כלכלת בית-עצות

Agata

New member
../images/Emo45.gif

ו
לבעלי!

יופי של סיכום! ../images/Emo45.gif

נראה לי שזאת הרשימה הטובה ביותר, מציעה להדפיס ולתלות על המקרר.

להגיד "כן" למוצרים יד שניה

חברים יקרים, אין בזה כל פסול!! עגלה ושידה קנינו בחצי מחיר!! מיטות קבלנו מחברים! בגדים לא קניתי עד עכשיו, קבלתי הכל מחברות, ושמרתי כדי להחזיר לחברה הבאה שתלד במזל טוב. גם צעצועים קבלנו ובעוד זמן מה נעביר הלה, כשנעלה רמה. זה חיסכון עצום, כי רק אתמול הלכתי לקניות של 4 צעצועים פשוטים וזולים וכמה זוגות חולצות ומכנסיים ו200 ש"ח כאילו לא היו מעולם בארנקי. נראה לי שזה מקובל הרבה יותר בישובים ובפרפריה ומי שום מה באיזור המרקז נחשב לפאסה. שהצפונבונים עם מיליונים בבנק יקנו חדש-דנדש בשילב ואנחנו נגדל אותם לתפארת גם בבגדים של חברים/שכנים/בני-דודים, ואת הכסף שנחסוך נשקיע בבנק בתוכנית חיסכון ובטיולים משפחתיים, או בטיטולים, למשל, שאותם אי אפשר למחזר, לצערנו.... באהבה רבה - אלה ודני, הורים למטר ואבישג 01.01.03 ולמוריה 08.10.90

*שיר

New member
../images/Emo45.gifגם אצלנו כמעט כל הציוד הראשוני

הוא יד שנייה - מיטות, שידה, עגלה ומה לא בעצם. חסך המון שקלים מיותרים. חלק גדול מהצעצועים הם יד שנייה (אם לא שלישית
) מעבר לחסכון הכספי, מדובר פה גם על חסכון אקולוגי ועל מחזור פריטים.

גלי88

New member
אם היה לי מי שיציע

הגיסות שלי גידלו כל אחת 3 ילדים ואפילו גרב לא קיבלתי. הכל קניתי חדש וזה ממש הון של כסף. לא לכל אחת יש את המזל הזה.

*שיר

New member
גלי,כשיש חברים לא צריך משפחה../images/Emo70.gif

את כל הציוד הראשוני קניתי/קיבלי מחברים בפורום הזה! ושוב המון
למי שמגיע לו

*שיר

New member
../images/Emo10.gifחבל

ובעצם אני לא בטוחה שהוא בכלל היה קיים כשילדת.

*שיר

New member
ותהייה אתית- חברתית קטנה

בהנחה שאתם מצפים לעוד ילדים, אבל לא בזמן הקרוב, אלא עוד שנתיים בערך. האם בינתיים הייתם מעבירים את כל הבגדים והרכוש של הקטנטנים למישהו אחר, בהנחה שעד לפעם הבאה תקבלו אז זה בחזרה או שתקבלו ממקור אחר (שלא ידוע כרגע) או משאירים אתצלכם את כל ה- Good stuff

נעמיא

New member
אני מעבירה הכלללללללל

ודברים גדולים מוכרת. כש.....נתמודד-ואולי יהיה רק אחד??? לא שומרת-אין לי מקום.

*שיר

New member
../images/Emo12.gifגם את הבגדים הכי הכי שווים?

צעצועים וחפצים - העברתי ומעבירה. אין לי בעייה. בדר"כ הם גם חוזרים במצב סביר. בגדים באיכות בינונית - העברתי ומעבירה. כנ"ל. אבל הבגדים/השמיכות/ ושאר החפצים השווים. רק לי כואב הלב?!
או שמא - רק אני קמצנית? (ואגב, יש לי הרבה מקום לאחסון)

נעמיא

New member
אם היה לי מקום כמו שלך-הייתי שומרת

מה איכפת לך לשמור,אם יש מקום????

שיר לא קמצנית פולניה ../images/Emo3.gif../images/Emo8.gif

אני מוסרת הכל הכל הכל אין לי תוכניות על ילדים ב- 4 שנים הקרובות ואין לי מקום לאחסן ואני מאמינה שמי שנותן גם מקבל מזכרות יש בתמונות

michal66

New member
אני מעבירה ה-כ-ל!!!!

בגדים שממש ממש שווים!!!! אני מעבירה רק ליקרים לי ביותר, אחותי וגיסתי. וכשיבוא היום ואצטרך הן תתדאגנה לי.

מיכל @

New member
אני נוטה לא להעביר ../images/Emo11.gif

דברים כמו לול או מיטה אין לי בעיה, אבל בגדים... אני קניתי הכל חדש, כי לא היה לי ממי לקבל. אני גם חושבת שזה היה מלחיץ אותי לקבל ממישהו בגדים שצריך להחזיר. הרי ילדים מתלכלכים ולא תמיד הכל יורד בכביסה, ולא נעים להחזיר בגד מלוכלך... ומאותה סיבה, אני לא מתלהבת להעביר. אני מתכננת לעצמי עוד ילדה או שתיים, ואני רוצה להעביר את הבגדים כמו שהם, במצב מצויין, חלקם כמו חדשים. לא בא לי שהם יתלכלכו אצל מישהו אחר.
אבל זו רק אני...

michal66

New member
מיכל, אני לא מצפה שיחזירו לי את

הבגדים שנתתי. כשנתתי בגדי תינוקות היה לי ברור שלא אקבל אותם חזרה. ונתתי ב
שלם ובכייף. אצלך המצב שונה, התאומים שלך הם הראשונים והם רק בני שנתיים ומן הסתם טבעי שתרצי עוד ילד שניים שלושה..... ובהחלט כדאי לשמור את הדברים הטובים. אני מסרתי את הבגדים רק אחרי ששי גדל, ובמקרה באותו הזמן נולדו לגיסתי תאומות והיא זכתה בכמעט הכל. יום טוב
מיכל

*שיר

New member
מיכל, כאמור את לא היחידה../images/Emo13.gif

ומיכל השנייה, זו בדיוק השאלה. לאלה שכן מתכננים עוד ילדים בזמן הקרוב (ואין לשלול אופציה של מחזור זוגי נוסף
) - האם משאירים או מעבירים? שתי הערות נוספות: אין לי קרובים "קרובים" להעביר להם - מדובר רק על חברים או קרובי משפחה רחוקים (שספק רב אם משהו יחזור משם
) היות ואני מתכננת בזמן (היחסית) קרוב עוד (שששששש...שבעלי לא ישמע, הוא יעוט על המציאה) אני לא רואה מאיפה יגיעו לי בגדים אחרים במקום.

michal66

New member
שיר יקירתי,

כמובן שלא מעבירים כשמתכננים עוד..... ודרך אגב, איך משיגים את ה
(בעלך)

למעלה