כתום

כתום

כתום זורח מקרן חמה אל ארץ רוגשת הומה. כתום הצבע היום זהו צבע של חום עם שמץ של תום, מגיח ברגע חפוז מבין עצי התפוז. מקרבי הדלעת ופרי עץ הדעת. כסרט או דגל עלי ארץ הדקל. כתום שולט כתמרור בולט באמצע הכביש. נע חיש בין רפיח ים לחול שאינו תם. בין דקלים לגדיד בין יריב לידיד. צבע עתידו כאפרסק על ענף ישאר שמא לארץ יתרסק. כתום היום עם תום החום מעופף אל ים אמש אל כדור השמש. מתפצל לאדום וצהוב לא לפני שאומר: את אחיך אהוב!

lieberosa1

New member
את השיר הזה הבנתי, ואהבתי

שפת השירה זרה לי בדרך כלל, לא תמיד מצליחה לרדת לעומקם של דימויים, אבל ה"כתום" שלך מסביר לי הרבה.

doram44

New member
מזכיר הלעצמי.. ../images/Emo34.gif

מזכירה לעצמי כול בוקר, שהצבע ההוא הוא חלק מהקשת שלהוא חלק מהשלמות שביקום מישהו שלח לי איור של קשת בלי כתום האמת לפעמים בא לי לכתוב קטום אולי אז הצבע הזה יחזור להיות נאטראלי.. משתלטים על הצבעים יש קו ירוק וקו סגול יש טלאי צהוב ומדים חומים, כאלה יכולים להיות גם שחורים, כחולים, לבנים, בצבע חקי וזית.. ישנה חולצה לבנה ושמלה קטנה שחורה, האדומים הם של הפועל, הצהובים הם של מכבי, הירוקים בכלל חיפאים.. ורוד וסגול הם הצבעים של העליזים..אבל גם ילדות קטנות בנצנצים השחורים שומעים פאנק ורוק, לובשים פרווה לאופרה חולצות זרוקות לפסטיבל הג'אז חולצות פלנל משובצות מחייבות קאונטרי חם הגותיים נגמרים על חליל צלול וכינור מהיר הזרוקים גומרים מלהקת שבע או צלילים ג'מייקאים.. הכתומים כן גם כתומים כאלה יש שומעים או----------ם כול השעה.. איך נעשה צבע כול כך אופטימי, כול כך מיסחרי, למחוק ומשומש כול כך.. אני נאנחת, מניפה בנתיים את דגל הקשת, לשמים. בעולם שבשביל רובנו (פרט לעיוורי הצבעים שהם מיעוט זניח בין הנשים 0.8% מהגברים) הוא ציבעוני.. שיסלחו לי החברים שדגל הקשת הוא הסמל שלהם...

EYהודית

New member
איש לא יפקיע ממני את...

הכתום של ריח פריחת התפוזים של טעם המישמיש והקיץ של שלגון הסולרו את צבע הזריחה ואת שמש השקיעה, כשהים כולו בכתום זוהר. איש לא ישים עלי תוית איש בשבילי לא יחליט

בתור תפקידי בפורום

אני נמנע או מנוע מלכתוב על צבעים. אולי כדאי לבקש מהנהלת הפורומים לעבור ל"מונוכרום" עד יעבור זעם אחר כך נחזור לצבעים. היום יש תופעה של מלחמת צבעים כל אחד תופס בעלות על צבע. גם ממקום עבודה שלי קבלנו "הוראת שעה" אסור לקשור סרטים או להדביק מדבקות על הרכב בתקופה זו. מקווה שנעבור זאת בשלום.

למעלה