למה אני אוהבת לגור בארץ

למה אני אוהבת לגור בארץ

גילוי נאות: לא ניסיתי את חו"ל.

א. אני שומרת כשרות ומסורת. לא צריכה לבדוק את התוויות בסופר. רוב המסעדות כשרות.
ב. מזג האויר . כן , כן! ועוד פעם כן ! - לא קפוא , ואת חום הקיץ תמיד אפשר לנצח עם קפיצה קטנה לים .
ג. כמו שאמר אדם חכם , אני חיה את החלום .אני חושבת על זה שמישהו בדור של סבא שלי , ביקש שיקברו אותו עם קצץ עפר של ארץ ישראל . אני בלי למצמץ מסתובבת במקומות שהלך שם דוד המלך, שאול, אברהם , יצחק , יעקב. כאן ההסטוריה שלי.

מישהו ניסח את זה ככה : בחו"ל הייתי צמח בעציץ מאיכות מעולה, עם אדמה מצויינת ודשן איכותי . כאן בארץ , אני עץ נטוע באדמה שלו.

ד. האנשים הכי מעניינים שפגשתי הם אנשים מכאן או שהגיעו לכאן מכל מני ארצות . זה לא שאני כזאת רוחנית , אבל בחו"ל זה המון שופינג , ופוזה ומעמד. רק שלא נהיה דומים לזה . אנחנו כרגע בכיוון לצערי.

ויש גם דברים אישיים כמו שכנות טובה , משפחה , שאני מודעת , שלא לכל אחד יש . בקרוב אצלכם

שתיקת הכרובים כ"כ אהבתי

והזדהתי אם המשפט שכתבת אז החלטתי לעצב לו רקע וזה מה שיצא :)

בקר12

New member
מי שלא טעם טעמה של עבודה זרה

אין לו מה לחפש בפורום הזה
עמך הסליחה

הכוונה הייתה מכוונת לשתיקת הכרובים

ובקר12 לדעתי זאת חוצפה מצדך להכתיב מי כן יכול להגיב כאן ומי לא! זה לא הבית שלך אז תרגע! כולם מוזמנים בחיבוק ואהבה להביע את דעתם ולא משנה היכן הם היו או לא היו.

אספרסו2

New member
דיעה זה יופי

אבל אני מאמין שלצורך ייעוץ קצת ידע ונסיון גם נחוץ.
לכך בקר מתכוון.

אוי נו באמת! הפורום פתוח

גם ליעוץ גם להבעת דעה וגם לשאלות ותשובות אז מספיק עם התחכמויות! אני חושבת שבקר12 יכול לסנגר על עצמו אם ירצה בכך.

בקר12

New member
אכן אני יכול אך אספרסו2 עושה את זה טוב יותר

אני לא מכתיב לאף אחד אם להיות או להיות בפורום אך הוא בטח מיותר למי שמעולם לא גר בחו"ל

טוב, עכשיו תורי להגיב

חבר'ה בואו לא ניקח את עצמנו ברצינות תהומית . עלה על דעתך מר בוקר שעבור עכברי כפר שכמותי , זה מעניין לדבר קצת עם אנשים שראו עולם? למה מיותר?

חוץ מזה אולי אני הקטנה יכולה לתרום תובנה למישהו שחי בחו"ל.

אם מישהו אחד שחי בחו"ל קורא את מה שכתבתי ואומר - יללה , חוזרים הביתה , ונגיד , שהוא חוזר- חי פה בתנאים צנועים מאד , ואז כשהוא נוסע לבאר שבע באוטובוס , הוא פוגש את אישתו (השניה ) ובונה בית נאמן בישראל ב...נגיד בורגתה (נשבעת שיש מקום כזה ) , אז לא היה שווה??

בקיצור זה פורום , לא לשכת ייעוץ לאזרח החוזר .

בקר12

New member
עיצה קטנה לעכברית כפר

העיצות שלך רק מבריחות את עכברי העיר מלהגיע לכפר.

את לא באת לדבר

את באת להטיף. אנחנו כאן כי עשינו בחירות מורכבות בחיים שלנו ואנחנו צריכים אחד את השניה. את לעומת זאת באת לספר לנו כמה הבחירות הברורות והפחדניות שלך היו מעולות. יופי לך. תשארי בגיהנום הבלתי נסבל הזה שהוא הארץ ממנה באתי ולצערי אליה אני חוזרת.
אנחנו כן לוקחים את זה ברצינות תהומית כי אלו בחירות של חיים ומוות. העתיד של הילדים שלנו, ההזדקנות של ההורים שלנו, העולם אותו בנינו לעצמנו ואת בעצם ירקת לנו בפנים.
ובאמת אין לך מה לחפש כאן
מצטערת על התקיפות, אבל עלית לי על העצבים וזה משהו שאף פעם לא קרה לי בפורומים של תפוז

במיוחד בשבילך

אני אישה אומללה שחיה בעוני נוראי בארץ .

המצב קשה , האוכל מגעיל , וחם נורא , שבא להקיא .

יותר טוב ?

למה את חושבת שבאתי להטיף. אמרתי למישהו - שהוא לא בסדר ?! שהוא חייב לחזור לארץ? חשבתי שזהו פורום שמטרתו להראות צדדים שונים בחיים בארץ. אז הבאתי את הצד שלי .

ההתרשמות הסובייקטיבית שלך , מראה שיש לך בעיה עם הנושא. זו כבר לא הבעיה שלי - אלא הבעיה שלך עם עצמך.

לדעתי בחירות בחיים צריכות להעשות ממקום שלם ככל האפשר. בינתים התרשמותי מישראלים שחיים בחו"ל - זה שכנראה מאד לא טוב להם בחיים , כי לפי התגובות למה שכתבתי - כואב להם שמישהו שמח בחייו.

עם כל הכבוד , מעבר מארץ אחת לשניה הוא לא שאלה של "חיים ומוות". ואם ככה את תופסת את המציאות , אז פחדנית את בעצמך.

"ירקת לנו בפנים" - יכול להיות שקצת נסחפת?

העצבים שלך רעועיים ואני ממליצה על תה צמחים ולנשום . שיהיה לך כל טוב.

אולי תלמדי משמך ותשתקי?

את לא חיה בחול לכן את לא מבינה את משמעות הבחירות שלנו, הקושי שבחזרה ארצה למרות שיש צורך או רצון (או הכרח במקרה שלי) ולכן הדעות שלך לא רלוונטיות. אין לך מילה טובה אחת לומר ומכיוון שדעה שלך לא רלוונטית ולא רצויה (לפי התגובות אליך כאן) את מוזמנת להעלם

למעלה