Well-known member
זה מורכב!
מחד, משכילים מבינים כיצד פועל חיסון ומודעים ליעילותו לארך 200 או 250 השנים האחרונות.
מאידך, ניחנו בחשיבה בקורתית ונִפתים להאמין כי ביכלתם, בלא השכלה רלוונטית, להתמודד עם מומחים רק משום שעלה בידם לאתר חולקים על ה- mainstream...
ככל הנראה לא הבנת.

בישראל למשל - שיעור הנדבקים וההרוגים בקורונה בישובים ערביים - גבוה בסדרי גודל מכל אוכלוסיה אחרת.
לכן אם הייתי גר בעיר מעורבת - הסיכון מבחינתי היה עולה משמעותית והמוטיווציה להתחסן בהתאם.
בארה"ב - שיעור המתחסנים בישובים עם אוכלוסיה לבנה-הומוגנית - נמוך מסיבה דומה.

לגבי עניין הכסף וההשכלה: לאמריקאי עשיר יש ביטוח רפואי,
הסכנה לחייו ממחלה נמוכה יותר, והיכולת להתחסן במהירות אם יש פורצת מגיפה - קלה יותר.
אמריקאי עם השכלה גבוהה - מבין גם מה השיקולים לכל כיוון. הוא מבין שיש סיכון מסויים בחיסון (גם אם נמוך)
ושהתחסנות למחלות שלא מוצאים באזורו - ניתן לדחות למועד בו תהיה התפרצות שתהפוך את החיסון לרלוונטי.

לבסוף - אנשים לבנים עשירים ומשכילים נוטים יותר לצמחונות וטבעונות, מה שגורם לסיכון עודף מחיסונים שבהם יש ביצה או חלב
שבהעדר סעיף מתאים מבקשים פטור על רקע "אמונה אישית"

Permafrost

Well-known member
ככל הנראה לא הבנת.

בישראל למשל - שיעור הנדבקים וההרוגים בקורונה בישובים ערביים - גבוה בסדרי גודל מכל אוכלוסיה אחרת.
לכן אם הייתי גר בעיר מעורבת - הסיכון מבחינתי היה עולה משמעותית והמוטיווציה להתחסן בהתאם.
בארה"ב - שיעור המתחסנים בישובים עם אוכלוסיה לבנה-הומוגנית - נמוך מסיבה דומה.

לגבי עניין הכסף וההשכלה: לאמריקאי עשיר יש ביטוח רפואי,
הסכנה לחייו ממחלה נמוכה יותר, והיכולת להתחסן במהירות אם יש פורצת מגיפה - קלה יותר.
אמריקאי עם השכלה גבוהה - מבין גם מה השיקולים לכל כיוון. הוא מבין שיש סיכון מסויים בחיסון (גם אם נמוך)
ושהתחסנות למחלות שלא מוצאים באזורו - ניתן לדחות למועד בו תהיה התפרצות שתהפוך את החיסון לרלוונטי.

לבסוף - אנשים לבנים עשירים ומשכילים נוטים יותר לצמחונות וטבעונות, מה שגורם לסיכון עודף מחיסונים שבהם יש ביצה או חלב
שבהעדר סעיף מתאים מבקשים פטור על רקע "אמונה אישית"
עבדתי בסן-פרנסיסקו כארבע שנים כאשר המעביד נושא במלא עלויות בטוח מקיף ביותר.
בכל פעם שהזדמנתי למרכז רפואי המשרת מבוטחים בבטוח מובחר זה - מצאתי כי הסגל בטל מעבודה, אין תורים והתקבלתי מיד.
נראה כי מעטים ביותר השיגה ידם לרכוש בטוח כזה...אין לי מושג קלוש כמה עלה הדבר למעביד...

ai27

Well-known member
עבדתי בסן-פרנסיסקו כארבע שנים כאשר המעביד נושא במלא עלויות בטוח מקיף ביותר.
בכל פעם שהזדמנתי למרכז רפואי המשרת מבוטחים בבטוח מובחר זה - מצאתי כי הסגל בטל מעבודה, אין תורים והתקבלתי מיד.
נראה כי מעטים ביותר השיגה ידם לרכוש בטוח כזה...אין לי מושג קלוש כמה עלה הדבר למעביד...
ללא סבסודים או התייחסות לגיל ובעיות רקע, ביטוח רפואי אמור לעלות בין 400 לאלף דולר לחודש.
תמורת התמחיר המפולפל בתי החולים לא נדרשים ליעילות מושלמת - אלא לזמינות גבוהה - אחרת הלקוח השמן יברח למתחרים.

למעלה