כמה תמונות

מצב
הנושא נעול.

vitamin P

New member
זה מה שאני עושה....../images/Emo70.gif

קבל הסבר נוסף. אולי עכשיו תבין...
1. לעולם תצלם ברזולוציה הגבוהה ביותר ובאיכות הגבוהה ביותר של המצלמה. הסיבה: להקטין תמונות תמיד אפשר. להגדיל - אי אפשר ! כלומר אפשר גם להגדיל תמונות, אבל זה מורח את התמונה ומפקסל אותה. התוצאה: תמונה שאיננה ראויה לצפיה. חבל, נכון ? 2. את הקבצים תעביר למחשב כמו שהם ותשמור אותם במקום בטוח... 3. תיקונים - תמיד לשמור בשם קובץ חדש ולא לדרוס את הקבצים המקוריים ! זה חשוב ביותר. את הנעשה אין להשיב אז זכור את זה. 4. כשאתה פותח תמונה במחשב לצורך עיבוד/עריכה/שיפוץ, דבר ראשון תחשוב לאיזה צורך אתה עושה את העבודה. אם זה לצורך העלאה לפורום, תעשה RESIZE לגודל 800X600 ומיד תעשה שמירה בשם חדש !!! מספיק שתוסיף את האות A או B לשם הקובץ אחרי המספר המקורי. 5. כשמקטינים תמונה, כמעט תמיד יהיה צורך לעשות SHARPEN אחד קטנצ'יק, תלוי ברמת החדות של הקובץ המקורי. [הערת ביניים: אני מקטין דבר ראשון את התמונה המקורית ושומר מיד בדרך כלל לגודל של 1024X768 שזה הגודל הנדרש באתרי התמונות של המטוסים, ואם יש צורך בהעלאה לפורום "תפוזי" אני מבצע הקטנה נוספת לגודל של 800X600]. 6. תעשה את העריכה/שיפוץ או כל מה שתמצא לנכון לעשות עם התמונה ותשמור בשם חדש נוסף ! כן כן. אני יודע שזה גוזל מקום על הדיסק הקשיח, אבל אם יש צורך בעריכה נוספת תמיד אתה יכול לחזור לקובץ ששמרת צעד אחר לאחור. הרבה יותר קל, הרבה יותר פשוט. 7. בשמירת התמונה הסופית, אם שמרנו בגודל של 800X600 והתמונה רוויית צבעים יתכן שגודל הקובץ יהיה יותר מ-250KB המותרים להעלאה לתפוז. במקרה שכזה יש לבצע שמירה באיכות פחות במעט. בדרך כלל 95% איכות זה סביר ואפילו מצויין בשביל הפורום. הכל תלוי בתוכנה או בתוכנות שאתה עובד איתן. אני משתמש בכמה תוכנות במקביל - כל פעולה בתוכנה שמצאתי אותה מתאימה לביצוע אותה הפעולה. זה לוקח המון זמן, זה מייאש לפעמים, אבל התוצאה הסופית שווה כל רגע [לדעתי]. הערה חשובה לסיום: אם רוצים להדפיס את התמונות - תמיד יש להשאיר את הרזולוציה והאיכות הגבוהים ביותר ולא להקטין. ואם אחרי כל ההסברים האלה יש עוד שאלות - אני נמצא כאן לפעמים ואשתדל לעזור במידת האפשר...
זה מה שאני עושה....

את רוב הדברים אני כן עושה רק הפעם צילמתי ברזולציה נמוכה אז יש בעיה קטנה אני פשוט חייב לקנות כרטיס זכרון שאני אוכל לצלם יותר... רק לרוב אני משאיר את הרזולוציה של המצלמה אבל אם היא גדולה מידי אני מקטין

vitamin P

New member
וכמובן! תודה רבה../images/Emo140.gif../images/Emo51.gif

זה מה שאני עושה....

את רוב הדברים אני כן עושה רק הפעם צילמתי ברזולציה נמוכה אז יש בעיה קטנה אני פשוט חייב לקנות כרטיס זכרון שאני אוכל לצלם יותר... רק לרוב אני משאיר את הרזולוציה של המצלמה אבל אם היא גדולה מידי אני מקטין
וכמובן! תודה רבה

ארזS

New member
טוב מאוד. ובכל מקרה אני ממליץ לך

זה מה שאני עושה....

כמה דברים נוספים בקשר ל"השקעות" בציוד צילום : אם עיקר הצילום שלך זה תמונות לפורום, אתה יכול בהחלט להסתפק במצלמה שלך. היא עושה עבודה מצויינת. כבר הסברתי לך שכמעט תמיד ובכל מצלמה צריכים לעשות עריכה כלשהיא בתמונות דיגיטליות. אבל אתה חייב לקנות כרטיס זכרון נוסף. אני קניתי לפני כמה חודשים כרטיס של 256 מגה בייט שעלה לי כ-300 ש''ח בשלושה תשלומים של 100 ש''ח, ולאחרונה ראיתי במקומונים של האזור שלנו (כפ''ס-רעננה) שאפשר להשיג כרטיסים כאלה עוד יותר בזול. אז אל תחסוך בכרטיס. בנוגע לחצובה שעליה דיברנו בקטע אחר בשירשור הזה, אני כמובן שגם ממליץ לך לקנות אחת. אבל אם אתה מוגבל תקציבית ויש לך אפשרות לקנות כרטיס או חצובה - תקנה כרטיס. בלי חצובה אפשר לצלם (לא יהיה הכי טוב אבל יהיה משהו...) בלי כרטיס אי אפשר לצלם (או לצלם באיכות נמוכה) וזה חבל. מה שתעשה - שתצליח ידידי !

vitamin P

New member
תודה../images/Emo70.gif../images/Emo13.gif

כמה דברים נוספים בקשר ל"השקעות" בציוד צילום : אם עיקר הצילום שלך זה תמונות לפורום, אתה יכול בהחלט להסתפק במצלמה שלך. היא עושה עבודה מצויינת. כבר הסברתי לך שכמעט תמיד ובכל מצלמה צריכים לעשות עריכה כלשהיא בתמונות דיגיטליות. אבל אתה חייב לקנות כרטיס זכרון נוסף. אני קניתי לפני כמה חודשים כרטיס של 256 מגה בייט שעלה לי כ-300 ש''ח בשלושה תשלומים של 100 ש''ח, ולאחרונה ראיתי במקומונים של האזור שלנו (כפ''ס-רעננה) שאפשר להשיג כרטיסים כאלה עוד יותר בזול. אז אל תחסוך בכרטיס. בנוגע לחצובה שעליה דיברנו בקטע אחר בשירשור הזה, אני כמובן שגם ממליץ לך לקנות אחת. אבל אם אתה מוגבל תקציבית ויש לך אפשרות לקנות כרטיס או חצובה - תקנה כרטיס. בלי חצובה אפשר לצלם (לא יהיה הכי טוב אבל יהיה משהו...) בלי כרטיס אי אפשר לצלם (או לצלם באיכות נמוכה) וזה חבל. מה שתעשה - שתצליח ידידי !
תודה

vitamin P

New member
כן....../images/Emo45.gif

התמונות מצויינות אחת אחת.
בהתחשב במצלמה ובתנאי הצילום קשה היה לדרוש תוצאות טובות יותר. גם אני, ב-90% מהצילומים שלי (ולא חשוב אם זה צילומי מטוסים או שאני מצלם את הילדים לדוגמא) נאלץ לבצע שיפצורים במחשב. קשה להוציא תמונות של 100% איכות במצלמות דיגיטליות לא מקצועיות, ובמיוחד כשאנחנו לא צלמים מקצועיים. לכן לא צריך להתבייש לערוך עיבוד לתמונה. אבל מצד שני גם לא צריך להגזים בעיבוד. הנה למשל בתמונה הזאת הורדתי "רעש", הוספתי חיים לצבע וחידדתי קלות. מקווה שהביצוע ימצא חן.
כן....

הייתי מאוד שמח להשתמש במצלמה יותר מקצועית וללמוד להשתמש בה נכון אבל כרגע אני לא יכול לרכוש אחת כזאת. חצובה היא באמת דבר שחייבים לקנות לא מעט יוצאים תמונות מטושטשות או חשוכות תלוי בחשיפה. חצובה מאוד תשפר את האיכות אבל זה מוזר ללכת בתחנה רכבת עם חצובה וזה לא שבאתי במיוחד לצלם כי לא יתנו לי לבוא במיוחד ולעמוד במקומות לא רגילים בתל אביב מרכז ניגשה אלינו חיילת ושאלה אותי למה אני מצלם רכבות, זה היה מצחיק
. כרגע בשביל התחביב המצלמה הזאת טובה מאוד ומספיקה רק צריך לקנות כרטיס זכרון גדול וחצובה

ארזS

New member
כמה הערות...

כן....

הייתי מאוד שמח להשתמש במצלמה יותר מקצועית וללמוד להשתמש בה נכון אבל כרגע אני לא יכול לרכוש אחת כזאת. חצובה היא באמת דבר שחייבים לקנות לא מעט יוצאים תמונות מטושטשות או חשוכות תלוי בחשיפה. חצובה מאוד תשפר את האיכות אבל זה מוזר ללכת בתחנה רכבת עם חצובה וזה לא שבאתי במיוחד לצלם כי לא יתנו לי לבוא במיוחד ולעמוד במקומות לא רגילים בתל אביב מרכז ניגשה אלינו חיילת ושאלה אותי למה אני מצלם רכבות, זה היה מצחיק
. כרגע בשביל התחביב המצלמה הזאת טובה מאוד ומספיקה רק צריך לקנות כרטיס זכרון גדול וחצובה
כמה הערות...
אני מכיר את המצלמה שלך. הרי ראיתי אותך איתה...
לצרכי הפורום היא מצלמה מעולה בהחלט. רק שצריך ללמוד ולהכיר את הפונקציות שלה ולצלם בצורה הכי נכונה. בעיית חשיפה ארוכה היא בעייה שכולנו נתקלים בה בצילום במקומות שבהם התאורה לא מספיקה. חצובה זה פתרון מעולה, אבל לא לכל מקום אפשר לקחת אחת שכזאת, מה גם שצילום עם חצובה גורם לצלם להתבלט בשטח. אז אם אתה מצלם את החברה שלך בלילה על חוף הים (סתם לשם הדוגמא כמובן) קח איתך חצובה וזה לא יראה מוזר לאף אחד. אבל לצלם עם חצובה בשדה תעופה / תחנת אוטובוס / תחנת רכבת ??? נו... לא ממליץ, במיוחד לא בתקופה רגישה זאת, אלא אם כן אתה בסיור מאורגן או שאתה נמצא עם מישהו מוסמך מהמקום שיודע על הפעילות שלך. אבל לקנות חצובה אני ממליץ בכל פה.

vitamin P

New member
נכון...צילום בתחנות רכבת

כמה הערות...
אני מכיר את המצלמה שלך. הרי ראיתי אותך איתה...
לצרכי הפורום היא מצלמה מעולה בהחלט. רק שצריך ללמוד ולהכיר את הפונקציות שלה ולצלם בצורה הכי נכונה. בעיית חשיפה ארוכה היא בעייה שכולנו נתקלים בה בצילום במקומות שבהם התאורה לא מספיקה. חצובה זה פתרון מעולה, אבל לא לכל מקום אפשר לקחת אחת שכזאת, מה גם שצילום עם חצובה גורם לצלם להתבלט בשטח. אז אם אתה מצלם את החברה שלך בלילה על חוף הים (סתם לשם הדוגמא כמובן) קח איתך חצובה וזה לא יראה מוזר לאף אחד. אבל לצלם עם חצובה בשדה תעופה / תחנת אוטובוס / תחנת רכבת ??? נו... לא ממליץ, במיוחד לא בתקופה רגישה זאת, אלא אם כן אתה בסיור מאורגן או שאתה נמצא עם מישהו מוסמך מהמקום שיודע על הפעילות שלך. אבל לקנות חצובה אני ממליץ בכל פה.
נכון...צילום בתחנות רכבת
אני הולך לקנות חצובה בזמן הקרוב(וגם מצלמה אם היה לי כסף לקנות עוד מצלמה
) הכפתור של הזום אווט הפך להיות מאוד מאוד מאוד רגיש ואני לא מצליח ליצור קשר עם הספק לצורך תיקון....לא עונים שם זה מאוד מעצבן בתחנת כפר סבא הלכתי לסוף הרציף כדי לצלם ואז המאבטח קרא לי ואמר שאסור לצלם.... אמרנו שמותר ואז שתקתי כי רציתי לחשוב על תשובה יותר נחמדה הפעם וחבר שלי ענה במקומי בדרך כלל אני אומר:(רק התשובות שלי לשאלות של המאבטח)" כן מותר לצלם... דובר הרכבת...בני נאור...כן יש אדם כזה....מותר לצלם....אין חוק שאוסר עליי לצלם...חבל מאוד שזה ככה אתה צריך לבדוק ולדעת שכן מותר לי לצלם..." אבל הפעם שתקתי נמאס לי מהשטויות האלה ואני אכתוב עכשיו מכתב נוסף לרכבת בנושא, צריך ליידע את כווווווולם. חבל שאין לי חולצה או משהו של רכבת ישראל ואז לא היו עושים לי בעיות בכל אופן התחנה בנתב"ג ממש ממש יפה: בעין היא מדהימה אבל כל השלטים שם מוארים לכן האור קצת נמרח שם
שנסעתי שם לא מזמן אז מזווית אחת המקום פשוט יפה... כל השדה איפה שהמטוסים חבל שאני לא יכול להכנס לשם סתם ככה, מי יודע אולי בצבא...
חבל שאין סיורים מאורגנים בנתב"ג לפחות לאדם הפשוט והמתעניין כמוני

vitamin P

New member
את התמונה הזאת לא רציתי להעלות אבל

נתב"ג- יצא מטושטש

אבל התחנה עצמה מאוד מאוד יפה טשטוש והשתקפות... לא שיניתי את ההגדרות של הדיגיטלית לצורך העניין אז זה מה שיצא זה החסרון בדיגיטליות של היום
אתם חייבים לראות אותה זה פשוט יפהההה(כי היא מטושטשת, יש טיפים נגד טשטוש?) כמה דברים: 1. חדר מנהל התחנה המיוחד הממוקם באמצע הרציף, בטח משמש גם כמודיעין 2. מתוך הדאבל יורדים כמה פקחים של הרכבת ומתחילים להתלהב זה היה נחמד לראות את זה ואז אני שומע אותם סופרים 1 2 3 4 5 קרונותתת והם היו שמחים כאלה חח זה היה מצחיק

טומי*

New member
עכשיו כבר אין כל כך מה לעשות...

אתם חייבים לראות אותה זה פשוט יפהההה(כי היא מטושטשת, יש טיפים נגד טשטוש?) כמה דברים: 1. חדר מנהל התחנה המיוחד הממוקם באמצע הרציף, בטח משמש גם כמודיעין 2. מתוך הדאבל יורדים כמה פקחים של הרכבת ומתחילים להתלהב זה היה נחמד לראות את זה ואז אני שומע אותם סופרים 1 2 3 4 5 קרונותתת והם היו שמחים כאלה חח זה היה מצחיק
אבל מה דעתך על הקולז' שעשיתי בשמך? קצת שיפרתי את התמונות לפני

vitamin P

New member
מגניב../images/Emo45.gif שאלה

אבל מה דעתך על הקולז' שעשיתי בשמך? קצת שיפרתי את התמונות לפני
מגניב
שאלה
עם איזה תוכנה שיפרת?? למרות שאלה התמונות הלא בעיתיות אבל הן אכן נראות יותר טוב ותודה רבה על הקולז
עם איזה כלי בתוכנה שיפרת?? כי עכשיו לא נגעתי בתמונות רק הסתרתי פנים לכמה אנשים שזה היה ברור מידי כן אני יודע שאחרי שצילמתי אין מה לעשות אני מתכוון לפעם הבאה יש מקומות שבמצלמה הכל יוצא מטושטש בגלל שהחשיפה ארוכה אבל אני רוצה למנוע את זה למשל בבית מסויים האור חלש אז יוצא מטושטש וגם בתוך תחנות רכבת עם כל השלטים זה מטשטש

טומי*

New member
התוכנה שלי זה:paint Shop Pro 7

מגניב
שאלה
עם איזה תוכנה שיפרת?? למרות שאלה התמונות הלא בעיתיות אבל הן אכן נראות יותר טוב ותודה רבה על הקולז
עם איזה כלי בתוכנה שיפרת?? כי עכשיו לא נגעתי בתמונות רק הסתרתי פנים לכמה אנשים שזה היה ברור מידי כן אני יודע שאחרי שצילמתי אין מה לעשות אני מתכוון לפעם הבאה יש מקומות שבמצלמה הכל יוצא מטושטש בגלל שהחשיפה ארוכה אבל אני רוצה למנוע את זה למשל בבית מסויים האור חלש אז יוצא מטושטש וגם בתוך תחנות רכבת עם כל השלטים זה מטשטש
התוכנה שלי זה:paint Shop Pro 7
והנה השתי פעולות שעשיתי וגם יישרתי קצת את התמונות

vitamin P

New member
אני באמת צריך להתחיל להשתמש

והפעולה השנייה.........
בתוכנות לשיפור התמונות כשהן לא יוצאות טוב אבל אני חייב להתגבר על תפעול המצלמה במצבי חושך וללמוד איך לצלם מדוייק יותר...והתחלתי כבר לעשות פה בחדר ניסויים וכאלה

טומי*

New member
הכי פשוט זה להשתמש בחצובה

בתוכנות לשיפור התמונות כשהן לא יוצאות טוב אבל אני חייב להתגבר על תפעול המצלמה במצבי חושך וללמוד איך לצלם מדוייק יותר...והתחלתי כבר לעשות פה בחדר ניסויים וכאלה
בצילומי ערב

vitamin P

New member
כן חשבתי על זה!!!! אבל!!! ../images/Emo10.gif

בצילומי ערב
כן חשבתי על זה!!!! אבל!!!

אין לי החצובה תעלה לי יותר מהמצלמה המצלמה הזאת עלתה אז 1200 עכשיו היא עולה 600 אבל היא די טובה של HP מאוד טובה לשימוש ביתי ולתחביב כמובן שהייתי מעדיף ציוד יותר טוב אבל זאת קצת בעיה אין מי שיממן את זה

fireman

New member
אפשר למצוא חצובה מתקפלת

כן חשבתי על זה!!!! אבל!!!

אין לי החצובה תעלה לי יותר מהמצלמה המצלמה הזאת עלתה אז 1200 עכשיו היא עולה 600 אבל היא די טובה של HP מאוד טובה לשימוש ביתי ולתחביב כמובן שהייתי מעדיף ציוד יותר טוב אבל זאת קצת בעיה אין מי שיממן את זה
אפשר למצוא חצובה מתקפלת
במחיר של 100 ש"ח לכל היותר היא בטוח תעשה את העבודה

vitamin P

New member
באמת???

אפשר למצוא חצובה מתקפלת
במחיר של 100 ש"ח לכל היותר היא בטוח תעשה את העבודה
באמת???
מתקפלת? עוד יותר טוב קל לקחת אותה עד איזה גובה היא מגיעה? ואני אחפש אחת כזאת עד 100-250אני יכול להשקיע

fireman

New member
הנה החצובה שלי...

באמת???
מתקפלת? עוד יותר טוב קל לקחת אותה עד איזה גובה היא מגיעה? ואני אחפש אחת כזאת עד 100-250אני יכול להשקיע
הנה החצובה שלי...
עלתה לי 150 שקל מתקפלת אורך של 70 ס"מ נפתחת לגובה מקסימלי של 1.70 בהחלט עושה את העבודה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה