לדעתכם האם !

tongi israel

New member
זה בדיוק העיניין מורה שלא רוצה תלמיד שחושב

אחרת. תודה על התשובה שלך כנות זה מצרך יקר. אני נפרדתי מזמן, ועניין אותי איך מורים שונים חושבים .

isaacl

New member
../images/Emo45.gif ותרומתי לדיון

הרי הדיון התלמודי בנושא: כל הלומד תורה מרב אחד - אינו רואה סימן ברכה לעולם. אמר להו רב חסדא לרבנן: בעינא דאימא לכו מלתא, ומסתפינא דשבקיתו לי ואזליתו (=אמר להם רב חסדא לבני הישיבה: רוצה אני לומר לכם דבר, ואני ירא שתעזבו אותי ותלכו): כל הלומד תורה מרב אחד - אינו רואה סימן ברכה לעולם, שבקוהו ואזול קמיה דרבא (=עזבו אותו והלכו ללמוד לפני רבא [שהיה תלמידו וחתנו של רב חסדא]). אמר להו: הני מילי סברא, אבל גמרא - מרב אחד עדיף (=אמר להם רבא: הדברים נכונים בלימוד של סברא, אבל כאשר מדובר בשינון הטקסט, עדיף ללמוד מרב אחד), (תלמוד בבלי מסכת עבודה זרה דף יט עמוד א) יחד עם זאת, גם כאשר תלמיד עוזב את רבו על מנת ללמוד מרב אחר, הוא איננו נוטש אותו. תלמיד מכבד את רבו כל ימיו.

ש מים

New member
בהחלט.

האצומי סנסיי אומר שהוא עדיין מתייעץ עם המורה שלו - טקמצו סנסיי. עד שהוא (ט') נפטר, הצומי המשיך ללמוד ממנו. אני מקווה שהמורה שלי ימשיך לחיות לפחות עוד 40 שנה. אני לא רוצה ללמד מבלי שיהיה לי ממי ללמוד.

שלום ישראל וצהריים טובים

תקופה לא קצרה אני קורא את דבריך ורואה את הדרך אותה אתה עושה. אני מקדים את המשפט הזה לתגובתי מפני שאולי הוא משקף את התשובה כולה! בעולם קיימות לא מעט שיטות ואחת מהן אתה בחרת לפני שנים, במקרה או שלו בשיטה אותה בחרת (איקידו) ישנם מורים השומרים בקנאות ובהדיקות על השיטה הם שומרים עליה במיוחד מפני שישנם כאלה שירצו לאורך השנים להוסיף לשיטה תכנים לטוב ולרע הם סבורים שהשיטה מבחינתם "מלאה" גם אם למתבונן מהצד נראה שלו. אתה בחרת שיטה, השיטה ברבות השנים נראית לך באופן אישי "לא מלאה" ואתה מנסה להוסיף לה תכנים, כאן לעניות דעתי הגיע השלב בו עליך לקבל החלטה להיפרד או להמשיך. במידה ותחליט להמשיך עליך לכבד את רצון המאמן ולעבוד ע"פ הדרך אותה הוא מתווה במידה ותחליט שמיצית את עצמך בדרכו ואתה מעונין להמשיך בדרכך עשה זאת בנימוס ועם לא מעט יראת כבוד שהרי לא מעט בדרכך לדרך החדשה בה בחרת קיבלת ממנו (כן, גם את ההבנה שהשיטה לא מלאה לדעתך). בכל אופן, יהיו כאלה שיאפשרו לך להמשיך למרות שבחרת דרך חדשה הם רק ידרשו/יבקשו שלא תנסה לכפות את דעתך עליהם במיוחד מפני שהם את ההחלטות שלהם כבר עשו והם שלמים איתם שהרי הם ממשיכים בדרכם לאורך שנים. צא לדרכך החדשה תהנה ממנה ותזכור תמיד לשמור פינה חמה וטובה בלב לאלה שהדריכו אותך לאורך השנים זה רק יעצים אותך חיים

tongi israel

New member
אתחיל מזה שאתה לא מכיר אותי ,ועל איזה מורה

אתה מדבר? אולי מישהו שאתה חושב שהוא מורה שלי בפועל, לי אין מורה בפועל כבר הרבה שנים. יש הרבה מורים ואני מדבר על סדנאות שעושה קהילת האיקידו , אבל אלו סדנאות העשרה והמורים שמגעים באים לזמן קצר וחוזרים לתלמידים שלהם , אני מגדיר תלמיד של מורה, זה אחד שמתאמן אצלו באופן קבוע . אם תעביר לי סדנה אני בטוח לא אראה בך מורה שלי ,זו הגדרתי למורה. אני נפרדתי מהאיקידו של אי,קי,קאי אני לא רואה את עצמי ממשיך עם הסגנון. אבל עקרונות וחלקים מהאיקידו אני רואה את עצמי כן מבצע . איקידו לחלוטין אינה שיטה מלאה , ועל זה אפשר לכתוב ספרים,דרך אגב אין כזה דבר שיטה מלאה אני חושב כך. לגבי זה שנראה אולי שאני מנסה לכפות את דעתי על אחרים ממש לא מרגיש כך , אבל אם מישהו הבין זאת כך אני מתנצל אם פגעתי בו . אלו שעושים שנים את אותו סגנון אני מכיר והייתי חלק מהם. אני לא תוקף אף מורה מהשיטה, רק מביעה את דעתי על הסגנון ואולי בדרך פגעתי ברגשות של מורה או שניים מהשיטה , איתם הסליחה. אני לא חושב שהמובלים בסגנון צרכים את הערכתי . יש לי פינה חמה בלב למוריי בעבר וזהו , אני ממשיך הלא לא מסתכל אחורה. מה שיעצים אותי זה אני את עצמי נקודה. חיים תודה על ההצעה אני מכבד אותה .

שלום ישראל

זה שנים לא היתראינו אבל בכל מקרה מכרים אחד את השני לכן אני מרשה לעצמי לפנות אליך בצורה אישית ישראל אני עוסק באומנויות לחימה זה שנים רבות בתקופה ארוכה בצורה אדוקה למדי שוטוקאן וכו לפני כ מספר שנים עקב מספר סיבות ה וספתי לעצמי גם את כל הקשור למגע מלא קרב מגע וכו ,אציין למען הידע הכללי שהקארטה שלי היה תמיד עם מגע בגלל מורי סנסאי שיראי וסנסיא נייטו אני לעולם לא החלפתי מורים ואני תלמיד של סנסאי נייטו עד היום למרות שאני עוסק בקו מקביל נוסף. לשאלתך אני אכן מרגיש מועצם מאוד מעצם הידיע שיש לי מורה ברקע זה רק חיזק אותי גם באומנויות המקבילות שלי , לאחרונה קיבלתי חיזוק נוסף כאשר נסעתי לקורס של jka באיטליה שם ראיתי כמה חשוב שיהיה מורה לאורך הדרך לא משנה גם כמה שינוי דרך עשיתי למורי לא איכפת והוא לא מרגיש מאוים מזה הוא עושה את שלו בגדול וגם אני. אני רק מרגיש מחוזק מזה מקווה שנתראה בקרוב בידידות אמנון

tongi israel

New member
היי אמנון אכן הרבה זמן לא התראינו

לי אין מורה לאיקידו כרגע , וכפי שנראה לי גם לא בעתיד. וישנן סיבות לא מעטות למה אין ואולי לא יהיה , למי שלא מבין איקידו של או סנסאי זה טוב כשלעצמו בתוך האיקידו , ברגע שהיא צריכה להיתמודד אם סגנונות אחרים היא לוקה בחסר , אני שומע על זה שבאיקידו הרבה סגנונות והמורים השונים עושים סגנונות שונים , אז בוא אגלה לכם סוד גדול זו פנטזיה של השיטה,כולם עושים אותו דבר בניואנסים שונים , כשאני מדבר על שינוי טכני אני מדבר על שינוי רציני שלא יתקבל בברכה בשום בית ספר לאיקידו . זכיתה, ולמורה שלך אין היתנגדות לאימוני הקרב מגע שלך ,אבל בקראטה לא שינתה את הסגנון שלו , ולכן אתה פוסעה על שתי פסים מקבילים אבל לא חופפים מה יקרה לו הם יחפפו? זו השאלה. אמנון תודה חבר

Tonjin

New member
כל עוד אתה מדבר על עצמך, הכל טוב ויפה...

אף אחד לא יאמר לך איך ומה להרגיש, מה שכן - ברגע שאתה מכריז על עצמך כסמכות מספיק גדולה בשביל לומר משהו כמו "כל סגנונות האייקידו הן פנטזייה של השיטה ושכולם עושים אותו דבר" - אני נאלץ בכל זאת לשאול על מה היא מבוססת ובכמה סגנונות אייקידו נוספים התאמנת בשביל שתוכל בכזו קלות לשחרר את ההצהרה הבומבסטית הזו...?

מה יקרה לו הם יחפפו? זו השאלה.

אני מרגיש בעצם היותם חופפים הם רק מעצימים אותי את הקראטה בשיטתו הוא אין ברצוני לשנות בדרך המגע המלא שם אני למעשה ממנף את כל ניסיוני הטכני ושם אני עושה את עבודתי השונה ומכיוון שאני לא מחויב שם לאף אחד אין לי בעיה עם זה ורק התוצאה הסופית עובד או לא עובד היא הקובעת למעשה לפעמים סנסאי נייטו מנסה ומאתגר אותי כך שזה רק נחמד

שבת שלום ישראל

כמה נקודות 1. איני יודע מי המורה שהיה לך ולעצם העניין זה לא משנה, הגבתי באופן כללי 2.גם סדנאות העשרה כשמן כן הן מעשירות ולעיתים פותחות פתח לעולם חדש לפעמים אפילו חדש לחלוטין ומשנות את כל תפיסת עולמינו. זה כמובן תלוי במרצה/מדריך/מורה/מאמן בסדנא. 3.מבחינתי כל מי שלימד אותי משהו (לטוב ולרע) הוא מורה שלי גם אם למדתי ממנו שלא למדתי דבר (גם זה שיעור) מעבר למה שאני יודע אולי אפילו "טוב יותר". 4. איני מאמין שפרידה משיטה יכולה להעשות באופן מוחלט וטוטאלי. דברים שעסקנו בהם לאורך שנים מוטמעים בנו. אנו יכולים להחליט שזו אינה דרכנו יותר "מיצינו והמשכנו" אבל בהחלט ההשפעה שלהם תורגש ביכולותינו(תנועה, חשיבה, גישה וכו'...) 5. אנחנו סך כל הדברים שעשינו ונעשה בחינו לכל דבר ושלב יש ותהיה השפעה אין מה לעשות לעניות דעתי זו דרכו של עולם 6. מעברלפינה חמה בלב לאלה שהתוו לנו דרך ראוי שיהיה להם מעט יותר ולו בשל העובדה שהי מוכנים לסבול אותנו (
אותי סבלו לא מעט ) 7. איני אומר את הדברים ח"ו מתוך ביקורתיות על דרכיך איני מכיר אותך כפי שכתבת (לפחות לא באופן אישי) והדברים שנכתבים כאן על ידי נכתבים מתוך תגובה לנושא שהעלית בברכה חיים

tongi israel

New member
חיים שבוע טוב חבר למרות שלא נפגשנו

היה לי מורה נהדר והוא כותב כאן קוראים לו איתן בן מאיר . סדנאות בעיניי היום חסרות חשיבות לימוד סדיר זה יותר חשוב , אולי בעתיד אני אשנה את מחשבתי. מורים של סדנאות , אלו מורים של העשרה כמו שכתבתי אבל לא מורים לחיים. אני לא נפרד משיטה אני מנסה לשפר אותה מנקודת ראות ונסיון שלי. לכל מורי יש לי כבוד ונקודה חמה בלב , והיום אני מפנה קצת מקום בשבילי . נכון שאנו פונים לעשות את מה שחונכנו בתחילה , אבל זה בסיס , ובסיס בעיני זה מסננת שצריך להעביר בה את מה שנרכש שוב ושוב עד שיצא משהו טהור , או נקי יותר , כשיש מסננת כזו את משנה את הבסיס. ישראל

amir_aikido

New member
לא הבנתי - את הדרך של מי אתה עוזב?

ישראל כתבת כי במשך שנים לא היה לך מורה. ואני לא מבין אם כך - את הדרך של מי אתה עוזב עם כך? בלי מורה, כבר שנים אתה מחליט על הדרך של עצמך. אתה בוח כל טכניקה שאתה רואה בסדנא כזו או אחרת ובוחר כיצד לתרגל אותה. אין לך מורה גם להתייעץ איתו כשאתה מוצא "חור" באופן תירגול כזה או אחר - אתה נדרש להשאיר את ה"חור" או למצוא לו פיתרון משלך. אני חושב שזהו ההבדל העקרוני בין נקודת הראות שלי ושלך: עצם הבחירה במורה באופן רציף (ורק להבהיר - אני מדבר על בחירה כי בהחלט התבוננתי והיתנסיתי גם בדברים אחרים, ולא רק בסדנאות אלא גם בתקופות אימון של חודשים ושנים). לטוב ולרע עזבת את המורים שלך כבר לפני הרבה שנים, מאז הדרך שלך, היא רק שלך (ושל תלמידיך). אני מבין מההודעה הזו שלאחרונה החלטת לשנות את המיסגרת העיקרית של אותה הדרך מ"איקידו שמשתייך למסגרת אייקיקאי" אל משהו אחר.
אמיר

tongi israel

New member
אני עוזב סגנון שנקרא אי קי קאי

במסגרת האירגון הייתי מסונף תקופה ארוכה דרך נבי סנסאי לטמורה סנסאי שנפטר לצערי , אז היה מורה אבל לא באופן קבוע היום בדיעבד אני מבין שזה לא היה מורה לחיים כמו שאתה חווה זה מורה אבל שוב לרגעים ספורים כשאני מדבר על מורה לחיים אני מתכוון למישהו קבוע כזה הרבה שנים לא הייה . אני לא צריך מורה שיגיד לי אם החורים שאני רואה הם אשליה או אמת ניתן לבדוק זאת , ולפי הבדיקה אני משנה את הטכניקה אני מתכוון בעזרת השם לזמן את מי שרוצה מעולם האיקידו לערב שבו אשתדל להעביר את מה שאני חווה ומשנה, ואתן היזדמנות לכל מורה בזמנו לשלולל את השינוי ,זו כוונתי בעתיד מאחר שהכל עדיין בתהליך אז זה מוקדם מדיי אבל זה יבוא בלי נדר.

Tonjin

New member
אני לא משוייך לאייקיקאי בשום צורה, אבל להבנתי

הם יותר ארגון מאשר סגנון ספציפי - כזה (ונדמה לי שאמיר אמר זאת כבר לפני) שמאגד תחת המטריה שלו גישות ודרכי אימון רבות ושונות מאד..

למעלה