לימוד קריאה

רקונית

New member
לימוד קריאה

מחפשת לקנות ספר בשלט רחוק כלומר לפי המלצות בלבד שכן אין באפשרותי להיכנס לחנויות ולעיין במצאי ולכן אשמח לעזרה על סמך נסיון אישי אם אפשר:
אנחנו משפחה שאינה מתגוררת בארץ. בתי בת 5 וכבר מתחילה לקרוא ולכתוב באנגלית שזו השפה המדוברת כאן, כמובן בגן ובכל מקום אחר, אם כי בעברית היא שולטת יפה בדיבור בלבד.

אני מעוניינת ללמד אותה קרוא וכתוב בעברית - יש איזה ספר/ים מומלצים ללימוד קריאה? החשיפה שלה לעברית כתובה היא רק בספרי הקריאה שיש לנו בבית אבל הם אינם ממש מתאימים ללימוד קריאה.
עוד שאלה - מתי לדעתכם כדאי להתחיל ללמד אותה - אחרי שכבר תלמד לקרוא אנגלית או לפני? יותר קל ללמוד אנגלית וברגע שהיא תבין את עקרון הקריאה אולי שפה נוספת תזרום יותר טוב, מצד שני אולי היא תבחר להתמקד באנגלית ותזנח את העברית.
המלצות לחוברות/ספרים לתחילת קריאה יתקבלו בברכה

תודה

אני לימדתי

אני לימדתי את ילדי בתוכנת מחשב "יש לי סוד" התוכנה מומלצת נוחה לשימוש, קצת ישנה, מלמדת בשילוב של השיטה הפונטית וההוליסטית, על כל פנים אני מצאתי אותה נוחה מאוד, למיטב ידיעתי כדאי ללמוד ביחד ואין בעיה עקרונית להפך, אם כי כאמור אני לא מומחה, רק חובב.
כדאי גם לקרא לה ספרי קריאה לילדים, כדי שתקראו לה לפני השינה.
כדאי לקנות את ספרי האותיות למיניהם, אני מאוד אוהב את "אותיות במיץ שטויות."

ההיא333

New member
מידע עם הרבה אבק

לפני שנים כשלמדתי קריאה וכתיבה, רווחה גישה שפסלה לימוד ילד צעיר שתי שפות בו זמנית. מאז ודאי השתנו הגישות מספר פעמים.

ההיא333

New member
לא אוכל לפרט

עברו שנים מאז. אם איני טועה קראתי אז מספר עבודות שהיו קשורות בלימוד ילדים צעירים שתי שפות באותו זמן. נדמה לי שאחת העבודות הייתה קשורה במשפחת שליחים ישראלית בארה"ב ועידוד הילדים נעשה בעזרת אסימונים. עבודה אחרת פסלה מכל בכל חשיפת ילד לדיבור בשתי שפות. לפחות זה מה שזכור לי. באותם שנים הייתה אצלנו אמא שמאד רצתה שהילד שלה ידע גם צרפתית כדי שיוכל לדבר עם הסבים כשיבואו לבקר. אני המלצתי שלא תלמד אותו צרפתית. לא עזר לי. חוץ מהעבודות שקראתי, נפגשתי (דרך שמועה) במקרה שכתוצאה מחשיפת ילד' צעיר לשתי שפות, הוא לא דיבר בכלל. איני יודעת איך נפטרה הבעיה ומה אומר הניסיון של ימינו.

רקונית

New member
הרבה אבק זה אנדרסטייטמנט

לעניות דעתי (ואני ממש לא חוקרת בתחום) זה קישקוש. זה נשמע כמו - לא ללמד את הילד לשחות ולרכוב על אופניים באותו זמן - שלא יתבלבל חלילה ויעשה תנועות של אופניים בבריכה.
בתור אחת שגדלה בבית דו שפתי, עד היום אני מצטערת שלא לימדו אותי קרוא וכתוב באחת מהשפות ולאט לאט עם השנים היא נזנחה. חבל.
מה גם שסביבי אני רואה לא מעט ילדים ששולטים בשלוש שפות ועולמם עשיר ביותר כל זה בזכות זה שהשקיעו בהם והתאמצו. תכף הילדים האלה יגיעו לגיל הקריאה ולדעתי מחוסר זמן ומוטיבציה לפחות אחת השפות תוזנח וחבל.

הזרה 11

New member
שפה שנייה לפעוטות: "איי לאב אמא"

מה היתרונות של לימודי שפה שנייה בגיל צעיר? האם זה מבלבל או תורם להתפתחות? ואיך תוכלו ללמד אותם בעצמכם? כל התשובות

המומחים טוענים שדווקא בגיל הרך ילדים מסוגלים לקלוט כמה שפות בו זמנית, אך הורים רבים בכל זאת חוששים מכך; מה היתרונות של לימודי שפה שנייה בגיל צעיר? האם זה מבלבל או תורם להתפתחות? ואיך תוכלו ללמד אותם בעצמכם?
נטעלי גבירץ (2011): http://www.mako.co.il/home-family-t...44bf75652c21331006.htm&Partner=facebook_share

רקונית

New member
תודה על הלינק

לי זה ברור לגמרי שצריך ללמד כמה שפות שרק אפשר בגיל צעיר, הרי זה כל כך קל להם לקלוט ובאמת לא מצריך יותר מדי מאמץ - רק לדבר איתם ולקרוא סיפורים. ממש לא מבינה למה להחליט שלא ואז לחסוך מהילד נכס כה יקר - עוד שפה.
הילדה שלי כבר שולטת בשתי שפות והייתי רוצה שתלמד קרוא וכתוב בשתיהן לפני שמגיעה לגיל בי"ס שאז תיכנס שפה שלישית.

למעלה