ליעל-דומיננטיות צידית בגיל 4 חודשים

שירהכ

New member
ליעל-דומיננטיות צידית בגיל 4 חודשים

שלום ד"ר לייטנר, היום הודיע לי בעלי חגיגית שביתנו בת ארבעה חודשים ימנית. הסתכלתי ובאמת היא מסתכלת בעיקר על אצבעות יד ימין וגם משתמשת בעיקר בה כאשר היא משחקת. שמתי אותה מתחת ל"אוניברסיטה" שלה למשך שעה בערך וראיתי שהיא באמת השתמשה רק ביד ימין. היא שיחקה גם רק בצעצוע שהיה תלוי מצד זה. בעבר לא הבחנתי באיזו יד היא משתמשת (כך שאולי היא כן שיחקה בשתיהן באופן שווה יותר) אבל כן הבחנתי שהיא משתמשת רק בצעצוע הזה אבל חשבתי שזה כי השני תלוי גבוה יותר. החלפתי את מקום תלית הצעצועים כך שהשני היה עכשיו בצד ימין ואז היא עברה לשחק בו. היא חזרה לשחק גם בראשון אבל סובבה את הגוף כדי להגיע אליו עם יד ימין. אני רוצה לציין שהיא כן משתמשת ביד שמאל כשאני מגישה לה צעצועים רק מצד זה או כשיש רק בצד שמאל חפצים שהיא רוצה לקחת. אני דואגת כי ידוע לי שדומיננטיות צידית אמורה להיקבע בגיל שנתיים - שלוש. האם זו תופעה תקינה או שיש מקום לדאגה?

שירה שלום

עוד מקום טוב לשאול בו את שאלתך הוא פורום ריפוי בעיסוק, כאן בתפוז. קביעת דומיננטיות יכולה להתרחש מאוד מוקדם, או מאוד מאוחר. למיטב ידיעתי, קביעה מוקדמת של דומיננטיות אינה מרמזת על המצאותם של קשיים אחרים או עתידיים, ובהחלט אינה מהווה סיבה לדאגה. אך האם באמת מדובר בקביעת דומיננטיות, או בקושי בצד שמאל? רק התבוננות שלך בילדתך יכולה לענות על שאלה זו בשלב זה. במידה ואת ממשיכה להיות מוטרדת, את מוזמנת לפנות למרפאה בעיסוק במרכז התפתחות הילד הקרוב לאיזור מגורייך. בברכה שרון שני גונן מרפאה בעיסוק

דומיננטיות

את צודקת. אינני יודעת האם אכן ניתן לפי ההסתכלות שלכם בלבד לקבוע מה קורה, אך אין ספק שאם "השתכנעתם" שהיא מעדיפה צד מסויים יש לבצע בדיקה נוירולוגית בהקדם.

דומיננטיות

את צודקת. אינני יודעת האם אכן ניתן לפי ההסתכלות שלכם בלבד לקבוע מה קורה, אך אין ספק שאם "השתכנעתם" שהיא מעדיפה צד מסויים יש לבצע בדיקה נוירולוגית בהקדם.

למעלה