לא שכחנו משהו?

לא שכחנו משהו?

סוף השנה מתקרב וכמה אנשים מוכשרים כבר עובדים על הסיכומים המופלאים שאנו נהנים לקרוא ולהגיב. אבל הסוף של השנה הוא גם סיום של עוד פרק, גדול יותר. אנחנו גם חותמים את העשור הראשון של שנות האלפיים. עשור שהתחיל בשיא מלחמות יום שני ותקופת האטיטיוד המופלאה ומסתיים.... טוב, תמיד יהיו דעות חלוקות אבל לדעת כותב שורות אלו, בקול ענות חלושה. לצערי אין לי את הזמן ואת הכישרון להכין סיכומים מפורטים אז פשוט שאלה פתוחה למי שרוצה, ספרו איך היה העשור האחרון בשבילכם.

elotan

Member
האמת שהוא צודק ושאתה טועה

מכיוון שלא היתה שנת 0, הרי ששנת 2000 היא השנה האחרונה במילניום השני, והמילניום השלישי מתחיל ב 1.1.2001. תחשוב - העשיריה הראשונה היא 1 עד 10, השניה 11-20 וכו'. המאיה הראשונה היא 1 עד 100, השניה 101 - 200 וכו'.

אלפיה לא מתחילה מ-1, אלא מ-0.

תעשה את החשבון טוב ערניקו. היגיון פשוט. 0-99 100-199. כמו שכל תכניות הבידור עשו סיכום עשור בתחילת 2010.

../images/Emo6.gif לא

אני דיברתי על כך שהייתה שנה שמספרה היה 0... לא שהשנה הייתה... בשבילי היא הייתה 79.

אז מה?

אז הם לא באמת התחילו לספור משנת 0, אבל אם תלך אחורה, הייתה כזאת שנה. הורדוס מלך באותה שנה.

elotan

Member
אין, לא היתה ולא יכולה היתה להיות שנת 0

תבין, סופרים שנים מהולדת ישו. השנה הראשונה מהולדת ישו היא שנת 1, לא 0, כי זאת השנה הראשונה מאז שישו נולד. במילים אחרות: מתי מתחילה שנת 1 - השנה הראשונה להולדת ישו? ביום שהוא נולד. השנה הראשונה לפני שישו נולד זאת שנת -1, לא שנת 0, כי זאת השנה הראשונה (בסדר יורד) לפני שהוא נולד.

elotan

Member
יש לך אז אולי איזו אסמכתא לזה? משהוא?

כי זה פשוטו לא מסתדר לי מה שאתה אומר, לא מתמטית ולא וויקיפדית.

אז אני אסביר

ישו נולד... ב1 בינואר 0. תעביר 9 שנים, אתה ב1 בינואר 9. תעביר עוד שנה, אתה ב1 בינואר 10, וזאת תחילת העשור החדש. ומה קשור הסינים? דיברנו על הלוח הגרגוריאני. להם יש לוח שנה אחר.

hirshfe

New member
ישו לא נולד ב-1 לינואר

אם כבר ב-25 לדצמבר אבל גם זה כנראה לא נכון

hirshfe

New member
היא המקובלת

הארתי לך דוגמא שבסין ישר מתחילים את הספירה מ-1 ולא רק הם לגבי העשור - אני מסכים איתך שזה היה שנה שעברה

למעלה