כלכלה ואינטלגנציה רגשית

MashMaz

New member
כלכלה ואינטלגנציה רגשית

כלכלנים נכבדים! שאלה לי אליכם: עד כמה כלכלה ואינטלגנציה רגשית הינם מושגים השלובים אחד בשני? מה הייתם מגדירים בתור תכונות רגשיות ואינטואיטיביות המגדירות כלכלן שאכן מסוגל לנבא מה יקרה בשוק? אשמח לקבל תגובות...

גרי רשף

New member
אינטליגנציה ריגשית אינה התחום שלי..

..יחד עם זאת- למיטב הבנתי מונח זה מתייחס ליחסים בין אישיים, ולא למערכות הכלכליות או למזג האוויר או לחיפושי נפט. האין זה כך? האם מבחינתך זה שם אחר לאינטואיציה?

הזוייה

New member
האינטליגנציה הרגשית היא היכולת של האדם

להיות מודע לרגשות שלו ולרגשות של הסביבה שלו. אנשים עם אינטליגנציה רגשית טובה יותר בטוחים בעצם וקל להם לקבל החלטות. מסוגלים להתאושש מהר מפגיעות, לשים מקרה חריג בצד ולהמשיך הלאה- זאת אומרת לא להפוך את עצמם לקורבנות או להשתמש באימפולסיביות (כמו הבוסים שתמיד אומרים- אני הבוס ואני הקובע- אלא להיות אמפתים ולדעת להקשיב לכפיפים שלהם) זו תכונה מאד חזקה שעוזרת בהתנהלות טובה בחיי היום יום וגורמת לאנשים שמתעסקים בניהול או מכירות להיות בעלי מוטיבציה מתמדת וזה כייף להיות בחברת אנשים כאלו כי זה מִדַּבֵּק - ההתלהבות שלהם, הנינוחות. זה לא קשור רק לכלכלה אלא לכל תחום בחיים, אבל בעלי אינטליגנציה רגשית היכולות שלהם לקבלת החלטות או אם אתה קורא לזה אינטואיציה –היא יותר חדה.

לא כל כך הזוייה!../images/Emo13.gif

וואללה... נתת פה תשובה ברורה. ואם מותר לי להוסיף... אינטליגנציה ריגשית תהייה מצב בו לאדם יש יכולת גבוהה לקלוט את סביבתו כפי שהיא ... כמה שקרוב יותר למצב האקטואלי...מבלי "להיסחף" לתגובות הנובעות מניסיון העבר ה"קצת" מבאס שלו, ולמי מאיתנו אין?... כמו שאמרת...ללא האימפולסיביות שלו! להיות מודע למקבל התקשורת ולמציאות שלו, לממשות ולהסכמות שלו, לחבב אותו... לדאוג ולתמוך בו ...שוב כמו שאמרת,להתנהל בכייף...ונכון, התנהלות כזו באמת מעלה את האדם לגוון רגש של התלהבות אם לא עליצות, ונכון זה מידבק! מנהל טוב יודע ליצור מצבים כאלה, וכך הוא משיג ביצועים מעולים אצל אלה הכפופים לו שלא לדבר על ביצועיו האישיים שיהיו במצב רגש כזה מעולים! השאלה היחידה שיש לענות עליה היא האם זה מצב שניתן להשגה על ידי כל אחד? לדעתי כן. אני רואה מה שקורה אצל מנהלים שטיפלו בעצמם ורכשו ידע ... ומגיע למסקנה שיש דרך להגיע לאינטליגנציה רגשית גבוהה ושזהו הדבר הנכון לעשותו
אם אדם רוצה להגיע למשהו...שווה לראות!

למעלה