כמה שאלות

עומר47

New member
כמה שאלות

אני תלמיד תיכון (כמו שכבר כתבתי פה בעבר), ותעודת הבגרות שלי לא הולכת להיות משהו... בטמטומי ירדתי ל-4 יחידות מתמטיקה ובחרתי להרחיב מדעי במחשב שמאוד קשה לי, מה שיוריד לי מהממוצע . מדפדוף קצר הבנתי שניתן להשלים בגרויות במקצועות כמו הסטוריה ספרות ותנ"ך, ובכך יותר קל לשפר סיכויי קבלה. רק כדי להבין כמה יצאתי פראייר (אני יודע שיש עוד המון זמן...) , כשאני אבוא להבחן שוב בהסטוריה תנ"ך וספרות, אני אצטרך להבחן שוב על 2 חידות החובה בכל אחד מהם?!?!! ועוד שאלה כדי בכלל להתפוצץ מתסכול... כמה בערך יעלה להשלים כל בגרות, וכמה יעלה להשלים בגרות במתמטיקה (אשר במקום להשלים יכלתי פשוט לא לרדת ל-5...) להרחבה של 5 יחידות?

תצטרך לגשת רק ל3 יחידות ההשלמה

בבגרויות החובה המורחבות. אם יש לך ציון טוב ב2 יחידות החובה, אין סיבה לעשות אותן שוב. כמה יעלה להשלים זה תלוי בך. עקרונית, חוץ ממתמטיקה, לדעתי אין צורך בקורס עבור כל בגרות שהיא. אתה פשוט משיג חומר ממישהו שניגש לבגרות או קונה ספרים, יושב וחורש. כמובן שזה תלוי במשמעת העצמית שיש או אין לך. במתמטיקה עדיף לקחת קורס, שלמיטב ידיעתי עולה בסביבות 5000 ש"ח (תלוי במכון). מעבר לזה יש את העלות את ההרשמה לבגרויות, שזה 30 ש"ח ליחידה. דרך אגב, אל תרגיש כל כך רע עם זה שירדת ל4 יחידות במתמטיקה, זה ממש לא נורא. הרי יכול היה לקרות שאמנם היית ניגש לכל השאלונים של 5 יחידות, אבל מוציא בסביבות 80 בכולם, ואז היית צריך לשפר את כולם. עכשיו יש לך את ההזדמנות להשקיע כמו שצריך בשאלונים של 4 יחידות, ובמיוחד ב005, שמשותף גם ל5 יחידות. ככה תחסוך לך שאלון כשתרצה להשלים ל5.

HawkEmpire

New member
אושרית צודקת

אני רק רוצה להמליץ על פן אחד שאפשר לשקול, שבמתמטיקה בעיקר, שם עניין המורים הפרטיים קדם אפילו למכונים שמשתלטים בשנים האחרונות, אפשר, ואולי עדיף, לקחת הוראה פרטית. אני ממש לא אומר שהיא עדיפה בהכרח, ומבחינת עלות הוראה פרטית יכולה לעלות אותו דבר כמו מכון, ואפילו יותר, אבל אם יש מורה מנוסה באיזור שלך, או אפילו קצת מחוצה לו (ולא חסרים כאלה) אולי שווה לנסות שם, לפחות קצת, לראות איך הכימיה. למרות ההעדפה האישית הזו שלי, לא ניסיתי אף פעם לשפר בגרות דרך מכון, ואני בטוח שגם לזה יש את היתרונות שלו. אולי שווה לבדוק.

למעלה