כיוון שהתחלתם לשאול פה

../images/Emo124.gifאירוח ראשון אצלנו בפורום ../images/Emo13.gif

ביום חמישי, 11 במרץ בשעה 17:00 יתארח אצלנו בפורום יעקב חיים וינברג - מומחה לרגליים, פתרון בעיות רגליים, מדרסים ואורטופדיה (כולל רגליים סוכרתיות ורגליים עם פצעים פתוחים)". ויענה לכל השאלות שלכם בנושא. אתם מוזמנים לשלוח שאלות מראש בשרשור מרוכז שייוחד לאירוח או לשאול אותו בזמן אמת.

../images/Emo124.gifהתחלתם לחשוב על שאלות?

מקפיצה שלא תשכחו !!!!!!!! כדי לנצל את האירוח הזה ולשאול את כל השאלות והתהיות שיש לכם בנושא. ועל תגידו לי שאין לכם
לא הביישן למד.

../images/Emo46.gif לא יודעת למה זה מקשר לדף הראשי

של תפוז
פשוט תקלידו: www.footsupport.co.il ותגיעו לאתר הנכון.

yanek9

New member
שאלה למר וינברג

שלום וברכה לכולם, כל הכבוד להנהלת הפורום ולמר וינברג על היוזמה הברוכה. יש לי שתי שאלות: 1. האם אדם עם סוכרת צריך נעליים מיוחדות בשביל להגן על רגליו? 2. האם אדם סכרתי שיש לו רגליים לא שוות באורכן הוא בסיכון רב יותר מאדם סכרתי שרגליו שוות באורכן? תודה מראש, יששכר

נעליים לסכרתיים (תשובה ל- yanek9)

ליאנק שלום, בגלל הסיכון של רגל סכרתית - חשוב מאד לדאוג שהרגל לא תיפגע. חלק ניכר מהסיכון הוא שהרגל לא תחלים מהפגיעה, או שההחלמה תארך הרבה זמן. בחלק מהרגליים הסכרתיות יש פגיעה במערכת העצבים, ולכן עלולה להיות חוסר תחושה – דבר שיגרום שבמצב של לחץ או שפשוף האדם לא ירגיש אותו. כך עלול להתפתח פצע. דבר אחר, מחזור הדם בכף הרגל אינו תקין – כך שלחלק המרוחק הקדמי בכף הרגל לא מגיע מספיק דם. בעקבות זה לא מגיע מספיק חמצן, אשר חיוני להחלמה. על כן ההחלמה איטית. לאור זאת, בבחירת הנעליים צריך לשים לב שהגודל יהיה מתאים. כלומר, ששום נקודה בנעל לא תלחץ על שום נקודה בכף הרגל. אני ממליץ לקנות את הנעליים בשעות לפנות הערב – מאחר שבמשך היום הרגל מתנפחת. אם יש בכוונתך להשתמש בגרביים עבות – חשוב למדוד את הנעליים עם הגרביים העבות. אם אתה משתמש במדרסים – חשוב למדוד את הנעל בחנות עם המדרסים בנעליים. בתהליך הקנייה לא להסתפק במדידת הנעליים בישיבה ובעמידה, אלא להתהלך בחנות כעשר דקות. זאת מאחר שבזמן ההליכה באצבעות מתנועעות קדימה ואחורה. כך המידע מלא יותר. רצוי לקנות נעליים אף במספר אחד גדול יותר – אך אין להגזים בכך, כדי שהנעל לא תהיה משוחררת מדי ותשפשף את העור. כדאי ורצוי לקנות נעליים שיש בהן כמה שפחות תפרים. יש להכניס את היד לתוך הנעל ולהרגיש שמפנים הכל חלק. כדאי לקנות נעליים עם עור רך. אגב, קיימות נעליים מיוחדות לסוכרת שהנפח בהם גדול, הן רכות מאד. אורך חייהן קצר והן יקרות. השימוש בנעליים אלה הוא מתאים לרגליים נפוחות ורגישות מאד. בברכה, יעקב חיים וינברג – מומחה לפתרון בעיות רגליים

רגל סכרתית עם קיצור

לשאלת yanek9- חלק ב' באשר לשאלתך השניה – א. הגוף באופן כללי אינו סימטרי. ב. באיברים שונים הרבה פעמים זה לא מפריע. ג. ברגליים, לעומת זאת, אם יש הבדלים באורך – זה גורם לכך שהאגן אינו מאוזן. ד. זה גורם לבעיות שונות – כולל כאבי גב. ה. אין קשר בין זה ובין סוכרת. בברכה, יעקב חיים וינברג – מומחה לפתרון בעיות רגליים

בחירת נעליים לסכרתיים

ליאנק שלום, בגלל הסיכון של רגל סכרתית - חשוב מאד לדאוג שהרגל לא תיפגע. חלק ניכר מהסיכון הוא שהרגל לא תחלים מהפגיעה, או שההחלמה תארך הרבה זמן. בחלק מהרגליים הסכרתיות יש פגיעה במערכת העצבים, ולכן עלולה להיות חוסר תחושה – דבר שיגרום שבמצב של לחץ או שפשוף האדם לא ירגיש אותו. כך עלול להתפתח פצע. דבר אחר, מחזור הדם בכף הרגל אינו תקין – כך שלחלק המרוחק הקדמי בכף הרגל לא מגיע מספיק דם. בעקבות זה לא מגיע מספיק חמצן, אשר חיוני להחלמה. על כן ההחלמה איטית. לאור זאת, בבחירת הנעליים צריך לשים לב שהגודל יהיה מתאים. כלומר, ששום נקודה בנעל לא תלחץ על שום נקודה בכף הרגל. אני ממליץ לקנות את הנעליים בשעות לפנות הערב – מאחר שבמשך היום הרגל מתנפחת. אם יש בכוונתך להשתמש בגרביים עבות – חשוב למדוד את הנעליים עם הגרביים העבות. אם אתה משתמש במדרסים – חשוב למדוד את הנעל בחנות עם המדרסים בנעליים. בתהליך הקנייה לא להסתפק במדידת הנעליים בישיבה ובעמידה, אלא להתהלך בחנות כעשר דקות. זאת מאחר שבזמן ההליכה באצבעות מתנועעות קדימה ואחורה. כך המידע מלא יותר. רצוי לקנות נעליים אף במספר אחד גדול יותר – אך אין להגזים בכך, כדי שהנעל לא תהיה משוחררת מדי ותשפשף את העור. כדאי ורצוי לקנות נעליים שיש בהן כמה שפחות תפרים. יש להכניס את היד לתוך הנעל ולהרגיש שמפנים הכל חלק. כדאי לקנות נעליים עם עור רך. אגב, קיימות נעליים מיוחדות לסוכרת שהנפח בהם גדול, הן רכות מאד. אורך חייהן קצר והן יקרות. השימוש בנעליים אלה הוא מתאים לרגליים נפוחות ורגישות מאד. בברכה, יעקב חיים וינברג – מומחה לפתרון בעיות רגליים

גם לי יש שאלה

* למה יש רגישות בקצוות האצבעות לסוכרתיים * ואיך מתאימים נעלים לאיש סוכרתי שיש לו כאבים ושינויים בפרקים של האצבעות * איזה נעליים מתאימות לחולי סכרת , נעלי בית לבית ונעלי יציאה לאנשים עם רגליים רחבות , איך אפשר להשיג נעליים מתאימות

תשובה לנסיכה

שלום לנסיכה של הכוכב, רגישות בקצות האצבעות בסוכרת יכולה לבוא על רקע מספר מחלות. אני חושב שהפורום הזה כרגע אינו מתאים לכניסה כה מעמיקה ומפורטת, ואתן לך כאן את שמות מחלות העצבים שרלבנטיות לנושא. תוכלי לבדוק בהמשך בחומר מקצועי רלבנטי: א. diabetic polyneuritis ב. diabetic amyotrophy לגבי התאמת נעליים לרגל עם כאבים ושינויים בפרקי האצבעות:\ א. ראשית ראי תשובתי הקודמת לשואל יאנק9. ב. במקרה של שינויים בפרקי האצבעות – יש צורך: 1. לשים לב שנפח קדמת הנעל יהיה גדול, ולא ישפשף או ילחץ את פרקי האצבעות מלמעלה. 2. חשוב להשתמש במדרסים. על המדרסים האלה להיות מחומר רך מאד, חלקים, ועשויים כך שיעצבו בצורה המיטבית האפשרית את מנח האצבעות. מדרסים כאלה ניתן לבצע רק בטכניקה של חבשית הרגל בתחבושות גבס. לעניין נעלי בית רחבות – יש בחנויות נעלי בית סגורות ומאד רכות – עם סגירת רוכסן מתוצרת "דפנה". החומר הוא מאד רך. אם רוחב נעל הבית לא יספק אותך, ניתן לקחת הנעל לסנדלריית תיקונים ולבקש הרחבה על מכונת מתיחה. לגבי נעלי יציאה לבילוי, אני לא יודע להמליץ על פירמה מסויימת. בברכה, יעקב חיים וינברג – מומחה לפתרון בעיות רגליים

שאלות למר' וינברג

אני חולה סוכרת מטופל בתרופות ואני לא מאוזן לאחרונה. 1. לפעמים אני מרגיש את הדפיקות לב שלי בכף הרגל, מה זה אומר. 2. אחרי הליכה ארוכה של שעה עד שעה וחצי, מתחילים כאבים ברגל ובכף הרגל שמציקים לי, הכאבים נעלמים אחרי מנוחה ארוכה, אבל זה מגביל אותי, ומונע ממני לצאת לטיולים ארוכים יותר, עד עכשיו זלזלתי בעניין המדרסים תמיד היה לי פלטפוס, האם המדרסים יפתרו את הבעיה, או שאולי ירידה במשקל תפתור את הבעיה של הכאבים. 3. האם קיימות נעליים מתאימות, אשר יאפשרו לי לעשות טיול בחיק הטבע בתנאי קרקע קצת קשים. 4. אמי ז"ל חולת סוכרת ועברה כריטת רגל, האם העניין של הסתבכויות הסוכרת הוא תורשתי ????? 5. האם מבחינת כף הרגל, עדיף לעסוק בשחיה יותר מאשר בהליכה, בכלל מה הוא הספורט שהכי מיטיב עם כף הרגל והרגל. בתודה מראש.

לסייח האמיץ

שלום לסייח הרוקד, ראשית, זה שאתה מרגיש דופק בכף הרגל – זה יופי. זה אומר שכלי הדם שם לא חסומים. שנית, זה שאתה הולך שעה וחצי ברציפות זה הישג גדול מאד. לדעתי, אם תצליח לשמור על כושר הליכה רצוף של שעה וחצי גם בעתיד – זה יהיה נפלא. אני חושב ששאיפתך לטיולים ארוכים משעה וחצי רצופה בתנאי קרקע קשים היא שאיפה יפה, אך איני בטוח עד כמה היא ריאלית. לגבי נעליים בהליכה בתנאי קרקע קשים – רוב הנעליים, מטבע הדברים, בגלל המשימות שעליהן לעמוד בהן, הינן נעליים קשות וקשיחות. עליך לשים לב בעת הקניה שאין לחץ על הרגל. אני יודע על שתי כתובות בתל אביב שם מוכרים נעליים להליכה בטבע בתנאי קרקע קשים: 1. "מסלול" – רח' בוגרשוב בת"א. 2. "למטייל" – דיזנגוף סנטר. סביר שחנויות דומות קיימות בשאר הארץ. לגבי סיבוכים – סיבוכים בדרך כלל קורים עקב תקלה התחלתית כלשהי. חשוב להיות עירני ולעקוב אחרי מצב כפות הרגליים. תשובה מפורטת יותר תהיה בהמשך הערב בפורום זה. לעניין ספורט – שרירים שונים מופעלים בהליכה ובשחיה. אם אתה יכול, כדאי שתחלק את מירצך לשני ענפי הספורט – גם תשחה וגם תלך. לעניין מדרסים – שילוב של סוכרת וביצוע הליכות כה ארוכות, כפי שאתה מבצע, ויחד עם כוונתך להלך בתנאי קרקע קשים בטבע – מחייבים ללא ספק שימוש במדרסים. על המדרסים להיות באיכות גבוהה. יותר פרטים על מדרסים – ראה תשובות לאנשים ששאלו ספציפית על מדרסים בהמשך הערב בפורום זה. בברכה, יעקב חיים וינברג – מומחה לפתרון בעיות רגליים

כיוון שהתחלתם לשאול פה

אני אשרשר את שרשור הזה להודעה חדשה כדי שעד מחר הוא ימשיך להיות בראש העמוד. ואתם מוזמנים והמשיך ולהוסיך שאלות למר וינברג שיהיה כאן ביום חמישי בחמש.

למעלה