כפייה דתית
כפייה חילונית?

sideshowbob

New member
אני אסירת תודה על הכל, אך לא חיה בדרך שלך !

אולי החיים של החילונים נראים לך ריקים, שגויים וכו', אבל אני מרגישה אושר בעולם הזה. אני שמחה על כליום שאני קמה בבוקר ורוצה לעשות רק שמח לאנשים מסביבי ולעצמי. אתה רוצה שאוכל מצות בפסח אתה רוצה שאדליק נרות בערב שבת אתה רוצה שאחייה לפי דרך החיים שאתה רואה לנכון - ולי זה נראה מגוכך שאתה חושב שאתה יודע מה טוב עבורי גם אני רוצה שכל אדם בעולם יהיה מאושר. יהודי ולא יהודי. אבל לעולם לא ארצה לכפות עליו את האמונות שלי, את סגנון החיים שלי ואת כל מה שאי רואה שהוא נכון וטוב, אלא אם כן הוא פוגע באדם אחר. אני מאמינה בלב שלם באופן בו אני חיה, אבל זו יהירות לשאוף שכולם יתישרו לפי מה שנראה לי נכון.

הוא טוב

New member
הקריטריונים שלך

מה זה טוב?תתני סכין לילד שרוצה אותו עד כדי בכיה? או שתעשי אותו מסכן ? לא תתני כי הוא לא מבינ.אבל גם אתם לא! מבינימ! מה! היא! משמעות! החיימ! את יכולה לעשות טוב לאנשים גם בתור דתיה תאמיני לי, ואדרבה.מה תגידי לאחד שרוצה להנות מהסמים ולמות תוך כדי עונג<

הוא טוב

New member
המשך

תעשה מה שבה לך העיקר שתהיה שמח? אני התקשרתי לער``ן מתוך סקרנות,לא היה להם תשובה וגם לך אינ.יש לך בילבול רציני כי את לא יודעת מה זה טוב.את הולכת עם סתיגמאות גרידה ולא יודעת למה. אני כואב את כאבך אחותי. כך זה כשלא מתמזגים ולא מצייתים לה`. וחבל.

הוא טוב

New member
וזה בדיוק

הבדל ביננו. אבן הבוחן לתוקף ואמיתיות של פרינציפים על פיהם אדם חי - אם הוא נלחם עליהמ, כמו במקרה שלי, או, כמו במקרה שלכ, לא .

הוא טוב

New member
וכשאת אומרת אין אמת ושיטה כוללת

לכל העולם את כבר בנמצאת בפרדוקס וסתירה פנימית שכן רק לפני רגע ניסית ליצור אחת שכזו

HLAddict

New member
לפי ההגיון הזה, רוצחים סדרתיים הם היצורים

הכי פרינציפיוניים על פני האדמה. הם והמחבלים המתאבדים, יימח שמם וזכרם. זה שאתה החלטת שאין משמעות לחיים החילוניים, עדיין לא הופך את זה לנכון. כל אחד מאיתנו בוחר ליצוק לחייו משמעות כאוות נפשו. נכון שיש כאלה שבוחרים, מסיבות שונות, לברוח אל סמים, אולם זו מהותה של הבחירה החופשית (ומכורים יש בכל מגזר, זו מחלה). אחרים בוחרים להקדיש את חייהם לעזרה לזולת, לרכישת ידע, למוזיקה, לספורט ולעוד אלפי יעודים וממלאים אותם במשמעות שאתה כלל לא יכול להבין, כי חונכת שיש רק משמעות אחת, ורק דרך אחת. זאת בעוד שהמשמעות שאתה בחרת ליצוק לחייך היא משמעות שקרית, שלא לומר מגוחכת. אתה מגביל את עצמך באופן בלתי נתפס, מבזבז את המתנה הכי יפה שנתנו לך הוריך, החיים שלך, על סגידה לישות שאינה קיימת ומילוי מצוות שמישהו אמר לך שאותה ישות אמרה לו שעליך למלא, מתוך מחשבה שביום מן הימים, כשתמות (אחרי 120, בעזרת השם), תקבל שכר על ההקרבה שלך (כשאין לכך כל עדות, ויתרה מזאת, יתכן שתיענש קשות, אם אחת מהדתות האחרות היא במקרה ה"נכונה"), במקום ללמוד ליהנות (גם) מהכאן ומהעכשיו (למען הסר ספק, הכוונה ב"כאן" היא לעולם הזה, לא להווה). אתאיסט חכם אמר פעם באשר לתפיסתו כי לא קיים העולם הבא: I choose the outcome I find more comforting (אני בוחר בתוצאה שאני מוצא כמנחמת יותר). שאלו אותו, You find it more comforting to believe that this is it? (מנחם אותך יותר לחשוב שהחיים הללו הם כל מה שיש?) הרי הנחמה היא בעצם קיומו של העולם הבא! ענה החכם: I find it more comforting to believe that this isn't simply a test (מנחם אותי יותר להאמין שהחיים הללו הם לא סתם מבחן).

הוא טוב

New member
תגובה

מצטער שאני מגיב באיחור, רק כעת שמתי לב על דבר הדורש תגובתי, ובכן אחד אחד. ציטוט: לפי ההגיון הזה, רוצחים סדרתיים הם היצורים תוכן: הכי פרינציפיוניים על פני האדמה. הם והמחבלים המתאבדים תגובה לפי הגיון זה יוצא שבן אדם מוכן לעמוד על פרינציפים שלו גם תחת איום של מוות. אני מתפלא שאת לא יכולה למצוא הבדל בהשקפתי בין זה ובין חטא של רצח או התאבדות . אני שואל אם לאדם חילוני יש ערך כזה. התשובה היא לא. אני גם מבקש שתגדירי לי משמעות חיים של אדם חילוני וכאן אני נאלץ לדייק שאני לא מבקש שתפרטי את תחביבים.את יכולה לחיות בלי מוזיקה? כן. את יכולה לחיות על אי מבודד בלי שתעזרי לאנשים? כן. אז מה משמעות חייך ? במה ספוג כל רגע של חיים שלך ? אני מעלה השארה שאת חיה רק בשביל לקבל תענוגים וכאן מראה לך שאם זה נכון את צריכה לקחת סמים ולהתאבד מכיון שעל ידי זה תושג שיא העונג. אני שואל אותך מה מונע אותך מלהתאבד ? שימי לב בה בשעה שאת אומרת שאין אמת בעולם והכל תלוי ביחסו הפרטי של אדם לנושא זה או אחר (לא נתעסק כעת שזה רק התחמקות) את נכנסת לפרדוקס ולסתירה פנימית מכיון שטענה שהעלית מותנית בכך שהיא אמיתית. ציטוט : ימח שמם וזכרם ממי בדיוק את מבקשת שימחה את שמם? ממשטרה ? (לא נתעסק כעת שכאן זה לא המקום לעשות את זה) היא לא יכולה. לא יכולה להכנס לראש של בן אדם ולראות אותו מתכונן לעשות מעשה רצח . ציטוט:זאת בעוד שהמשמעות שאתה בחרת ליצוק לחייך היא משמעות שקרית, שלא לומר מגוחכת. את בוודאי יודעת שצוחק מי שצוחק אחרון... מאד אתעניין על סמך מה את טוענת שזאת משמעות חיים שקרית. כמובן אני לא מקבל תשובות מסוג 'זוהי דעתי' אלא ראיות מוצקות. ואם אין לך כאלה אז תביני בעצמך מה דעתי עליך ציטוט: אתה מגביל את עצמך באופן בלתי נתפס, דווקא כן נתפס, אני מגביל את עצמי בהתאם לספר הלכתי שלחן ארוך,שמקורו בתורה שבעל פה שנמסרה מדור לדור ונתקבלה מידי בורא עולם. ושוב אתיחס רק לראיות בטיעון הופכי. מיותר להוסיף שאת מגבילה את עצמך לכללי נהיגה גם כשהם אינם מובנים לך ומקבלת קנס גם נשלא עשית שום תאונה. ציטוט: מבזבז את המתנה הכי יפה שנתנו לך הוריך, החיים שלך, ומי נתן חיים לחיים שלהם ? לפי דעת חילוניים אף אחד וכאן אני שואל שוב מי אמר שלא נכון להתאבד ? ציטוט: על סגידה לישות שאינה קיימת כשם שאת יודעת שיש מישהו שיצר את בגדים שלך למרות שלא ראית אותו אף פעם כך אני יודע שיש בורא עולם שברא אותו בסדר מדהים שלא יכול להיות מקרי. ציטוט: ומילוי מצוות שמישהו אמר לך שאותה ישות אמרה לו שעליך למלא, כפי שכבר כתבתי הדבר נמסר מדור לדור על ידי שלשלת אב-בן ואין לי סיבות לחשוד את אבות אבותי בהקניית ערכים מזויפים ורצונם שרמת חיי תהיה גרוע על ידי אי התבוללותי בין גויים. ושוב מסירות נפש על יהדות הוא דבר שמדור לדור אבות היו מראים לבנים. זה לא אומר לך כלום ? חינוך שאת חונכת יותר טוב ? ציטוט:מתוך מחשבה שביום מן הימים, כשתמות (אחרי 120, בעזרת השם), אני דווקא חושש להרג בידי/בגלל אחד החילונים ציטוט: תקבל שכר על ההקרבה שלך מה לדעתך יהיה אחרי מוות? ציטוט:(כשאין לכך כל עדות, ויתרה מזאת, יתכן שתיענש קשות, אם אחת מהדתות האחרות היא במקרה ה"נכונה"), אין לי ספקנות על אמיתתה של יהדות לו בגלל שבשונה מדתות אחרות אין לה מיסד במקום ללמוד ליהנות (גם) מהכאן ומהעכשיו אני יודע ליהנות. זה לא כל כך מסובך . לאדם יש עיניים,אוזניים חוטם,פה,עור. לפי דעתך אפשר להנות רק מזה ואני אומר שגם בהמה נהנית מזה ואני רוצה להיות שונה ממנה. ציטוט: אתאיסט חכם אמר פעם אני לא חושב את אף אף אתאיסת לחחכם ואני לא יודע למה את מעדיפה את אמרותיו . הוא נולד כמו בהמה, חי כמו בהמה. הצדיק את אורח חיים הבהמי שלו ומת כמו בהמה. תאמיני לא אכפת לי ממנו ומאמרותיו בכהוא זה

הוא טוב

New member
המשך

כמובן שכל עוד ולא הגדרת את משמעות החיים לא הובנו קרטריונים שלך (מה שאין כן אני - עמדתי ברורה ושלילית כמובן) על פיה לא מוצא חן בעינייך שמחבל מתאבד ותוך כדי כך רוצח עוד אנשים.

בתי770

New member
תגובה:

את צודקת!מאה אחוז!אך נט לא קשור לחילונים אלא זה משו שמקשר את כול העולם!וגם אם החילונים ירצו לכבד את הציבור החרדי ולהסיר את התמונות הללו..זה לא יעזור! כי יש גם אתרים של גויים! אז מה את מציעה? ועד שתעני לי אז אחלה לילה וחלומות חסידים!משיחNOW

מסכימה איתך.

מזה בעצם כפייה דתית?? זה לרצות שיתחשבו בנו גם קצת..אז מה אם אנחנו מיעוט? למיעוט לא מגיע זכויות? לרצות בימים מסויימים את הבריכה זה כפייה דתית? לא מגיע לנו לשחות? לרצות שלא יעשו מצעדים בירושלים עיר הקודש זו כפיה? חסרים ערים??..תל אביב, הרצליה ועוד כמה וכמה... כפייה חילונית..אתה בא לקניון לקנות בגדים וכו ישר אתה רואה שלטי ענק של בחורות שעושות טובה אם הן שמות עליהן משהו...צריך להתחשב גם בנו!!

למעלה