לא בטוח אם יש לי חרדה חברתית או

matankun

New member
לא בטוח אם יש לי חרדה חברתית או

רק ביישנות קיצונית וחוסר יכולות חברתיות. תמיד הייתי בן אדם מאוד ביישן וקשה לי להתחבר עם אנשים חדשים מה שגרם לכך שנהייתי די מתבודד ויש לי עכשיו ממש קצת חבר, שלא לדבר על דייטים וכו' שמזה בכלל אני נמנע בגלל חוסר ביטחון עצמי קיצוני. עשיתי את שאלון לייבוביץ' ויצא שאין לי חרדה חברתית וגם אין לי סימפטומים גופניים כשאני במצבים חברתיים מלחיצים אבל אני עדיין חושב שיש לי איזה סוג של חרדה חברתית. איך הייתם מאבחנים את הבעיה שלי?

Lichy87

New member
יכול להיות שזו יותר המנעות

גם לאנשים עם חרדה חברתית יש הרבה מצבים שהם לא ירגישו בהם סימפטומים פיזיים, אבל עדיין יעדיפו להימנע מהם. זה הכל מתחיל מהראש.
כנראה שאצלך זה מסתכם בצורת חשיבה שגורמת לך להימנע מלעשות דברים.
אם אתה מזדהה עם ההגדרה של חרדה חברתית, אולי כדאי ללכת לכיוון הזה ולנסות לטפל בזה בהתאם.
בסך הכל מה שצריך לעשות זה כן להתמודד עם מצבים. להכריח את עצמך לפתח שיחות עם אנשים, להתנסות בדייטים. בעיקר לזהות מצבים שאתה בוחר להימנע מהם ודווקא לעשות אותם. עד שבשלב מסוים זה כבר יהיה פחות בעיה.
אם אתה מרגיש שאתה לא מסוגל לעשות את זה, שזה נראה קשה מדי, אתה יכול לנסות כמה פגישות עם מטפל התנהגותי-קוגניטיבי. בטיפול מהסוג הזה לומדים לשנות הרגלי חשיבה והתנהגות לא נכונים.

זה איך שאני רואה את הדברים מההודעה שלך. כמובן שאני לא באמת יכולה לאבחן אותך. אז קח את זה כנקודות למחשבה פלוס עצות.

משוחרר19

New member
קשה מאוד לדעת אם זו חרדה חברתית או ביישנות

מצד אחד אתה אומר שמילאת את השאלון ויצא לך שאתה לא חרד חברתית, אבל מצד שני אתה כן נמנע מלעשות בדרים (בדר"כ אנשים עם חרדה חברתית נמנעים).
מאוד קשה לאבחן אם אתה באמת סובל מחרדה חברתית, אבל יש לי תחושה שאצלך זה נובע מביישנות וחוסר ביטחון (לאו דווקא חרדה).
למה אתה לא יוצא לדייטים? מה הסיבה? יש מחשבות כלשהן?

ואני חושב שהכי נכון בשבילך זה להתחבר לחבר'ה שהם ביישנים. יהיה לך הרבה יותר קל להיפתח ולהרגיש איתם בנוח.
בנוסף לפעמים זה נראה כל כך קשה להיות חברותי, אבל זה בעצם הכל בראש שלנו. להיות חברותי זה פשוט לדבר, להגיד ולא לשתוק.
אם אתה מתבייש וכל הזמן שותק ונשאר תמיד בצד, איך אתה מצפה שיהיו לך חברים? גם בנאדם הכי חברותי שמתנהג ככה יהיה לבד.

תנסה לספר על עצמך קצת יותר :)

stagadish2

New member
עזוב אותך מהגדרות

מה זה משנה אם תקרא לזה ביישנות או חרדה חברתית?

למעלה