כלב קשור כל היום

כלב קשור כל היום

אני שוקלת להגיש תלונה על השכן שלי ורציתי קודם להתייעץ. הכלב שלו קשור כל היום ברצועה די קצרה. הוא מוציא אותו פעמיים ביום לדקות ספורות. הכלב אומלל ונובח נביחות קשות ומתוסכלות. זה כלב גדול שזקוק לתנועה. השכן הוא גם לא הבן אדם הכי נורמלי שיש..
האם יצא למישהו בפורום להגיש תלונה? למי ואיך מגישים? האם יש חוק נגד התעללות בבעלי חיים שמגדירה קשירה לאורך כל היום כהתעללות?

מודה לכם מאוד וסופ"ש נעים
 

yifatyona2107

New member
היי :)

לצערי החוק אינו מגביל קשירה לאורך כל היום, אך ישנן מגבלות בתנאי ההחזקה מבחינת התקנות שנכנסו לתוקף ב-.2009
לדוגמא, הרצועה חייבת להיות באורך מינימלי של מטר וחצי.
מתוך התקנון:
קשירה
סעיף זה רלוונטי בעיקר לסוסים, לחמורים ולכלבים. הוא מתיר לקשור חיות למקומן ללא הגבלת זמן, בתנאי שעומד לרשותן המרחב שצוין לעיל (אמנם יש חובה להוציא את החיה לטיול או לשחררה לחצר, אך ללא ציון תדירות). לכלבים מוקצב מעט יותר מקום – 16 מטרים רבועים, כשאורך הרצועה המזערי הוא מטר וחצי. כמו כן, "לכלב גישה חופשית למחסה נקי, ומוגן משמש, רוח וגשם שבו מקום מרבץ; היה מקום המרבץ עשוי בטון או מתכת יונח עליו בידוד תרמי; לכלב גישה חופשית למרחב מוצל ששטחו אינו פחות משלושה מטרים רבועים; בחישוב שטחו של מרחב כאמור לא ייכלל שטח מלונה."

[קשירת כלבים לתקופות ממושכות נותרה חוקית, וקשה לעקוב אחר הדרישה לשחרר לעתים את הכלבים, אולם אם כלב זה נקשר...]
קשירת כלבים לתקופות ממושכות נותרה חוקית, וקשה לעקוב אחר הדרישה לשחרר לעתים את הכלבים, אולם אם כלב זה נקשר ליותר מחמש שעות, קל לזהות עבירה משום שאורך השרשרת אינו מגיע למטר וחצי כנדרש. (צילום: l@mie)
לקוח מהאתר של אנונימוס.
 
למעלה