כמותי- שורשים

benda2109

New member
כמותי- שורשים

לא מצליח להבין למה 4 היא התשובה הנכונה. הצילום יצא לא משהו- בין הביטויים יש קו שבר.

abcdudi

New member
תנסה כך

תוציא מכנה משותף.. תצמצם.. נשאר לך שורש 3 חלקי שורש 6 שזה שווה ל 1 חלקי שורש2

benda2109

New member
איך לא שמתי לב

אתה צודק במאה אחוז, אני לדוג' - נסיתי להעלות את שניהם בריבוע. ואז משום מה יצא לי 1/2. אני לא מבין איך אצלי זה יצא חצי (יש את החישוב שלי ע"ג הצילום).

benda2109

New member
אבל עשיתי לפי נוסחאות

במונה יוצא: 3 +30 + 2 כפול שורש 90 במכנה יוצא: 6 + 60 + 2 כפול שורש 360 (שזה בעצם 2 כפול שורש 90) במכנה הוצאתי 2 כגורם משותף וכל השאר הצטמצם...

nomad21

New member
גם לי יצא ככה =\

מוזר.. וכשעשיתי כמו שאמרו יצא לי את התשובה.. למישהו יש הסבר?

amitp

New member
העלאה בריבוע אינה

הרחבה/צמצום של שבר, היא משנה את ערכו (לדוגמא - 0.5 בריבוע לא שווה ל0.5) - ולכן גם התשובה שלך השתנתה. מותר לך להעלות בריבוע אם אתה בטוח שמספרים שליליים לא מעורבים אבל אתה חייב לזכור להוציא שורש בסוף - במקרה הזה שורש ריבועי של 1/2 אכן שווה ל 1 ---------- sqrt(2)

תשובה

sqrt(3)*[1+sqrt(10)] sqrt(3) sqrt(3) 1 ------------------------ = --------- = ------------------ = ---------- sqrt(6)[1+sqrt(10)] sqrt(6) sqrt(3)*sqrt(2) sqrt(2)​

benda2109

New member
יש אפילו יותר קל

להוציא למטה שורש 2, והשאר מצטמצם עם המונה

Pearle River

New member
הפסיכומטרי משבש לאנשים את המתמטיקה.

תחלס, מרוב חוקי הפסיכומטרי, הכל הפך להיות לנורא טכני עד שטועים ... כל את השבר הכי חמוד שיש: 1/2; העלה מונה ומכנה בריבוע וקבל: 1/4; 1/4 = 1/2 ? העלאה בריבוע / העלאה בחזקה של מונה ומכנה אסורה בצימצום והרחבה. התשובה הנכונה מצורפת.

למעלה