למה אנשים מבוססים מתחסנים יותר?

אלפיני

Well-known member
חרדים נדבקו יותר - אבל מתו בשיעור נמוך משמעותית, כי עיקר ההדבקה הייתה בישיבות (שם הרוב צעירים, עקב סיבות שלא תוכל להבין).
מה אינני מבין - למה הרוב בישיבות צעירים או למה הם בכלל לומדים בישיבות.

דיברגנט חדש

Well-known member
אכן
מחד, משכילים מבינים כיצד פועל חיסון ומודעים ליעילותו לארך 200 או 250 השנים האחרונות.
תדייק, מודעים ליעילותו ואי יעילותו, מודעים לתופעות הלוואי, מודעים להסתרות והטיוחים בהיסטוריה כמו למשל התמירוסל שעד היום לא מודים שהוא הזיק אלא שהוציאו אותו מהחיסונים בגלל לחץ ציבורי ועוד ...
מאידך, ניחנו בחשיבה בקורתית ונִפתים להאמין כי ביכלתם, בלא השכלה רלוונטית, להתמודד עם מומחים רק משום שעלה בידם לאתר חולקים על ה- mainstream...
ומאין לך ההשכלה לשלול את הבנתם? כי שטפו לך את המוח? מאמין בעיניים עצומות לחברות התרופות? לא מסוגל לראות את ההסתרות והשקרים?

זאת לא תעלומה גדולה... כי הם רוצים לטוס לחו"ל ולצאת לבלות ובשביל כל הדברים האלו צריך תו ירוק.
לשבת במטוס עם מסיכה?

לפעמים גם במלון וכל מיני מקומות.

לעשות בדיקות מידי פעם?

אני לא הייתי מוכן גם אם היה אפשר לטוס בלי חיסון.

דיברגנט חדש

Well-known member
לשבת במטוס עם מסיכה?

לעשות בדיקות מידי פעם?

אכן, רוצים לצאת לנופש ולא לסבול מכל מיני הגבלות כגון מסכה כ"כ הרבה שעות, בדיקות ועוד ...

דיברגנט חדש

Well-known member
מה קשור לתחרות,יש הרבה ישראלים שרוצים נופש בארץ ומעט מקומות.

זה לא מפעל שמייצרים יותר נופש.
אסביר לאט, ברגע שיש דיל לקפריסין במחיר של חופשה שלמה ביחס לאילת במחיר של לילה, אז ברור למלונות באילת שאם לא יורידו את המחירים, לא יהיו להם נופשים.
כאשר השמיים סגורים, אין לנופשים ברירה והם יאלצו לשלם כמה שהחזירים יבקשו כי יש כאלו שלא יודעים לדחות סיפוקים וחייבים נופש (בעיקר 0מולנים :)) וכאן הטיעון שלך בא לידי ביטוי, שיש מעט מקומות נופש בארץ.

אסביר לאט, ברגע שיש דיל לקפריסין במחיר של חופשה שלמה ביחס לאילת במחיר של לילה, אז ברור למלונות באילת שאם לא יורידו את המחירים, לא יהיו להם נופשים.
כאשר השמיים סגורים, אין לנופשים ברירה והם יאלצו לשלם כמה שהחזירים יבקשו כי יש כאלו שלא יודעים לדחות סיפוקים וחייבים נופש (בעיקר 0מולנים :)) וכאן הטיעון שלך בא לידי ביטוי, שיש מעט מקומות נופש בארץ.
זה מה שהתכוונתי.

כנראה שהתיירות הנכנסת קטנה יותר מהתיירות היוצאת אחרת היה עודף מקומות תיירות בישראל ביחס לאוכלוסיה המקומית,

והמחירים דווקא היו יורדים קצת(בכל זאת יש עליה כי מחירי סחורות וכוח אדם התייקרו.)

בשביל לבדוק אם אני צודק צריך לבדוק מדינות שבהם התיירות הנכנסת גדולה מהיוצאת.

אולי יוון וטורקיה לא מתאימות כי יוון עשתה תרגיל עם החיסונים וטורקיה המצב הכלכלי הדרדר.

אכן, מנצלים את המצב שאנו שבויים שלהם ולכן בשביל למנוע חזירות כזאת, כ"כ חשוב שיש תחרות.
כי התחרות לתיור בישראל היא תיור בחו"ל,ואם המדינה חוסמת תיור בחו"ל,זה בגלל שיקולים

דיקטטורים/בריאותיים(לפי השקפתך על הוירוס) ולא בגלל שהיא בכוונה מונעת תחרות.

תיירות זה מצב נדיר שחלק גדול מהתחרות נמצאת בחו"ל ונמנעת הגישה אליו כהרף עין.

הנושא הוא לא תחרות/מחסור בתחרות כי אין בעצם בעייה של תחרות בתיירות הבעיה שהמדינה

חסמה גישה לחו"ל.

לסיכום מבחינה טכנית אתה צודק שאין תחרות(כי היא בחו"ל) אבל מבחינה עקרונית אני חושב

שהמילה מחסור(בתיירות) יותר נכונה למצב.

דיברגנט חדש

Well-known member
כי התחרות לתיור בישראל היא תיור בחו"ל,ואם המדינה חוסמת תיור בחו"ל,זה בגלל שיקולים

דיקטטורים/בריאותיים(לפי השקפתך על הוירוס) ולא בגלל שהיא בכוונה מונעת תחרות.

תיירות זה מצב נדיר שחלק גדול מהתחרות נמצאת בחו"ל ונמנעת הגישה אליו כהרף עין.

הנושא הוא לא תחרות/מחסור בתחרות כי אין בעצם בעייה של תחרות בתיירות הבעיה שהמדינה

חסמה גישה לחו"ל.

לסיכום מבחינה טכנית אתה צודק שאין תחרות(כי היא בחו"ל) אבל מבחינה עקרונית אני חושב

שהמילה מחסור(בתיירות) יותר נכונה למצב.
קרא לזה משה, זה מכבסת מילים.

לשבת במטוס עם מסיכה?

לעשות בדיקות מידי פעם?

אני גם לא מבינה את זה...
גם אם לא היה תו ירוק, לא הייתי מוכנה ללכת לשום מקום שמצריך עטיית מסכה זמן ממושך.
חצי שעה בסופר עם מסכה ואני כבר מתחילה להתגרד! כל הלחיים שלי אדומות ומלאות פצעונים קטנים, וניסיתי גם מסכות חד-פעמיות וגם מסכות בד. במסכות בד אני בכלל לא מצליחה לנשום.

אני גם לא מבינה את זה...
גם אם לא היה תו ירוק, לא הייתי מוכנה ללכת לשום מקום שמצריך עטיית מסכה זמן ממושך.
חצי שעה בסופר עם מסכה ואני כבר מתחילה להתגרד! כל הלחיים שלי אדומות ומלאות פצעונים קטנים, וניסיתי גם מסכות חד-פעמיות וגם מסכות בד. במסכות בד אני בכלל לא מצליחה לנשום.
אני ידעתי כבר במרץ 2020 שיש עוד הרבה זמן לסיום הקנוניה ודאגתי לאישור רפואי

להיות בלי מסיכה.

עובד לי ברוב המקומות.

אני ידעתי כבר במרץ 2020 שיש עוד הרבה זמן לסיום הקנוניה ודאגתי לאישור רפואי

להיות בלי מסיכה.

עובד לי ברוב המקומות.
אני לא יודעת מה צריך לעשות כדי להשיג אישור רפואי (מניחה שלשקר לגבי מצבי הרפואי ו/או הנפשי), אבל בכל מקרה אני לא רוצה שאחרים יסתכלו עליי כאילו אני אויב המדינה בגלל שאני בלי מסכה במקום שבו אני אמורה להיות עם. זה לא שאני אלך ואסביר לכולם "הנה, יש לי אישור להיות בלי מסכה".
אנשים השתגעו לגמרי ואני לא רוצה להתעסק איתם, אם אני לא חייבת.
לפני כמה ימים הלכתי ברחוב והיה לי אפצ'י (כשאגב כיסיתי את הפה עם היד, כהרגלי), אז סתומה אחת שהלכה מולי שמה מיד מסכה והתרחקה ממני עד שכמעט נגמרה לה המדרכה.

למעלה