לאן?

אורקה

New member
לאן?

שלום אני סיימתי עכשיו כיתה יא` במגמה אלקטרונית. אני עושה בגרות במגמה, ללא מקצועות החובה, של כלפחות 20 או יותר, יחידות ובינהם פיזיקה. אני יודע שזה הרבה אך כדי להתקבל לפרויקטים כמו תלפיות ובכלל כדי ללכת לעתודה אקדמאית ברמה צריך גם פסיכומטרי ברמה. עוד לא נרשמתי לאף קורס, ואני לא יודע לאיזה קורס כדי לי ללכת. מה עוד שיש לי די בעיה בנושא האנגלית ואמרו לי שרמת האנגלית בפסיכומטרי היא רמה יחסית גבוה. אני מעוניין להשקיע ולהציב לי התגרים אל אני לא יודע איך להתחיל. ידוע לי שהקורסים מתחילים בעוד כשלושה שבועות לערך. והעפסיכומטרי בעוד חודשיים וחצי אך למי לפנות? למי כדי לי ביותר, אם אני מעוניין בקורס ברמה גבוה (אזור המרכז - רעננה הרצליה-).תודה מראש!

psymaster

New member
היי

מכון שחר מציע קורסי פסיכומטרי מצוינים הכוללים את כל החומר הדרוש לבחינה בשילוב עם תרגולים בכיתה , פתרון בעיות משעורי בית, מבחני מתכונת ובעיקר הרבה תרגולים בכתב. כמו כן המכון מאפשר לרכוש קורס פסיכומטרי דרך האינטרנט לחיזוק ותרגול נוסף המלווה בהסברים של מדריך בכיר - בוידאו!. כמובן שמחוץ לקורס רצוי להשקיע בלימוד עצמי ובעיקר בלימוד אנגלית - יש לללמוד אוצר מילים (חשוב מאוד) אפילו שנה לפני (נשמע מוגזם אבל זה לא מזיק וזה עוזר גם לבגרות) לקרוא ספרים באנגלית , לקרוא טקסטים מורכבים (עדיף מהאינטרנט) וכדו` . כמו כן רצוי לתרגל את נושאי החשיבה הכמותית והמילולית דרך ספרי פסיכומטרי ולהגיע לקורס כשצברת הרבה שעות לימוד עצמי.אגב - ממש כיף לשמןוע מאנשים כמוך שמוכנים להציב בפניהם אתגרים לא פשוטים, שיהיה בהצלחה!

אורקה

New member
תודה

תודה על ההסבר, אבל הייתי רוצה להבין דבר נוסף. אני יתחיל כנראה בקרוב את הקורס והייתי רוצה לדעת כמה זמן זה יגזול מזמני במשך הזמן עד למבחן (כמובן שבתקופה הסופית יהיה לחץ גדול), הייתי רוצה לדעת אם אני יכול לשלב עבודה, צריך לממן את הקורס (למרות שאם זה הסתדרתי..) ודברים רצינים נוספים או שצריך ``לוותר`` על חודשיים מהחיים בשביל הפסיכומטרי. ובנוסף האם זה לא יפריע למהלך התיקני של הלימודים בבית ספר במש חודש ספטמבר? תודה.

psymaster

New member
שלום שוב

קצת קשה לשלב גם פסיכומטרי וגם לימודים ולכן על אחת כמה וכמה עבודה! אני לא ממש ממליץ לעבוד תוך כדי (אלא אם כן יש חופש מלימודים) אבל להנות פה ושם -ברור שניתן. וכמובן - יש כאלה שמצליחים לשלב את כל ה-3 (מי אני שאפקפק).

למעלה